1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe...

A+A-

İŞTE VATAN HAİNLİĞİ DENİLEN ŞEY!

 

Şu paylaşıma her Türk vatandaşı dikkatle bakmalı. Vatan hainliği böyle bir şey olsa gerek. Bunu neden yayınlıyoruz? Türkiye üzerinde iç ve dış hainliklerin nasıl birleştiğine ibret oluşturması ve hainliğin ne demek olduğunun daha iyi anlaşılması için! Milli birlik ve beraberlik duygusundan yoksun zavallı insanların olaylara nasıl baktığını herkesin iyi görmesi gerekir. Zavallı şahıs attığı twıtlarla Türkiye halkının, yani egemen olan milletin tercihinin hiç önemli olmadığını  kastederek, ABD ve Rusya’nın birlikte ülkemize müdahale etmesinin özlemini nasıl da yaşadığını anlatıyor? Yani bu şahıs özetle; ‘ Milletin iradesi hiç önemli değil. Millet kim ? ABD ve Rusya yeter ki Cumhurbaşkanını indirsin. Sonra yabancı güçler, yani Yahudi’si, Hristiyan’ı fark etmez; biz onların sömürgesinde, emrinde yaşamaya razıyız’! İşte size ibretlik bir vatan hainliğinin fotoğrafı! Hani belki milli duygu ve düşüncelerimizi gözden geçirmemize vesile olur!


 

İKİNCİ ÜNİVERSİTE AKÇAABAT’A MI ARSİN’E Mİ?

 

Trabzon’da ikinci devlet üniversitesinin nereye kurulacağı merak ediliyor. İkinci devlet üniversitesinin Akçaabat’a kurulacağı haberlerinin yanı sıra  şimdi de üniversitenin Arsin’e kurulacağı ileri sürülüyor. Arsinliler ikinci üniversite için bastırıyor. Hatta bu hususta hızlı da bir adım atıldı.   Arsin ilçesinde TEDAŞ tarafından, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne (KTÜ) devredilen, fakat 10 yıldır teslim edilemeyen 72 dönümlük arazi ile ilgili sorun çözüldü. TEDAŞ arazisi ile ilgili sorunun çözümünde Arsin Belediye Başkanı  Erdem Şen’in, Trabzonlu Bakanlar Çalışma ve Soyla Güvenlik Bakanı sayın Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar sayın Berat Albayrak nezdindeki girişimleri etkili oldu. Bakan Süleyman Soylu’nun da ikinci üniversite için Arsin’de ki araziye daha sıcak baktığı iddia edilirken, Trabzon iline kurulacak ikinci Devlet Üniversitesi için Arsin ilçesindeki arazinin ön palanda olduğu seslendiriliyor. Ancak bu hususta nihai karar henüz verilmedi.

 

O VEKİL İÇİN ‘SOSYAL MEDYA VEKİLİ’ DEDİLER!

 

Trabzon milletvekilleri ile ilgili olarak küçük bir araştırma yaptık. Trabzon’da 300 kişi üzerinde vekillerden en çok hangisinden memnun olunduğunu ve hayal kırıklığı yaratan vekilleri sorduk. 4 kişilik bir ekiple yaptığımız mini araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Vatandaşların önemli bir bölümü özellikle üç vekilden memnun gözüküyor. Bakan Süleyman Soylu, Salih Cora ve Adnan Günnar’ın gayretli olduklarını ifade eden ve memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, vekil Muhammet Balta’nın eski günlerine nazaran çok sessiz kaldığını ve bakan yardımcısı olduğu dönemdeki gibi aktif olması gerektiğinin altını çizdi. İlginç olan Trabzon’un tek bayan vekili Ayşe Sula Köseoğlu’na olan tepkiydi. Aynen vatandaşların söyleminden çıkan ortak ifadeyi aktarıyoruz: “Biz Ayşe hanımı vekilimiz olsun diye Meclise gönderdik. Fakat o bizim vekilimiz olmak yerine sosyal medya vekili olmayı tercih ediyor. Gördük ki Ayşe hanım  kendi reklamı peşinde” değerlendirmesi yaparak, yaşadıkları hayal kırıklığını ortaya koydular. Trabzonlu vatandaşlar arasında ki mini ankette CHP milletvekili Haluk Pekşen’i de sorduk. Vatandaşın çoğu Haluk Pekşen’i tanımadıklarını belirterek yorum yapmaktan kaçındı.

 

SELAHATTİN ÇEBİ’NİN İTİRAZ VE ÖNERİSİ VAR

 

Ortahisar belediye başkan vekili ve meclis üyesi Selahattin Çebi, Trabzon’a yapılması planlanan Teleferik Projesi ile ilgili uyarıda bulundu. Kendisi de bir makine mühendisi olan Çebi’ye göre düşünülen teleferiğin güzergahı, Meydan-Boztepe istikametinde olmamalı. Çebi, bu mesafenin çok kısa olacağına işaret ederek; “Güzergah  kanımca doğru değil. Hem seyir açısından çok kısa bir mesafe! Hem de getireceği artı trafik yükü açısında meydan ve civarı ciddi yoğunlukla karşı karşıya kalır. Bunun yerine; 100. yıl Parkı- Boztepe ve yeni yapılmakta olan Botanik Park ya da Yenimahalle'deki Fuar Alanı -Botanik Park - Boztepe şeklinde planlanmalı” dedi.

 

BAŞKAN USTA YİNE POT KIRDI!

 

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın dün basına yansıyan ‘Menajerlerden uzak duruyoruz. Oyuncularımızı kendimiz seçiyoruz’ biçimindeki açıklaması gerçeği yansıtıyor mu? Başkan Usta ‘menajerlerden uzak duruyoruz’ diyor ama scout ekibinde yer alan  üç menajer olduğu gerçeğini unutuyor. Scout ekibinde yer alan  Murat Karakaş, Hayati Şen, Fatih Şahinoğlu sadece bizim bildiğimiz aktif menajerler! Başkan Usta  dışarıdanbir takım menajerlerle görüşmüyor olabilir. Ancak  hemscout ekibinde yer alan menajerleri hem de etrafında pervane olan Metin Korkmaz’ın menajer olduğunu galiba unutuyor! Trabzonspor başkanı, oluşturduğu scout ekibindeki isimlerin genel olarak kendi arkadaşları olan menajerlerin oyuncularını takip ettiğini de galiba bilmiyor! Yani Trabzonspor’un ‘menajerlerden uzak durduğu’ şeklindeki açıklamalar ne yazık ki gerçeği yansıtmıyor.

 

TEKLİF ONLARDAN GELDİ: ‘Y. ERDOĞAN’I VERİN…’!

 

Başakşehir yetkililerinin Trabzonspor’a Boşnak oyuncusu Edin Visca’yı önerdikleri ve Trabzonspor’dan karşılığında Yusuf Erdoğan’ı istedikleri ileri sürülüyor. İddiaya göre İstanbul ekibinin yöneticileri menajerler aracılığı ile Trabzonspor kurmayları nezdinde bu konuda nabız yoklamasında bulundu. Ancak Trabzonspor kurmayları bu takasa sıcak bakmayarak; ‘Visca olabilir. İlle de alalım diye bir isteğimiz yok. Fakat Yusuf dışında daha mantıklı bir takas önerisi sunarlar ise düşünebiliriz’ cevabını verdi. Boşnak oyuncu Visca konusunda önümüzdeki günlerde farklı bir gelişmenin yaşanıp yaşanmayacağını ise zaman gösterecek.