1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı...

A+A-

TRABZON VALİSİ İÇİN KİMİN ‘MEMURU’ DEDİLER?

 

Trabzon valisi A. Celil Öz için ‘ Büyükşehir belediye başkanının memuru gibi’   yorumları yapılıyor. Muhalefete mensup belediye meclis üyelerinin iddiasına göre Trabzon valisi A. Celil Öz, şehrin mülki amiri konumunda olmasına rağmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sormadan adım atmıyor! İddiaya göre Büyükşehir belediye başkanı Gümrükçüoğlu da valiye gönderdiği her dosya ve her imzalık belge için  hiç sıkıntı yaşamıyor. Vali beyin Gümrükçüoğlu’ndan gelen evrak ya da dosyaları anında imzaladığı ileri sürülüyor.  Muhalefet partisine mensup bazı meclis üyelerinin iddiasına göre  vali Öz, her kesime eşit mesafede durmuyor ve adeta belediye başkanının isteklerine göre hareket ediyor.

 

İ. ÖZEN’İN VAZGEÇME SEBEBİ HAKYEMEZ’İN  O TEKLİFİ Mİ?

 

Üniversite rektörlük yönetimi hakkındaki iddialar bitmek bilmiyor. Rektör ve ekibinin üniversitede paralel yapıya diyet ödedikleri, bu sebeple paralel yapı mensubu öğretim üyelerinden vazgeçemedikleri konuşuluyor. İddiaya göre Mühendislik, Orman, İletişim gibi fakülteler paralel yapı tarafından idare ediliyor. Öte yandan eski rektör İbrahim Özen’in adaylık düşüncesinden vazgeçip mevcut rektöre destek olmasının altında da değişik bir iddia yatıyor! İddiaya göre mevcut rektör yardımcısı  Yusuf Hakyemez’in  İbrahim Özen ile yaklaşık bir ay evvel bir araya gelerek, seçimler için pazarlık yaptığı iddia ediliyor. İddiaya göre; Cumhurbaşkanına yakın olan Hakyemez’in İbrahim Özen’e; “ Aday olma. Süleyman beye destek ver. Seni destekleyen arkadaşları  mevcut rektörü desteklemeye yönlendir. Cumhurbaşkanımızla konuşacağım. Seni zat-ı alilerine baş danışman yaptıracağız” dediği, Özen’in bu teklife sıcak baktığı için adaylık düşüncesinden vaz geçtiği ve Baykal için çalıştığı  ileri sürülüyor.

 

CUMHURBAŞKANI GİRESUN ÜNİVERSİTESİNE  KİMİ ATAYACAK?

 

Giresun üniversitesi yeni rektörün atamasını bekliyor. Bilindiği gibi üniversite rektörlük seçimleri yapıldı. Yapılan seçimde mevcut bayan rektör Prof. Dr.Aygün Attar, açık ara oy farkı ile seçim yarışını önde tamamladı. 10 adaylı seçimde mevcut rektör 260 oy aldı. İkinci sırada ise 103 oy alan  Prof. Dr. Cevdet Coşkun yer aldı. İddialara göre, Giresun üniversitesi seçim yarışını büyük bir oy farkı ile kazanan Attar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanmayacak! Parti çevreleri mevcut rektörün paralel yapı bağlantısı olduğu iddiasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci sırada yarışı tamamlayan Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u atayacağını ve yeni dönemde rektörün Cevdet Coşkun olacağını ileri sürüyor.

 

SALİH CORA’NIN DUYARLILIĞI

 

Salih Cora’nın duyarlı tavrı dikkatlerden kaçmadı. Kamuoyunda milletvekillerinin  sosyal medya üzerinden selfiyapmaları, sık sık reklam kokan hareketlerde bulunmaları tepki çekmişti. Bu tepkiyi geçen hafta  trabzonhaber.com.tr olarak gündeme taşımıştık. Özellikle şehitlerin verildiği, ülkenin büyük sıkıntılar yaşadığı bu günlerde bazı vekillerin ‘aymaz’ tavırları tepki çekiyordu. Trabzon milletvekili Salih Cora’nın bu tepkilere hassas bir yaklaşım göstererek yaklaşık bir haftadır, sosyal medya hesaplarına giriş yapmaması ve paylaşımlarda bulunmaması kamuoyunun hem dikkatini çekti hem de takdirini  kazandı.

 

MERİÇ: “ GÜNDEMİMİZDEKİ TEKNİK ADAM…”?

 

Trabzonspor’da Fonseca bilmecesi. Tanju Çolak’ın önceki akşam bir televizyon programında ortaya attığı iddiaya göre ‘Trabzonspor Portekizli teknik adam Fonseca’ya emanet edildi’ şeklindeki bilgi, Trabzonspor kulübü tarafından resmi siteden yalanlanmadı. Ancak Trabzonspor başkan yardımcısı Gençağa Meriç bu olayın doğru olmadığını ileri sürdü. Meriç; “Fonseca bize önerilen teknik adamlardan biridir. Fakat kendisi ile masaya oturup anlaşmadık. Ön protokol de yapmadık. Bizim hedefimizdeki teknik adam hala Rumen Lucescu’dur. Fonseca ile imzalanmış bir protokol olduğu şeklindeki iddialar doğru değildir” diye konuştu.

 

ŞOK İDDİA! BAŞKAN SONRADAN MI HABERDAR OLUYOR?

 

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın gerek transfer, gerekse teknik adam arayışları konusunda yönetimin Trabzon kanadına hiçbir bilgi vermediği iddia ediliyor. Yönetim içinde Usta’ya bu doğrultuda tepki olduğu ileri sürülürken, Trabzonspor başkanının teknik adam ve futbolcu seçimleri ile ilgili görüş alış verişini, İstanbul’da bulunan isimler Nevzat Aydın, Mehmet Alp ve Tuncay Bekiroğlu üçlüsü ile yaptığı belirtiliyor. Hatta bir iddiaya göre Trabzonspor başkanı ekonomik konularla uğraştığı için yetki verdiği Nevzat Aydın’ın bildiği birçok gelişmeden de çok daha sonra haberdar oluyor. Yani futbolla alakalı tüm işler Nevzat Aydın tarafından yürütülüyor!