1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kazan Kaynıyor!

A+A-

AYDIN ÖZKURT’TAN ELEŞTİREL UYARI

Ak Parti eski il başkan yardımcılarından Aydın Özkurt ile sohbet ettik. Kendisini ziyaret ettiğimiz Özkurt, mevcut il yönetimine küçük bir sitemde bulunarak; ‘Kimse kimseyi arayıp sormuyor. Dayanışma göremiyorum’ dedi. Detaya girmesini istediğimiz Özkurt; ‘Bu konuda söylediklerim gayet açık. Başka da bir kelime etmem’ dedi. Siyasetten ve ülke gündeminden konuştuk. Aydın bey tecrübeli ve parti içinde ki dengeleri iyi bilen bir siyaset adamı olarak; ‘Maalesef belediyelerden şikayetler çok. Parti içinde bir yenilenme olmalı. Ak Parti olarak hala bunu başaramadık. Bu durum vatandaşın dikkatinden kaçmıyor. Bazı arkadaşlar dinlendirilmeli. Bazı söylentilerin üzerine gidilmeli. Aksi halde 7 Haziran’da halkın verdiği mesajın daha büyüğü olursa toparlanma çok zor olur. Özellikle belediyeler üzerindeki soru işaretlerini kaldırmalı. Yetkili organlar bazı temizliklere gitmeli. Bu şekilde partiye zarar veriliyor’ dedi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU ZİYARETE GİDECEK Mİ?

Mazhar Yıldırımhan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında müsteşar yardımcılığı görevine başlayalı yaklaşık on gün oldu.  Yıldırımhan’a  ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri yapılıyor. Trabzon’dan bir çok isim Mazhar beye  ‘hayırlı olsun’a giderken, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun ziyarete gidip gitmeyeceği merakla bekleniyor. Mazhar beyin İl sekreterlik görevine gelmemesi için yoğun çaba gösteren Gümrükçüoğlu, bakalım Ankara’ya yolu düştüğünde bu ziyareti yapacak mı? Parti’de bir çok kimse ile arası açık olan ve insanları kucaklamak yerine ‘ötekileştirdiği’ iddia edilen Büyükşehir belediye başkanının Mazhar beyle ilgili nasıl bir tavır takınacağı yine merak konusu oldu.

MEHMET ÇEBİ’NİN ARDINDAN!

Araklı da her  kesimden insanların  ‘baba’  diye hitap ettiği  emekli  Çay-Kur   eski müdürü Mehmet Çebi’nin ölümü ilçeyi yasa boğdu. Çebi ‘nin cenaze törenine katılım bir hayli fazla olmuştu.  Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Çebi, Araklı belediye başkanı Recep Çebi, Çay-Kur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Araklı Çay Fabrikası Müdürü Fahrettin Çebi, Çay Fabrikası ilçe müdürleri , Afet İşleri Genel Müdürü Gökhan Çebi, Kaptan Çelik Şirketler Kurumu sahibi Yaşar Kaptan Çebi  ve kalabalık vatandaş gurubu, Mehmet Çebi’yi son yolculuğuna uğurladı.  İstanbul, Ankara iş ve siyaset dünyasından da önemli isimler cenazeye katıldı.  Nasıl katılmasınlar ki?  Çay-Kur  İyidere Çay Fabrikasında uzun yıllar fabrika müdürlüğü yapan efsane isim,  yüzlerce Araklılı vatandaşın Çay-Kur’da iş sahibi olmasında büyük rol oynamıştı. Gariban dostu olarak bilinen Çebi’ye Allah’tan rahmet etsin diyor, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.  

KORAY KOÇAN TARTIŞMASI BİTMEYECEK GİBİ!

Maçka ilçe halkı kan ağlıyor. Belediye başkanı Koray Koçan’ın ‘Maçka’nın tek hakimi benim’ şeklindeki sözleri ve yaklaşımları tepki çekmeye devam ediyor. Eski kaymakamlar, Murat Kayhan, Ümit Çavuldak ile başlayan,  belediye başkanı olduktan sonraki süreçte de Alper Balcı ve bugünkü kaymakam Deniz Pişkinsüt’le devam eden  ‘kaymakam tanımaz’ tavır, başkan Koçan’ın Maçka’da ‘uzlaşmaz ve kavgacı’ olarak yorumlanmasına sebep oluyor. Devlet otoritesini hiçe saydığı iddia edilen belediye başkanı Koray Koçan için bir iddia daha ilçe de seslendiriliyor! İlçede ki vatandaşların bir çoğuna göre Koçan’ın her devlet dairesinde, her özel iş yerinde birer istihbaratçısı var! 

TRABZONSPOR'A KREDİ HALA NEDEN GELMEDİ?

Trabzonspor parasızlıktan kıvranıyor. Bordo Mavili yönetimin umudunu bağladığı Ziraat Bankasındaki kredi, söz olarak onaylanmış olsa da teminat gösterilecek olan Akyazı Stadı’nın hakları Bordo Mavili kulübe devredilmediğinden, bankanın istediği teminat verilemiyor. İddiaya göre Akyazı projesi tamamlanmadığı için Statla ilgili haklar devredilemedi. Bu sorunu çözmek için başkan Muharrem Usta’nın Ankara’da siyasiler bazında gayret gösterdiği ve kredi sorununu aşmak için yardım istediği öğrenildi. Öte yandan Trabzonspor A takım oyuncularının tam 5 aydır, 1461 Trabzon takım oyuncularının da 8 aydır para alamadıkları için kulüp içinde huzursuz günlerin geri döndüğü seslendiriliyor.

“BÖYLE BİR ANLAYIŞ OLAMAZ”!

1461 Trabzon takımının yönetim kurulu üyesi Zekeriya Öztürk aradı. Öztürk’le kısa bir sohbet ettik. Kendisi de  kulüp başkanı Bekir Aktürk’ün serzenişlerine benzer söylemlerde bulundu. İşte Öztürk’ün kısa açıklamaları:  “1461 Trabzon takımı zor günler yaşıyor. Fakat kamuoyu bilmeli ki gücümüz ve yetkimiz oranında her şeyimizle takım için seferber olmuş durumdayız. Düşünün bir kulübün başkanı ve yönetimi var. Fakat iplerin yüzde 95’i Trabzonspor başkan ve yönetiminde. Yüzde 5’i ise bizde. Biz, Trabzonspor karışmasın demiyoruz. Öyle bir beklentimiz zaten olamaz. Fakat, buradaki yönetimin de bir çok konuda tasarruf hakkı olmalı. Yani Trabzonspor yönetimi bir nevi danışman, bir nevi denetçi konumunda olmalı. Bugünkü gibi bir yönetilme anlayışı hiçbir yerde olmaz”.