1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kazan yankı uyandıracak!

A+A-

İSMAİL KANSIZ YORUMLARI SÜRÜYOR!

İsmail Kansız’ın İl Kütür ve Turizm Müdürlüğü görevinden alınmasının yankıları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak İl Başkanlığının görevden alma ile ilgili bilgi sahibi olmadığı ileri sürülmüştü. Kimi iddialara göre bu görevden aldırma ile ilgili olarak   Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun adı  geçmişti.  Çünkü bazı partililerin durumu bakan Süleyman Soylu’ya sorduğu ancak bakan Soylu’nun da “ Bu görevden alma ile ilgili bilgim ve dahlim yok” dediği ileri sürülüyor. Şimdi gözler yeniden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na çevrildi. Kansız’ın görevden alınmasını, Genel Merkezde ki adamlarını kullanarak  belediye başkanının sağladığı iddiası giderek güçleniyor.

BAKAN SOYLU  ÇOK MU HOŞGÖRÜLÜ BAKIYOR?

Trabzon’da siyaseten hala onların elinin güçlü olduğu ileri sürülüyor. Bakan Süleyman Soylu’nun engin hoş görülü hareket etmesi sebebi ile iddiaya göre Faruk Özak ve Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu şehirle ilgili olarak hala söz sahibi. Gerçekte birbirlerini hiç sevmedikleri iddia edilen ikilinin bakan Süleyman Soylu’ya karşı güçlerini birleştirdikleri ve il genelinde  atılan tüm adımlara birlikte karar verdikleri iddia ediliyor. Adının açıklanmasını istemeyen bir partili; ‘Bakan bey herkesi kendisi gibi zannediyor. Ancak bazı konularda kararlı ve tavizsiz adımlar atmalı. Çünkü bazı kişiler kişisel hırsları çerçevesinde  adım atıyor. Bunun önüne geçebilecek olan da sayın bakandır’ yorumunda bulundu.

ORHAN AYDIN ŞEHİRDE! YA BAYKAL!

Karadeniz Teknik Üniversitesi  rektör adaylarından  Prof. Dr. Orhan Aydın’ı  önceki gün Faruk Kanca’nın kardeşinin cenazesinde  gördük. Aydın’a ilgi ve alaka büyük. Orhan bey şehirde hem cenazelerde hem de davetlerde yerini alıyor. Yani şehirle bütünleşme adına eski rektör İbrahim Özen’i aratmıyor. Yani sosyal bir insan. Fakat mevcut rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal  ise tam tersine  rektör olmasına rağmen piyasada yok. Ortalarda gözükmeyen Baykal üniversitede ki köşesine sıkışıp kalma konusunda kararlı görünüyor. Prof. Baykal için yakın zamanda bazı kesimler tarafından açıklama yapılarak belgelerle  birlikte üniversitede  nasıl bir paralel örgütlenme yaptığı kamuoyuna anlatılacak!

SIRADA HANGİ MÜDÜRLER VAR?

Trabzon’da önce Gençlik ve Spor İl Müdürü  Cemalettin Yazıcı, ardından da Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız’ın görevden alınmasının ardından  şimdi gözler diğer il müdürlüklerine çevrildi. Ak Parti teşkilatlarından sızan bilgilere  göre İl Sağlık Müdürü, İller Bankası Müdürü, Orman Bölge Müdürü, Karayolları Bölge Müdürü’nün de her an görevden alınabileceği ileri sürülüyor. Bunlar şimdilik bir söylem. Fakat önümüzdeki günlerde bu iddiaların gerçek olup olmayacağı beklenirken müdürlerin de tedirgin oldukları ifade ediliyor. Öte yandan  Mazhar Yıldırımhan’ın Ankara’ya müsteşar yardımcısı olarak gitmesi sonucu boşalan Vakıflar Bölge Müdürlüğüne atama yapılmasının eli kulağında olduğu ve buraya hem eğitimci hem de siyasetin içinde bulunmuş bir ismin atanacağı ileri sürülüyor.

CONSTANT İÇİN İNANILMAZ ŞOK İDDİA!

Trabzonspor’dan anlaşmalı olarak ayrılan Kevin Costant için şok iddia ortaya atıldı. Trabzonspor kulübüne Kasım ayında atanan kayyum öncesi para sorunu olmayanlar arasında yer almasına rağmen Constant  neden ve nasıl gitti? Şok iddiaya göre   Costant'ı gece partilerine getirip, alkol servisi yaptıran  ve ona "Sen oynamasan da sorun değil! Paranı alıyorsun zaten! Burada şampiyon olacağında yok. Git paranı tahsil et, kulüp daha da kötüye gidecek! Paranı kurtardın kurtardın. Yoksa çok zor alırsın! Buradan  bir an önce  kaç ! " diyen kişiler  arasında mevcut yönetimde yer alan bir ismin olduğu ileri sürülüyor. İddia  Fırtına Gurup sorumlusu Kenan Danışmaz’a ait. Danışmaz, o yöneticinin Trabzon’da basın sektöründe görev yaptığını ileri sürdü ve ‘ İddialarımın şahitleri var. Trabzonspor’un iki kongre üyesi bu sözlere  şahit’ diye konuştu. Kenan Danışmaz iddialarını söyle sürdürdü:  “Costant yine de yola getirilmek istendi! Fakat Constant,  bir partide bu kez uyuşturucu kullanırken yakalandı veya yakalatıldı. Olay Trabzonspor’un üzerine kalsın ve yönetim yıpratılsın diye! Fakat yetkililer çok sorumlu davranarak olayı kimseye duyurmadan Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu uyardı. Ve bu uyarıdan sonra Hacıosmanoğlu’nun talimatı ile Constant ile anlaşmaya varılıp yollar ayrıldı”!

OLAYLI MAÇ İÇİN YORUM!

“ÖNCE BEN SUÇLUYUM”!

Trabzonspor eski yöneticisi ve eski başkan adaylarından Metin Atasoy  hem kendini, hem Faruk Özak’ı hem de Muharrem Usta’yı eleştirdi. Atasoy açıklamasında;  “Önce ben, sonra sen suçlusun sahaya giren o adam. Sonra, makro suçlular var. Medarı iftiharımız ve Spor bakanlıkları döneminde  alın teriyle kazanılan şampiyonluğumuzun elimizden alınmasını, sessizce ve keyifle seyrederek bugünkü psikolojiyi hazırlayanlar! Başkanlık için kendine oy veremeyeceği halde, aday olma onurunu gösterip; şahsı ve kurumsal marka değerlerini ve egolarını yüceltmek ve yükseltmek için, siyasetin icazetiyle hak etmediği şekilde başkan olanlar; ve de potansiyel başkan profilinde olup da, yaşananlara özel bir erdemmiş gibi gereksiz ve anlamsız yere sessiz kalarak meydanı boş bırakanlar. Hepiniz, hepimiz suçluyuz”  dedi.