1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

İşte Kazan'da sizler için derlediklerimiz!

A+A-

 VALİ VE EMNİYETE ATEŞ PÜSKÜRÜLÜYOR!

Vali ve emniyet sınıfta kaldı. Trabzonspor Fenerbahçe müsabakasında çıkan olaylara önlem almadığı gerekçesi ile Vali ve emniyet müdürü hedef tahtasında! Bugün görüşlerini aldığımız bir çok siyaset adamı bu konuda görüş birliği içinde. Karşılaşmanın 70. Dakikasından  sonra kale arkasındaki tribünlerden ‘isyan’ şeklinde sloganlar atılıp, tel örgüler ve örgülerin bağlı olduğu direk tam 20 dakika boyunca yıkılmaya çalışılırken, o tribünlere hiçbir emniyet önlemi alınmayışı ve emniyet güçlerinin hakem dövülmesinden sonra olay yerine nakledilmesi ‘kuvvetli ihmal’ olarak değerlendirildi. İddiaya göre bu ihmal, yaşanan olaylardan sonra Trabzon kentinin zan altında kalmasını sağladı.

TECRÜBELİ SİYASET ADAMI KONUŞTU

“ONUR’DAN ONURSUZLUK”!

Tecrübeli siyaset ve devlet adamı Asım Aykan, Trabzonspor- Fenerbahçe maçında vukuu bulan Onur Recep Kıvrak için değerlendirmede bulundu. Aykan yaptığı açıklamada; “ Dün gece maalesef Onur’dan onursuz bir hareket daha gördük. Kurumlar prensipleriyle ayakta durur. Günlük kararlarla ancak savrulurlar. Shota, Onur'la ilgili bir açıklama yaptığı zaman gereği neyse derhal yapılmalıydı! Fakat ne yazık ki  es geçildi. O gün değinmiştim. Maalesef haklı çıktık. Bu gün karşımıza çıkan tablo, o gün yanlışa tavır koymamanın sonucudur. Bu evladımızın bizlere hizmeti dokunmuştur. Bedelini de fazlasıyla almıştır. Ayrıca kendisini Onur yapanda Trabzonspor’dur. Takımımızın şampiyon olduğu dönemlerde prensipler  hep önde oldu. Curcunanın olduğu yerde başarı tesadüflere bağlıdır. Futbolcuya dayalı sistem olamaz, olmamalıdır. Başkanından, sporcusuna, hocasına, çalışanına varıncaya kadar herkes, ilkeli davranırsa saygı görür, başarı kendiliğinden gelir” dedi.

 

KTÜ YÖNETİMİNDEN MEMNUN DEĞİL!

KTÜ öğrenci konseyi başkanı Hüseyin Yavuz,  üniversite yönetiminden memnun değil! Seçildiği günden beri çok etkili çalışmaları ile dikkat çeken Yavuz, aynı zamanda hükümete yakın, özellikle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  tutkulu bir isim. Ancak Yavuz’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi yönetiminden bir hayli rahatsız. Zira Öğrenci Konseyi Başkanı sosyal medya üzerinden üniversite yönetimine dolu dolu sitemlerde bulunuyor. Yavuz’un bu sitem dolu paylaşımları da kayda değer türden ve dikkat çekici. 

ERDOĞAN BEDER GÖNÜLLERİ KAZANIYOR!

Trabzon Ortahisar belediye başkan yardımcısı Erdoğan Beder, vatandaşın gönlünde taht kuruyor. Tam bir ekip çalışması ile görevini ifa eden ve başkan Ahmet Metin Genç ile son derece uyumlu bir görüntü çizen başkan yardımcısı Beder; sakinliği, tecrübesi, güleryüz ve nezaketli tavırları ile taraflı tarafsız her kesimden takdir görüyor. Beder, Ortahisar belediyesinin bir çok projesinde de gizli kahraman konumunda. Çalışma arkadaşlarının da büyük saygı duyduğu Beder’i tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

TANJU ÇOLAK’IN DENSİZ SÖZLERİ!

Tanju Çolak  önceki akşam  Tv  proğramında  Avni Aker Stadında çıkan olaylar üzerine göz yaşı döküp; ‘Ne olacak Türk futbolunun hali’ dedi!  Ancak aynı Tanju Çolak, Trabzonspor 4. golü yediğinde ise  sırıtarak, ‘Belki de kaç Trabzonlu kendini gebertecek’ ifadesini kullanmayı ise ihmal etmedi!  Yorumcunun, Çolak’ı bu sözleri üzerine uyarmasına rağmen, Tanju Çolak  oralı bile olmadı! Trabzonlular için bu sözleri söylerken ağzı kulaklarına varan Çolak’ın,  daha sonra döktüğü  timsah göz yaşları  ise tamamen ‘şov’ olarak değerlendirildi. Trabzonlular Tanju Çolak’tan özür bekliyor. 

ŞOK İDDİA: “YÖNETİMLERİN GÜCÜ ONUR’A YETMİYOR”!

Trabzonspor yönetimi 6 futbolcuya kadro dışı kalma cezası verdi. Marin, Özer, Sefa, Fatih Atik, Cavanda, Erkan! Spor kamuoyunun ilk yorumu, ‘Anlamsız ve basit bir yöntem’ şeklinde oldu. Ve şok iddialar geldi. Trabzonspor kulübünde bir çalışan,  “asıl ‘papaz’  diye tabir edilen isimlerin Onur ve Mustafa ikilisi olduğunu iddia ederek, takımın üç yıldır huzurunu kaçıran, kamplaşmaya yol açan isimlerinin başında bu ikisi geliyor. Yönetimin gücü Onur’a yetmedi. Zaten ona kimsenin gücü yetmiyor! İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde de bu dönemde de taviz üstüne taviz veriliyor. Çünkü Onur’un arkasında siyasi bir güç var” iddiasında bulundu.