1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe...

A+A-

ÇOK BÜYÜK OPERASYONLAR YOLDA! İŞTE ONLAR!

 

Fethullah Gülen örgütüne dönük operasyonların hız kazanarak devam edeceği bilgisine ulaştık. Ak Parti Genel merkezinden sızan bilgilere göre çok önemli ve çok daha büyük operasyonlar yolda! İşte o operasyonlarla ilgili olarak seslendirilen iddialar:

 

1.Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı imam ve müftü yapılanması da bitmiş olacak.

 

2-Örgüte bağlı olan ve sayıları binlerle ifade edilen evlerin ise yarısından fazlası kapanmış durumda.Geri kalanlar da hızla  kapatılacak.

 

3-2009-2013 arasında hapishanelere alınan infaz koruma memurlarından örgüt listesinden olanlar incelemeye alınacak.

 

4-Feza Gazetecilik A.Ş'nin üst yöneticileri yargılanacak.

 

6-Özgür Düşünce,Meydan ve Yarına Bakış gazetelerine kayyum atanacak.Bu gazetelerin bazı köşe yazarları gözaltına alınacak.

 

7-Kimse Yok mu Derneği,Gazeteciler Yazarlar Vakfı üst yöneticileri gözaltına alınacak.

 

 8-Tuskon'a bağlı;Ansifed,Anfed,Dasidef,Esidef,Günsiaf,Kasif ve Marifed'in kapanması sağlanacak!

 

9-Fethullah Gülen’in kontrolünde oldukları iddia edilen Melikşah ve Fatih Üniversitesi başta olmak üzere 15 üniversiteye  el konulacak.

 

10-Bir çok hastane ve   765 eğitim kurumuna  kayyum atanacak!

 

11-Gülencilerin kontrolünde olan  yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 900 yurda el konulacak.

 

12- 600'ün üzerinde hakim ve savcının ihracı gerçekleştirilecek!

 

TRABZON BÜYÜKŞEHİR’İN BORCU NE KADAR? 

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin borcu açıklandı.  Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Bizim Büyükşehir Belediyesi olarak toplam borcumuz 210 milyondu.  Fakat TİSKİ olarak devraldığımız bütün borçlarla birlikte 230 milyon daha borcumuz arttı. Bugün itibarı ile borcumuz  440-450 milyon civarında. TİSKİ ve Büyükşehir olarak borcumuzun gerçek miktarı budur " dedi.

 

“BABAM DAHİ OLSA TAVİZ VERMEM”!

 

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, belediye başkanı olarak imza atarken yarının hesabını yaparak imza attığını ifade etti. Türkmen; ‘Babam olsa taviz vermem’ dedi.  Akçaabat’a yapılacak olan üniversite için bakan Süleyman Soylu’ya minnet duyduklarını ifade eden Türkmen, Soylu’nun Trabzon için bir şans olduğunu ifade etti. Türkmen son günlerin en çok gündem olan konusu İmar durumu ile ilgili olarak ise;  “İmar katliamı sadece Akçaabat’ta değil, Türkiye’nin her yerinde oldu. Şimdi de devam ediyor. Biz Akçaabat’ın eski merkezini tamamen kontrol altına almıştık. Ama şimdi Büyükşehir Belediyesi yapılanması ile 14 belde ile 50 köy bize bağlandı. Buraları da bir denetim altına almaya çalışıyoruz. Yaylarımız var. Yaylalarımızın doğal hali ile kalmasını, gecekondu semti haline gelmemesini istiyoruz. Biz bu konuda da en büyük gayreti gösteren belediyeyiz. Vatandaş yaylalardan istifade etmeli ama bu işin de bir disiplini ve kuralı olsun isterim. Herkes her istediği yerde bir bina yapmasın. Bunun kuralları olsun. Bunun da altyapısının hazırlanması gerekiyor. Mevcut yasaya göre yaylalarda hiçbir şey yapamıyorsunuz. İller Bankası’nda çalışırken yaylaların haritasının yapılmasını söylerdim. İmar planlarını yapalım derdim. Ama bize de görev verilecek ki bunları yapalım. O zamanlar yasal altyapı hazırlasaydık yaylalarımız bu hale gelmezdi. Ben başkanlığım sürecinde imza atarken hep yarını düşünerek imza atmışımdır.  İmar başta olmak üzere babam olsa asla taviz vermem” dedi.

 

ASIM AYKAN’A SOSYAL MEDYADA DESTEK YAĞIYOR

 

Ak Parti eski milletvekili ve eski  belediye başkanı  Asım Aykan’ın sosyal medya paylaşımları büyük ilgi görüyor.  Aykan’ın özellikle  siyaset arenasında dönen dolaplar,  ülkeler arasında yaşanan stratejik gelişmeleri  tecrübeli bir siyaset adamı  gözü ile değerlendirmesi  kamuoyunun büyük beğenisini kazanıyor. Aykan şehrin sorunları ve gündemi ile ilgili olarak da çok yerinde ve  akılcı yorumları ile bir nevi rehberlik yapıyor. Güvenilir  kişiliği, samimiyeti ve soğukkanlılığı ile Aykan’ın yaptığı bu değerlendirmeler, ‘Trabzon’un ağabeyi gibi’ yorumlarının yapılmasına sebep oluyor. Her kesimin farklı mecralara çektikleri tartışmaları en akılcı, objektif yönü ile kamuoyuna sunan Aykan’a sosyal medyada ki paylaşımlarında da ilgi çok büyük oluyor.

 

E. ZENGİN BU ŞOK SÖZLERİ KİM İÇİN SÖYLEDİ?

 

Trabzonspor kulüp çevresinde bir iddia dolaşıyor. Şimdilik kadro  dışı bırakıldığı iddia edilse de birkaç gün sonra affedileceği ileri sürülen Trabzonspor’un tecrübeli oyuncusu Erkan bu sözü etti mi? Erkan  Zengin bu sözü ettiyse kim için etti?  İddiaya göre tecrübeli futbolcu: "Fenerbahçe maçına haftalar kala, kim bize ‘Zaten iddiamız yok! Fenerbahçe maçında kendinizi yormasanız da olur’ dediyse bu takıma en çok ihanet eden kişi odur” dedi. Bu söylemin doğru olup olmadığı bilinmiyor. Sadece bazı çevrelerin dilinde dolaşıyor. Futbolcu Erkan ya da kulüp bu konuda bir açıklama yapmalı. (Kaynak:trabzonhaber.com.tr)

 

HAFTAYA TOPLANTI VAR! H.OSMANOĞLU’NU HEDEF ALACAKLAR!

 

Trabzonspor yönetimi Mayıs’ın ilk haftasında geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenlemeyi planlıyor. Edinilen bilgiye göre kamuoyundan gelen tepkilerin önüne set çekmek ve bir nevi güven tazelemek niyetinde olan başkan Muharrem Usta’nın, yönetimi ile yapacağı basın toplantısında özellikle ekonomik tabloya dikkat çekeceği  bilgisine ulaşıldı. Basın toplantısında İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminin bıraktığı bilançoda gözüken 417 milyon liralık borcun gerçeği yansıtmadığı gerçek borcun 700 milyon lira civarında olduğu şeklinde kamuoyuna bilgi verileceği öğrenildi. (Kaynak:trabzonhaber.com.tr)