1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Cuma...

A+A-

OKTAY SARAL: ‘BİLMİYORUM DİKKAT ETTİNİZ Mİ?’

 

Of eski belediye başkanı ve İstanbul eski milletvekili hemşerimiz Oktay Saral, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın  laiklik konusu ile ilgili ortaya attığı  fikre tepki gösteren CHP için konuştu. Trabzonhaber.com.tr’ye  konuşan  eski vekil Oktay Saral;  “Bilmiyorum dikkat ettiniz mi? Mevzu laiklik olunca, CHP yönetiminden  ve tabanından yükselen sloganlara dikkat edin! Laiklik gündeme gelince  ‘Kahrolsun şeriat’  diyorlar. Bu nasıl bir düşmanlıktır? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Sizce her şey ortada değil mi? Yorumu halkımıza bırakıyorum” dedi. Saral, hiç kimsenin Cumhuriyet düşmanı olmadığını da ifade ederek; ‘Biz onlardan çok daha fazla Cumhuriyete sahip çıkıyoruz çıkacağız da! Kimse merak etmesin. Fakat o yasaların yapıldığı Meclis’in de dualarla açıldığını kimse unutmasın” dedi.

 

BEŞ AY SONRA GÖREV BAŞI YAPAN VEKİL SEVİNDİRDİ!

 

Ak Parti Grup Başkanvekili  ve Giresun milletvekili  hemşerimiz Nurettin Canikli  beş aydır rahatsızlığı sebebi ile parti çalışmalarına ve Meclis çalışmalarına katılamıyordu. Canikli tam beş ay üzerine sağlığına büyük oranda kavuşarak TBMM’de ki odasında çalışmalara  yeniden start verdi. Canikli’nin odasına ilk geldiğinde; ‘Siyaset iliklerimize kadar işlemiş. Meğerse bu çatıyı ne kadar özlemişim’ dediği öğrenildi. Canikli’nin tekrar aktif olarak dönüşü ise en çok Giresun’da sevinç yarattı. Giresun’un etkili isminden  beklentiler bir hayli fazla.

 

AKÇAABAT İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIR MI?

 

Trabzon’a ikinci üniversite kurulacak. Çok büyük olasılıkla kurucu rektör olarak da KTÜ eski rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen görevlendirilecek. Üniversite’nin kurulması düşünülen ilçe ise Akçaabat. Peki Akçaabat 2. Üniversite için hazır mı? İşte bu soruya ilçenin başarılı belediye başkanı  Şefik Türkmen şöyle cevap veriyor: “Akçaabat 2. üniversiteye büyük oranda hazırdır. Şu anda üniversite olan şehirlerin en az yarısından daha fazla hazırız diye düşünüyorum. Sosyal alanlar konusunda imkanlarımız var. Mesela sahilimizde lokantalarımız, çay bahçelerimiz ve daha birçok imkanlarımız var. Hiçbir sıkıntı olmadan öğrenciler Akçaabat’ta mutlu olabilirler. Klasik modern bir çarşı yaptık. Orada kafeteryalar var. Öğrencilerimizin güzel vakit geçirebilecekleri mekanlarımız mevcut. Lokantadan, kafeteryaya kadar her şey var. 8 tane çay bahçesi sadece merkezde açılıyor. Tabii ileriye dönük bu imkanları geliştirmeye çalışıyoruz” .

 

TRABZONSPOR SCOUT EKİBİ ÖYLE BİRİNİ TAKİBE ALDI Kİ!

 

Trabzonspor scout ekibi gün geçmiyor ki gündemden düşmesin. Bordo Mavili kulüp adına oyuncu takibi yapan ekip daha evvel Türkiye liginden bazı tanıdık isimleri yönetime rapor etmişti. Bu olay üzerine tepki gösteren başkan Muharrem Usta’nın da ‘Bizim bildiğimiz oyuncuları değil bilmediklerimizi rapor etsinler’ dediği biliniyor. Scout ekibinin izlemeye aldığı isimlerden birisinin de G. Saray’da hiçbir varlık gösteremeyen ve gönderilen Bruma olduğu öğrenildi. Bu oyuncunun izlenmesi de kulüp içinde bir takım tepkilere neden oldu!

 

M. USTA VE  N.AYDIN’I KİM UYARDI?

 

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta ve başkan yardımcısı Nevzat Aydın aldıkları uyarı sonrası  o alışkanlıktan büyük oranda vazgeçti. Sosyal medya üzerinden sürekli yorum yapan, gazetecilere cevap yetiştiren başkan Muharrem Usta ve başkan yardımcısı Nevzat Aydın’ı, kulübün diğer başkan yardımcısı Önder Bülbüloğlu’nun uyararak; “ Lütfen şu twitter işini bırakın. Böyle herkese cevap yetiştirme gayretinde olursanız kamuoyu nezdinde itibar kaybedersiniz. Bunlar doğru şeyler değil” uyarısında bulunduğu  ve  bu öneriden sonra ikilinin, eskisi gibi sosyal medyada paylaşım yapmadıkları gözlendi.