1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Pazartesi...

A+A-

TRABZONHABER AÇIKLIYOR…

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRÜ OLUYOR!

 

Trabzon Vakıflar Bölge Müdürlüğü  görevine kimin geleceği büyük oranda belli oldu. Trabzonhaber.com.tr haber servisinin çok güçlü kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre Mazhar Yıldırımhan’dan boşalan bölge müdürlüğü için en şanslı aday Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Kahveci. Daha önce yıllarca Oylum belediye başkanlığı görevinde bulunan, belde belediyelerinin kapatılmasından sonra ise milli eğitim müdürlüğüne atanan Kahveci, hem siyasi arenada hem de milli eğitim camiasında başarılı hizmetlere imza atmıştı. Başarılı siyaset adamı ve eğitimci Kahveci’nin atamasının Mayıs ayı içinde resmileşmesi bekleniyor.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE MALKOÇ DİYALOĞU!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başdanışmanlarından Şeref Malkoç'la Trabzonspor şakası yaptı mı? İddiaya göre  Trabzonspor Fenerbahçe maçından sonra, Beştepe’de Malkoç’u gören Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kahkaha atarak; ‘Şeref bey neler oluyor Trabzon’da? Katar’dan sponsor ayarlıyoruz. Taraftar sahaya atlamasın yahu. Katarlılar görüp sponsor olmaktan vazgeçer’ dedi.  Cumhurbaşkanının bu esprili yaklaşımı karşısında Şeref Malkoç’un ise tebessüm ederek, susmayı tercih ettiği ileri sürüldü.

 

MUHARREM USTA O SEKTÖRE EL ATIYOR!

 

Trabzonspor başkanı  Muharrem Usta, eğitim sektörüne girip  vakıf üniversitesi kuracak. Bu iddia Muharrem Usta’nın yakın çevresine ait. Usta’nın ailesinden bir isim, yakın bir gelecekte özel üniversite kuracak. Söz konusu üniversiteye ise  rektör olarak İsmail Yüksek atanacak. Usta’nın çok yakın aile dostu olduğu ileri sürülen Prof. Dr.  İsmail Yüksek aslen Trabzon’un Çaykara ilçesinden. Halen Yıldız Teknik üniversitesinin  rektörlüğünü ve Beykoz Trabzonlular Derneğinin başkanlığını yapan profesör Yıldız’ın, rektörlükte ikinci dönem süresi de doluyor. Peki Trabzonspor başkanı kurmayı düşündüğü özel üniversiteyi Trabzon’a mı kuracak? İşte bu konuda bir bilgi yok. Yakın çevresi , Usta’nın üniversiteyi İstanbul’da kuracağını düşünse de bu plan Trabzon için de geçerli olabilir!

 

ÇİMENTO FABRİKASI İÇİN BU SESSİZLİK NEDEN?

 

Trabzon’un  kanayan yaralarından çimento fabrikası ile ilgili verilen sözler ne oldu?  On yıl dolduğunda ‘kaldırılacak’ şartı ile Aşkale Çimentoya satışı yapılan fabrika,  Trabzon’un en güzel arazilerinden birinin üzerinde kirlilik yaratmaya devam ediyor.  Siyasiler ise 2013 yerel seçimlerinden evvel  fabrika konusunda en küçük tavizleri olmayacağını ve mutlak suretle  kaldırılacağını ifade etmişlerdi. Şimdilerde  ise hatta uzun zamandır, hem Büyükşehir  hem de Ortahisar belediye yetkilileri  bu konuyu telaffuz etmiyor. Fabrika yöneticileri de fabrikada herhangi bir üretim yapmadıkları savunmasında bulunuyor. Fakat Trabzon bu fabrikanın buradan kaldırılmasını bekliyor. Bakalım yetkililer çimento için yakın bir zamanda çözüm adımı atabilecekler mi?

 

TRABZONSPOR’DA YENİ OPERASYONLAR KAPIDA!

 

Trabzonspor’da operasyonlar devam edecek. Kulüpten sızan bilgilere  göre  bazı oyuncular için bu hafta adım atılacak. Bazı oyuncular kadro dışı kalacak ya da anlaşılıp karşılıklı mukavelelerin feshinegidilecek. Ayrıca Özer Hurmacı ile görüşmelere devam edilip, oyuncudan kendisini isteyen G. Saray’a gitmesi istenecek. Kulüpten sızan bilgilere  göre yeni kadro dışı  olayında kimsenin tahmin etmeyeceği isimler de olabilir. Ayrıca kulüp bünyesinde personel anlamında da  Mayıs sonuna kadar deprem  yaşanacağı iddia ediliyor.

 

GÜRAY’IN ALDIĞI ÜCRET O SORUYU BERABERİNDE GETİRDİ!

 

Trabzonspor yönetiminin devre arasında kadrosuna kattığı Güray’ın aldığı ücret tartışma yarattı. İddiaya göre Güray eski kulübü Akhisar’dan yıllık 1.1 milyon lira ücret alırken, Trabzonspor’da yıllık2.5 milyon lira garanti ücret alacak. Yani tecrübeli futbolcu oynasa da oynamasa da bu ücreti alacak. Yani geldiği kulüpte kazandığının iki katından fazla bir rakam! Performansı ile hala  güvenoyu alamayan tecrübeli futbolcuya verilen bu ücret beraberinde şu soruyu da getiriyor! ‘Oyuncularından feda isteyen Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, üst düzey olmayan ligimizin orta kıvamlı bir oyuncusuna bu parayı veriyor. Bu bir çelişki değil mi’?