1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı...

A+A-

YILDIRIMHAN’DAN SERT TEPKİ

“KOMPLO VE İFTİRA KARAKTER YOKSUNLUĞUDUR!”

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan’dan açıklama geldi. Yerel bir gazete de ‘dedikoduları’ ile ünlü bir ismin, Yıldırımhan’ın üniversite rektörlük seçimlerine karıştığı yönünde ortaya attığı iddiaya ağır bir cevap veren Yıldırımhan,  açıklamasında ‘Komplo ve iftira karakter yoksunluğudur’  dedi. İşte Yıldırımhan’ın o açıklaması:

 

“Trabzon’da yerel bir gazetede köşe yazan bir arkadaşımız hayali bir kuzuyu konuşturarak, dedikodular üzerinden yorum yapmaktadır. Olabilir ve bir gazetecilik meselesidir. Ancak ismimin doğrudan kullanılarak KTÜ rektörlük seçimlerine müdahale ettiğim iddiası ayıptır, alçakça bir iftiradır. Şahsımı hedef alan bir komplodur. Ben Bakan Bey adına öğretim üyesi arayıp oy istemedim. Bu kadar vicdansızlık olabilir mi?  Benim üzerimden Sayın Bakanımız, Sayın Bakanımızın üzerinden de rektör Bey vuruluyor. Bu gazeteci arkadaş kuzusunun iddialarını köşesine taşırken (olmayan iddialar) zahmet edip beni arayabilirdi.

 

Hem dostu olduğumu yazıp, hem de kuzu/koyun ağzından “Mazhar Bey iyi ki vekil olmamış. Olsaydı Trabzon’da taş üstünde taş, baş üstünde baş koymazdı.” ifadelerini yazacak kadar düşmanca bir tutum sergilenmiştir. En vahimi ise rektörlük seçimlerini Of-Tonya gibi aynı kentin iki güzide ilçesinin meselesi haline getirmiştir. İlgili gazeteci arkadaştan sütununa taşıdığı ve kuzusunun söylediği iddia ettiği  “Beni fazla zorlama. Kimleri aradığının isimlerini bir bir veririm. Herkeste altında kalır.” sözlerinin muhataplarını açıkça yazmasını bekliyorum. Bu vicdani bir görevdir. Aksi halde bir komplo ile karşı karşıya kaldığımı düşüneceğim. Ayrıca tam bir tehdit ortaya koyan bu kuzu tavrını ve tarzını hukuka taşıma hakkımı da saklı tuttuğumu belirtmek isterim. Saygılarımla”!

 

ORHAN KAHVECİ İÇİN ÖVGÜLER DİZDİ!

 

Vakıflar Bölge Müdürlüğü  görevine Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Kahveci’nin atanacağı şeklinde  önceki akşam okurlarımıza sunduğumuz haber Trabzon bürokrasi dünyasında büyük yankı buldu. Kahveci için hemen her kesim; ‘Orhan beye yakışır’ yorumunda bulunurken, eski bölge müdürü Mazhar Yıldırımhan ise Kahveciye övgüler yağdırdı! Orhan beyin okul ve ev arkadaşı olduğunu ifade eden  eski bölge müdürü Yıldırımhan; “ Orhan Kahveci müthiş bir kişiliktir. Yaptığınız haberde doğrudur. Bu mükemmel insana Bölge Müdürlüğü yakışır”  ifadesinde bulundu.

 

CUMUR’UN PROJESİ HAYATA GEÇİYOR!

 

Eski milletvekili rahmetli Mustafa Cumur’un , Yıldızlı da ki Sera Gölü’nün başında yaptırmayı istediği ve çok uğraş verdiği turistik proje hayata geçiyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu projenin hayata geçmesi için uzun uğraşlar verdi. Büyükşehir bürokratik işlemlerin ardından projenin yapımına başladı ve kısa zamanda çok önemli bir mesafe kat etti. Şu an projede sona gelindi. Sera Gölü’nün başındaki yeni turistik tesisleri görenler, gerçekten takdir ediyor. Çünkü her şeyi ile mükemmel düşünülmüş ve mimarisi büyük oranda bitirilmiş durumda. Bu tesislerin yakında hizmete girmesi beklenirken, emeği geçenleri  tebrik ediyoruz. 

ÖKSÜZOĞLU’NDAN ATAY AKTUĞ’A AĞIR ELEŞTİRİ!

 

Trabzonspor’un eski başkan yardımcılarından Mehmet Öksüzoğlu uzun bir aradan sonra Trabzonhaber.com.tr’ye konuştu. Atay Aktuğ’un Trabzonspor’da ki başkanlık dönemini övenleri hayretle izlediğini ifade eden Öksüzoğlu; ‘ Atay bey de zaman zaman bir şeyler anlatıyor. Onu övenlere de Atay beyin kendini savunur açıklamalarına da şaşıyorum.  Halbuki, biz Özkan Sümer yönetimi ile ekonomiyi rayına oturtmuştuk. Birincisi Atay Aktuğ döneminde; bizim 350-400 bin dolara imza attırdığımız oyunculara iyileştirme adı altında 1.5 milyon dolarlık sözleşmeler yapıldı. Yani iç dengeler, o zaman alt üst olmaya başladı. İkincisi; Trabzonspor çok yanlış bir açılım politikası ile borsaya yanlış girdi ve büyük zarar etti. Akli selim ve soğukkanlı bakıldığında ekonomik çöküntünün başlangıcı, temellerin sarsıldığı dönem,  Atay bey dönemidir. Sonra Albayrak bu düzeni daha da bozdu. Sadri Şener kulübü  ekonomik açıdan uçuruma yuvarladı. Hacıosmanoğluda aynı geleneği sürdürdü. Yani kulübün bugünkü ekonomik dengelerinin alt üst olmasının başlangıç noktası,  Atay bey zamanıdır” dedi.

 

CARDOZO’DAN  MUHAMMET  SERZENİŞİ!

 

Trabzonspor’un yıldız futbolcusu Cardozo’nun Eskişehirspor maçında serzenişte bulunduğu ileri sürüldü. Kulübe yakın kaynaklardan sızan iddialara göre tecrübeli yıldız oyuncunun, Muhammet Beşir’e teknik heyet tarafından şans verilmemesi üzerine ‘ Hadi bana şans verilmiyor. Bunu anlarım. Ben gidiciyim. Fakat Muhammet’e böyle bir maçta, üstelik mağlup duruma düştükten sonra şans verilmemesini çok anlamsız buluyorum. O çok yetenekli. En azından yarım saat şans verilmeliydi. Yazık oluyor bu çocuğa’ dediği ileri sürüldü.

REKTÖRLÜK İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR!

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi rektörlük seçimleri öncesi  adaylar arasında adı geçen Prof. Dr. Orhan Aydın,  adaylığını Çarşamba günü açıklayacak. Prof. Dr. Aydın, Çarşamba günü Trabzon Zorlu Grand otelde düzenleyeceği kahvaltılı basın toplantısında basının huzuruna çıkacak ve açıklamalarda bulunacak.