1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

ÖMER YILDIZ’DAN ÇOK SERT TEPKİ!

 

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız sert tepki verdi. Kardeşi olan iş adamı Adnan Yıldız’ın  Trabzon’a  kazandırdığı  otelin açılışında  bir konuşma yapan ağabey Ömer Yıldız, yaptıkları yatırımlardan rahatsızlık duyanlar olduğunu ve bu kesimin kendilerine karşı haksız karalamalarda bulunduğunu ifade eden Yıldız; “ Yıldız ailesi ile ilgili olarak bir takım yakıştırmalar, iftiralara maruz kalıyoruz. Birileri bizleri ‘şunun  adamı bunun adamı’ gibi lanse ediyor. Bu iftiraların tek amacı  Trabzon’da yaptığımız  yatırımların kıskanılmasından başka bir şey değildir. Yıldız ailesi olarak atalardan, dedelerden  beri kimsenin adamı olmadık. Biz ezanın, bayrağın, vatanın kısacası her dönem, her daim devletin adamı olduk. Geçmişimiz incelendiğinde hakkaniyetli olan herkes bunu görecektir. Bizim aile yapımızda devletimize olan bağlılık esastır ve bundan sonraki nesillerimizde de bu böyle olacaktır” dedi.

 

CHP’DEN  ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER!

 

CHP İl Başkanı Turgay Güngör ile sohbet etme imkanı bulduk. Haliyle konu siyaset oldu. İl başkanı Güngör, konuyu Bursa Nilüfer Belediyesinde başlatılan yolsuzluk operasyonuna getirdi  ve ‘çifte standart kol geziyor’ dedi. Kendi partisine  bağlı Nilüfer Belediyesi ile ilgili  olarak başlatılan yolsuzluk operasyonu için fazla bir yorum yapmayacağını belirten il başkanı  Güngör;  “Eğer bir yolsuzluk, hukuksuzluk varsa bedelini herkes ödesin. Fakat hukuk;  sadece muhalif  partilere  bağlı belediyelerde aranıyorsa ki, öyle oluyor; o zaman bunun adına hukuk denilemez. Eğer yolsuzluk, hukuksuzluk  arıyorsanız, önce kendi belediyelerinize bakacaksınız. Trabzon’da bile bir çok belediye için şok iddialar ortada. Hangisi hakkaniyetle inceleniyor. Hangisi adil bir sorgulamadan geçiyor. Bunu hem yetkililerin hem de halkımızın vicdanına sunuyorum”  dedi.

 

KAMİL ANAHAR’IN İSABETLİ PAYLAŞIMI!

 

Trabzon Gazeteciler dünyasının sevilen, bey efendi isimlerinden  KamilAnahar,  önceki akşam sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Anahar’ın paylaşımı ‘hey  gidi günler’  dedirtecek, birazda düşündürecek türden. İşte Anahar’ın o paylaşımı:

 

“ Yıl 1990 veya 1991- Tercüman  Gazetesinde  Hasan Kurt ile beraber çalışıyoruz. Gündem boş olunca ‘Gündemi doldurmamız gerek’ diye düşündük! O günkü gündemlerden biri de, o dönem Hamburg'da oynayan Felıx Magaht idi.Tercüman'da 9 sütuna  manşet çıkmıştı Magaht!  Trabzonspor'a   o dönem oyuncu Magaht'ı getirememiştik,  bugün ise  antrenör Magaht’ bakalım getirebilecek miyiz”?

 

BANKA MÜŞTERİSİNİ İNANILMAZ ŞEKİLDE DOLANDIRDILAR!

 

Finansbank müşterilerinin dikkatine. Dolandırıcılar, kurumsal telefonu bir şekil kullanarak, banka müşterilerini arıyor! Trabzon Ortahisar belediyesinde  çalışan bir kardeşimizi de bu şekilde 2250 lira dolandırdılar. Dolandırılan arkadaşın ismini şimdilik vermeyeceğiz.  Arkadaşımızın anlattığı ve iddia ettiğine göre; “Dolandırıcılar, bankanın kurumsal telefon numarasını kopyalayıp aradılar. Telefonumda kurumsal numarayı gördüğüm için hiç şüphe duymadım. Benden bir takım işlemleri gerçekleştirmemi istediler. Dediklerini yaptım. 2250 lira hesabımdan alındı. Sonra fark ettim. Bankaya müracaat ettim. Yazılı müracaatıma rağmen banka bana aylar sonra sözlü olarak cevap verdi. Ve ‘kendilerinin mesul olamayacağını’ söyledi.  Olan da bize oldu. Yasal haklarımı elbette arayacağım”  dedi.

 

TEKELİOĞLU’NUN İSYANI!

“ADALETİNİZE SAYGI DUYMUYORUM. BENİ DE PFDK’YA SEVK EDİN”!

 

Trabzonspor Alt Yapı Sorumlusu  Sadi Tekelioğlu’nun TFF’ye ve  TFF adına Akademi Liglerinin sorumlusu Cezmi Turan’a bir mektup gönderdiği ortaya çıktı. Trabzonhaber.com.tr haber sitesinin elde ettiği özel bilgiye  göre tecrübeli teknik adam, 17 yaş takımının şampiyonluğunun kabul edilmeyip play of maçları oynatılması kararından sonra olaya büyük tepki gösterdi. Tekelioğlu’nun yazdığı mektupta; “ Böyle adaletsiz uygulamalarınızı asla kabul etmiyorum. Şampiyonluğumuzu ve 17 yaşındaki gençlerin alın terini çaldığınızdan dolayı da  sizlerin aldığı karara asla saygı duymayacağım. Adaletten yoksun, güçlünün yanında ki anlayışınızı kınıyorum. Böyle bir düzenin varlığının olduğu yerde şahsımın da disiplin kuruluna sevk edilmesini talep ediyorum”  dediği öğrenildi. Tekelioğlu’nun çok daha ağır ifadelere yer verdiği bu mektuba,  TFF hiçbir tepki vermedi.

 

ÖNCE  ‘ANLAŞTIK’ DEDİLER, SONRA ERKAN’A NE DEDİLER?

 

Trabzonspor yönetiminin uygulaması Erkan Zengin’i isyan ettirdi. Erkan’ın yaklaşık 2.5milyon liralık alacağına karşılık, ‘Alacaklarını bırak, sözleşmeni verelim’ teklifinde bulunan Trabzonspor kurmayları ile oyuncu mutabık kalmıştı. Bu olay üzerine Erkan Zengin Trabzon’dan ayrılmıştı. Oyuncunun İstanbul’a varmasından sonra ise Trabzonspor’un oyuncudan 600 bin dolar daha istediği ortaya çıktı. Yönetimin Erkan’ı arayarak; ‘Biz alacaklarına karşı anlaşmıştık. Ancak bu rakam bonservisin için çok az oldu. Sen gideceğin takımdan bize 600 bin dolar daha getireceksin’ denildiği , tecrübeli oyuncunun da; ‘Koca Trabzonspor böyle mi sözünde duruyor. Böyle mi konuşmuştuk. Bu dediğiniz olmaz’ şeklinde tepki verdiği öğrenildi. İddiaya göre Erkan’ın bu olaya son derece sinirlendiği ve  menajerinin başkan Muharrem Usta ile yapmakta olduğu görüşmelerden sonuç alınmaz ise TFF’ye  başvuracağı öğrenildi.