1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe...

A+A-

TRABZON ‘ADAM GİBİ ADAM’OLAN DEĞERİNİ YOLCU EDİYOR!

Trabzon  önemli bir değerini kaybetti. Hem mesleki hem insani anlamda her kesime örnek olan Trabzon Kemik Hastalıkları Hastanesinin Başhekimi Opr. Dr. Coşkun Şanlı genç yaşta ebediyete intikal etti. Coşkun beyin cenaze namazı bugün Arsin Ulu Camiinde öğlen namazına müteakip kılındıktan sonra Işıklı Köyünde defnedilecek. Coşkun Hoca mesleğinde çok başarılı bir isimdi. Hastaları ile mükemmel bir iletişim kurardı. Çok alçak gönüllüydü. Çocukla çocuk, büyükle büyük, latifesi bol, güler yüzlü, dini bütün bir arkadaşımızdı. Bununla da sınırlı değildi onun insanlığı… Başhekim bey etrafından,  arkadaş çevresinden kendisine derdini anlatan herkese ekonomik anlamda da yardımı esirgemez, eli açık, cömert bir kişilikti. Coşkun beyin lugatında ‘yok’ diye bir kelime yer almazdı. Yediden yetmişe tanıyan herkesin takdirini kazanan Coşkun Hoca, daha 15 gün evvel tanısı konulan bir rahatsızlık sonucu, hızla aramızdan ayrıldı. Merhum kardeşimiz Rahman-ı Rahim’e yürüdü. Kendisine Allah’tan Rahmet diliyoruz. Makamı cennet olsun diyoruz. Sevenlerine ve yakınlarına sabır dileklerimizi sunuyoruz.

 

PROF.DR. AYDIN ÖNEMLİ BİR YARAYA TEMAS ETTİ!

 

KTÜ Rektörlük seçimleri için Prof. Dr. Orhan Aydın, dün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısı ile adaylığını resmen açıkladı. Rektör adayı Aydın’ın açıklamalarının her biri önemliydi. Son derece isabetli değerlendirmelerde bulundu. Özellikle de ‘KTÜ’yü eski günlerine döndüreceğiz’ cümlesi bize göre asıl konuşulması ve üzerinde durulması gereken huşulardan birisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘Üniversiteler bilim üretmeli’ söylemleri kulaklarımızda çınlıyor. Diğer yandan geçmişin seçkin üniversitelerinden KTÜ  artık eski ‘ses getiren’ günlerinden bir hayli uzak. İşte rektör adayı Orhan Aydın beyin, hem bu gerçeği, hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bilim üniversiteleri’ şeklindeki sloganını özümseyip ortaya koyması  gerçekten ‘ Aydın yapılması gerekenleri çok iyi biliyor’ yorumuna  sebebiyet verdi. Temel sorunu kavramış ve bu alanda kararlı mesajlar veren Prof. Dr. Orhan Aydın bakın dün ne demişti? 

 

“Bütün dünyada üniversiteler farklı kriterlere göre sıralanmakta. KTÜ Genel öğrenci puanları, mezunlarının saygınlığı ile bürokratlara bakıldığında birçok yerde KTÜ mezununu görürsünüz. Her şeyde ülkemizin en önemli üniversitelerinden biriydi. Biz inanıyoruz ki koşulları yeniden sağladığımızda KTÜ eski pozisyonuna dönecektir. Bunu yapmak için bizleri o konumdan geriye düşen sebepleri bilimsel sebeplerle analiz etmeliyiz. Gelecek senaryosunu yazmalıyız. O senaryoda hep birlikte kenetlenmeliyiz. Bu sıralamalar önemli. Farklı kriterlere göre yapılıyor. Madem bizim böyle sıralamalar var. Orada ki kıstasları analiz ederek her birinde eksiğimiz ne, 10 basamak yukarı çıkmak için analizler yapmalıyız. Çok önemli projeler var. Projelerin ana amacı, KTÜ’nün imajını yükseltmek. Öğrenci gözünde, basın gözünde, herkesin gözünde KTÜ’nün imajını yükseltmek için önemli projelere imza atacağız. Önümüzde ki günlerde bu projeleri paylaşacağız”.

 

AKYASAN: “AYDIN’I TEBRİK EDİYORUM”

 

Ak Parti camiasının tanınmış isimlerinden, iş adamı Hasan Akyasan yaptığı açıklama ile Uğur Aydın’a sahip çıktı. Hasan Akyasan, ‘Doğruları söylemek cesaret istiyor. Bu cesareti gösteren Aydın’ı tebrik ediyorum’ dedi. İşte Akyasan’ın o açıklaması:

 

“Son zamanlarda doğruları konuşabilmek  cesaret gerektiren önemli bir meziyet haline geldi. Trabzonspor’un  aldığı mağlubiyetlerin  ardından Ak Parti’nin  yıpratılması doğrultusunda bir kampanyanın varlığını görmemek imkansız hale geldi.  Partimizin ve camiamızın önemli değerlerinden Uğur Aydın beyin  açık yüreklilikle geçtiğimiz günlerde yaptığı  açıklamaları çok kıymetli bulduğumu ifade etmek isterim. Ne yazık ki bazı sorumsuz davranış sergileyenler ise bugünkü yönetimle ilgili olarak  sevgili Aydın’ın açıklamalarına tepki olarak ‘Bu yönetimi siz seçtirdiniz’ gibi haddini aşan tepkiler vermiştir. Oysa bizlerin arasında sayın Muharrem Usta’yı destekleyenler gibi önemli bir bölümünde sayın Celil Hekimoğlu’nu   desteklediği herkesçe bilinmektedir. Kamuoyunda anlamsız yaratılmak istenen tepkileri kınıyorum. Tam aksine Uğur Aydın gibi arkadaşlarımızın yaptıkları cesur ve doğruluk payı yüksek açıklamaları ise ayakta alkışlıyorum”. 

 

ERKAN ZENGİN’İN EŞİNDEN MÜKEMMEL İNSANİ DÜŞÜNCE!

 

Erkan Zengin’in hayırsever eşinin  anlamlı projesi yarım kalacak mı? Trabzonspor’un yolları ayıracağı futbolcusu Erkan Zengin’in eşinin bir süre önce Trabzon belediyesinden, yetim ve kimsesiz çocuklar için arazi istediği ortaya çıktı. Zengin’in eşi  Tülay Zengin’in, bu arazi üzerine toplam maliyeti yaklaşık 1.2 milyon lira olan çocuk evi yaptırmayı planladığı, kimsesiz ve yetim çocuklar için düşündüğü bu proje içinde 12 derslikli bir okulunda bulunacağı öğrenildi. Ancak belediyenin henüz böyle bir arazi için olumlu cevap vermediği, futbolcunun da Trabzon’dan kopacak olmasının böyle bir planı aksatma ihtimalinin yüksek olacağı konuşuluyor.

 

GİRESUN’DA 1461 TRABZON’A KÜFÜR YAĞDI!

 

Geçen hafta oynanan ve Giresunspor’un 1-0 üstünlüğü ile sonuçlanan Giresunspor-1461 Trabzon  maçında  1461 Trabzon’a hakaretler yağdırıldığı öğrenildi. Giresun’da hiç de sıcak karşılanmadığı ileri sürülen Trabzon temsilcisinin yedek kulübesine kendini bilmez birinin maç boyunca küfürler yağdırıp, bir ara saldırdığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre 1461 Trabzon yedek kulübesinden,  saha kenarındaki top toplayıcı çocuğun ‘topu oyuna erken sok’  şeklinde uyarılmasının ardından şeref tribününden inen bir kişinin  saha içerisine girerek,  kulübeye yürüdüğü, sinkaflı küfürler yağdırdığı ve etraftakiler tarafından zor zapt edildiği gelen haberler arasında.... Söz konusu kişinin daha sonra Giresunspor Stat müdürü olduğu öğrenildi.  Aynı şahsın tribünlere  geri dönmesinden sonra maç bitimine kadar yüksek sesle küfürlerine devam ettiği ileri sürülüyor.