1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

USTA YÖNETİMİNE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER!

“MİTOMANİ SİZİN GİBİLER İÇİN KİFAYETSİZ KALIR”!

 

Sosyal medya üzerinden yayın yapan Fırtına Grup zehir zemberek açıklaması ile dikkat çekti. Eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na yakınlığı ile bilinen grubun yaptığı açıklamada inanılmaz sözler sarf edilerek; Muharrem Usta yönetimi istifaya davet edildi. Bu açıklamanın eski başkan Hacıosmanoğlu’nun bilgisi dahilinde yapılıp yapılamadığı hususunda ise iddialar var!

 

İşte  o açıklama:

 

“Öncelikle herkes bilmeli ki Trabzonspor, borsaya bağlı bir şirkettir.  Hatırlanacağı üzere, seçimlerden önce Trabzonspor kulübüne mahkeme kararı ile Recep Bakırtaş vasıtası  ve Faruk Özak emriyle kayyum ataması yapıldığı bilinmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra kulübün bütün hesaplarına bloke koyulduğunu da  tüm kamuoyu bilmektedir. Buna karşılık devlet tarafından ve bizzat o dönem ki  sayın Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun da isteği ile 1 savcı, 2 maliye memuru  nezaretinde  kulüpte hesaplar incelenmeye alındı. Bu inceleme sonunda kulübün 397 milyon TL borcu olduğu, kasasında  o gün itibarı ile 10 milyon TL parası bulunduğu ve  bankada da 30 milyon TL  onaylatılıp, kullanılmamış kredi parası olduğu zabıtlara geçmiştir. Her futbolcunun ne kadar aldığı ve ne kadar daha alacaklı olduğu,  çekler dahil hesaplanıp,  devletin görevlendirdiği  kişilerce, kulübe bir yazı ile verilmiştir. Ayrıca o dönem, yine borç hususunda, bugünkü başkan sayın Başkan Muharrem Usta'ya; hem  başkan olmadan hem de  başkan olduktan sonra,  bizzat sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve kayyum atamasını gerçekleştiren savcılar tarafından, belgesi ile açıklamalı bir şekilde hesaplar sunulmuştur. Bu durumu diğer başkan adayı sayın Celil Hekimoğlu da  bilmektedir.  Hal böyle iken ve  kongrede  bütçe ibraz edilirken ve ibraz edildikten sonrada, borcun KDV dahil 397 milyon TL olduğunda mutabık kalınmıştır. Yani burası bir bakkal dükkanı değildir! 

 

Hayal satma peşinde olanların,  göreve gelmeden  ‘Şu kadar para var. Bu kadar paramız var’ diyenlerin, aslında hiçbir şeyi olmadığını gördük! Hatta öyle ki İbrahim başkan zamanında, yukarıda bahsettiğimiz kredi ile futbolcuların alacaklarının bir kısmı bugünkü yönetim tarafından ödenmiştir.  Kasadaki 10 milyon TL'yi saymıyoruz bile... Bu işin altından çıkamayacağını anlayınca ağlama duvarına döndürülen Trabzonspor başkanlık makamını, siyasetin kucağına oturtup, 300 milyon TL kredi onaylattıranlar,   İbrahim  Hacıosmanoğlu’nun büyük gayretleri  ile yapılan Akyazı stadının isim hakkından gelecek para ile Trabzonspor’u yöneteceklerini düşündüler. Bugünkü yönetimin planına göre Kartal projesi ise yemeğin üstüne tatlı niyetine gelecekti ! Fakat ne acı ki o projeyi de yapamayacakları için şu an durdurmuş vaziyetteler!  Stadın  yeni sezona yetişmeme ihtimali ve UEFA'nın futbolcu alacakları yüzünden takipte olmasından dolayı da, şu an ki yönetimin tek amacı hedef saptırmaktır! Suçu atacakları ve kendi çaresizliklerini örtecekleri yeni hedefler aramaktadırlar!  Şimdi borç 397 milyonken, 800 milyon liralardan söz edenlerin tek amacı gündem saptırıp, yalanlar üzerine kurulu söylemlerle kendi beceriksizliklerini örtme çabasıdır!  Sayın Muharrem Usta’dan ; kendi yöneticisi ve  Sadri Şener'in  yönetim içindeki temsilcisi 689 milyon dolarlık Nevzat Ağa ve her sözünü emir telaki saydığı, Trabzon'un sözde abisi Faruk Özak'tan hangi emirleri alıp, bu yalan politikasına katıldığını açıklamasını bekliyoruz.  Şike davası  ile ilgili konu ve gelişmeler  için “İbrahim Hacıosmanoğlu ekibine bilgi vermenizi istemiyoruz”  diyenlerin,   gerçek amaçları nedir?  Kongrede dağıttıkları köftelerin parasını bile eski yönetici Mehmet Terzi'ye ödeten sizler,  mitomani kelimesi yetersiz kaldığından,  kendiniz için yeni bir entellektüel kelime daha üretmelisiniz! Çünkü mitomani sizler için çok kifayetsiz bir kelime olarak kalıyor! Sayın Hacıosmanoğlu’nun  bu çirkin iftiralar için; “Amaçları belli olan bu arkadaşlardan,  acil şekilde divanı toplayıp, üyeleri çağırmalarını bekliyorum. El mi yaman bey mi yaman orada hesaplaşırız. Yalancıların kim olduğunu da orada ortaya koyarız. Adam olan, bu iftirayı atıp da ispatlayamaz ise o koltuktan derhal istifa eder” dediğini  hatırlatarak, bir an evvel divanın toplanması için yönetimin çağrısını bekliyoruz”.

 

PROF.DR. HAKYEMEZ’DEN  DÜZELTME  VE  CEVAP YAZISI!

 

“http://www.trabzonhaber.com.tr adlı internet sitesinde “Kaynar Kazan” adlı kulis köşesinde 10.05.2016 tarihinde benimle ilgili olarak “ONLARI CUMHURBAŞKANINA ŞİKAYET ETTİ!” başlığı altında yazılanların tümü tamamen hayal ürünü ve Karadeniz Teknik Üniversitesinde bu yıl yapılacak Rektörlük seçimlerine ilişkin manipülatif yorumlar olup, hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu nedenle adı geçen yazıya ilişkin bu düzeltme ve cevap yazımın aynı yerde aynı puntolarla hiçbir ekleme ve düzeltme yapılmaksızın yayınlanmasını hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla talep eder, aksi halde yasal yollara başvuracağımı bildiririm. 10.05.2016.  KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez”!

 

KTÜ YÖNETİMİ BUNA CEVAP VERMELİ!

 

KTÜ yönetimi ayrıcalık mı yapıyor? Okuduğu dönem boyunca sınıf birinciliğini kimseye kaptırmayan, bölümü de ikincilik derecesi ile bitiren, yüksek lisansını başarı ile tamamlayan Buket Özdemir’e neden kadro verilmedi?  Trabzon’un Maçka ilçesi doğumlu olan ve okulunu üstün başarı ile bitirdikten sonra yüksek lisans yaparak yardımcı doçent unvanını alan Peyzaj Mimarı Buket Özdemir,  rektör  Süleyman Baykal döneminde kadroya alınması için uzun uğraşlar verdi. Kadro için tüm şartları haiz olan , üniversiteyi derece ile bitiren Özdemir,  paralel kadrolaşmanın üst düzeyde cereyan ettiği ileri sürülen  KTÜ yönetiminden kadro alamadı. Tam bir dahi olarak gösterilen Özdemir’in kendisinin siyasi bir parti ile ilişkisi olmamasına rağmen babasının sosyal demokrat  görüşlü olmasından mı, kadroya alınmadığı merak ediliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘Üniversiteler siyasetle değil bilimle uğraşmalı’ çağrılarına rağmen, bilim yolunda  her türlü donanıma sahip olan Buket Özdemir’in kadroya alınmayışını kim nasıl izah edecek! Ya da mahşerde hesabını kim nasıl verecek?  Rize Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinin  kadro vermek ve böylece doçent yapmak istediği Buket Özdemir için üniversite yönetiminden  açıklama bekliyoruz!

 

200 MİLYON KAR EDEN İŞ ADAMI KİM?

 

Trabzon’da ünlü bir iş adamının  bir süre önce bir arsa satın aldığı ve aldığı bu arsayı kendi ilçesi adına kurulu olan derneğe sattığı öğrenildi. İddianın asıl bundan sonrası önemli. İnşaat sektöründe ün  yapmış söz konusu iş adamının sadece birkaç ay evvel aldığı arsayı kendisinin de zaman zaman aktif görev aldığı ve ilçesinin adını taşıyan derneğe tam 200milyon lira kar ederek sattığı söyleniyor. Hatta dernek yönetimindeki bir isim de ‘Gerekirse bu durumu ispat etmeye hazırım. Gerekli tüm belge ve evraklar bende mevcut’ değerlendirmesinde bulundu. Dernek yöneticisi söz konusu iş adamının ismini şimdilik vermeyeceğini  yakında bu konuda gelişmeler olacağını ileri sürüyor.

 

BEYEFENDİ VE ÇALIŞKAN MÜDÜRE NAZAR DEĞDİ!

 

Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç’in özel kalem müdürü Hasan Selim ciddi bir rahatsızlık yaşadı. Düzgün ve çalışkan kişiliği ile herkesin takdirini kazanan Hasan bey göğsünde hissettiği ağrılar neticesinde geçtiğimiz Cuma günü hastaneye giderek anjiyo yaptırdı. Hasan beyin üç damarının kısmen kapalı olduğu tespit edilerek, doktorlar tarafından iki damarına hemen stent atıldı. Başarılı operasyonun ardından Hasan bey taburcu edildi. Hasan beyin diğer  damarı için belki açık kalp ameliyatı yapılabileceğini öğrendik. Önümüzdeki hafta doktorlar bu konuda bir karar verecek. Sayın Selim, evinde istirahat halinde. Önceki akşamda belediye başkanı A. Metin Genç ve Ortahisar ilçe başkanı Temel Altunbaş kendisini evinde ziyaret etti. Hasan beyin durumu iyi. Şu an doktorların  önerdiği gibi istirahat ediyor. Bir süre telefonlara bakması da yasak! Sevgili müdür kardeşimize acil şifalar diliyoruz. Bir an evvel sağlığına kavuşup görevinin başına dönmesi en büyük dileğimizdir.

 

KULEYN ÇOK SERT TEPKİ VERDİ!

 

Trabzonspor eski yöneticisi ve MHP genel merkez delegesi  Şükrü Kuleyn’den, partisinde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama geldi. İşte Kuleyn’in o sözleri:

 

“Sayın; Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan, Ümit Özdağ, Süleyman Servet Sazak hainse,  bende hainim! Yine bu arkadaşlar cemaatse, bende cemaatim! Bunlar bir projenin parçasıysa, bende o parçadayım! Bizler Üst Kurul Delegeleri; Saraya Kapıkulu olmaya talip değiliz! Bizler; Türk Milliyetçilerinin iktidar olmasına talibiz! Bu da böyle biline”!