1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe...

A+A-

MİLLETVEKİLİ CEMİYET SEÇİMLERİNE MÜDAHİL OLDU MU?

 

Trabzon milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti seçimleri için oy istedi mi? İddiaya göre başkan adaylarından Tekin Atay’ın adaylığında önemli rolü olan ve seçim çalışmalarını bizzat yürüten gazeteci Ali Öztürk’ün, kendisine çok yakın olan milletvekili Köseoğlu’nu da seçim çalışmalarına kattığı ileri sürüldü. İddiaya göre Öztürk’ün isteği ile milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’da seçimden bir gün evvel bazı gazetecileri arayarak, oylarını Tekin Atay’a  vermelerini istedi. İddia ne derece doğrudur? Bilmiyoruz. Fakat, Ayşe hanımın Ali beyle  hukukunun çok eskiye dayandığı ve çok iyi olduğunu bilmeyen yoktur. Ayşe hanımın da memleket meselelerinden  ziyade  küçük işlere daha çok vakit ayırdığı da toplumdaki genel kanaat olarak önümüzde durmaktadır.

 

AKŞENER’E  ‘OTU KİM YOLACAK’ BAŞLIKLI CEVAP!

 

Ak Parti eski milletvekili ve   eski belediye başkanı Asım Aykan,  ‘Ak Partililere  ot yolduracağım’ dediği iddia edilen MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener’e;  ‘Otu kim yolacak’ başlıklı bir yazı ile tepki gösterdi. Aykan açıklamasında; “Meral Akşener hanım,  AK partililere "ot yolduracağım" fermanında bulunmuş. Her işte olduğu gibi siyasette de önce samimiyet  gerek.   Ben, AK Parti’nin kuruluş sürecinde Belediye Başkanıydım.Meral hanım bütün Türkiye'de olduğu gibi Trabzon’ada Tayyip beyle birlikte geldi.Tayyip beye ve harekete destek vereceğini bizzat bize ifade etti.Çalışmalara katıldı.Sonra bir gece ansızın ortadan kayboldu! Meral hanıma tavsiyem;başkalarına ‘ot’  yoldurmayı bırakıp, şu anda arka planda kendilerine  kimlerin‘ot’ yoldurduğuna iyi bakması yönünde olacaktır! Siyaset feraset gerektirir” dedi.

 

MAÇKA’DAKİ İHALE YİNE GÜNDEM OLDU

 

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’la ilgili  gün geçmiyor ki iddialar son bulsun! Koçhan’ın  belediye adına yaptırdığı Maçka’da ki  parkın açılışı kısa bir zaman içinde yapılacak. Yani Maçka yeni bir park alanına kavuşuyor. Fakat park açılmadan iddialar geldi. İddiaya göre; Maçka belediye başkanı Koçhan, parkın içinde hizmet verecek olan Cafeteryayı ihale usulü bir vatandaşa verdi. Fakat ihale duyurusundan bir çok kişinin haberi olmadı. Hatta bazı meclis üyelerinin bile! Yine iddiaya göre Koçhan, gazetelere  ihaleye çıkılması ile ilgili ilanların verildiği gün, ilçede sabah erken o gazeteleri toplattı! Çoğunluğun duymadığı ihale sonrası ihaleyi bir vatandaş alır. Ancak iddia o ki;  işi alan başkan Koray Koçhan’ın öz amcasının oğludur. Yani ihaleyi alan kişi göstermeliktir!

 

YILDIRIMHAN’A  BÜYÜK İLGİ VE SAYGI VAR!

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan’a ziyaretler sürüyor. Edinilen bilgilere göre Yıldırımhan’ın makamı halen daha ziyaretçi akınına uğrayıp, ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri sürüyor. Mazhar beyi önceki gün de,Trabzon SGK   eski İl Müdür Vekili Orhan Öztürk ve Trabzon SGK  eski  İl müdürü , şimdiki daire Başkanı Musa Bulut ziyaret etmişler. Mazhar beye bakanlık personelince de büyük bir  hürmet varmış. Söylenenlere göre Yıldırımhan, bakanlıktaki bürokratların büyük hürmetine mazhar oluyormuş. Hemşehrimiz Yıldırımhan’a başarılar diliyoruz.

 

ERKAN ZENGİN’DEN ŞOK YORUMLAR!

 

Erkan Zengin’in  ‘Fenerbahçe maçından evvel bize kim, ‘Kendinizi sıkmayın. Rahat oynayın’ dediyse asıl hain onlardır’ şeklindeki sözleri, oyuncunun Trabzon’dan gönderilmesi, ardından geri dönmesi ile gündemden düştü. Trabzonhaber.com tr olarak konuyu biraz irdelemek istedik! Erkan’la hangi yöneticiler resim çekilmek istedi? Erkan o yöneticilerle resim neden çekilmeye yanaşmadı? Tecrübeli oyuncu hangi yöneticiler için; ‘Bunlardan tiksiniyorum. Bu adamların bu kulübe verebileceği ne olabilir ki’ ifadesini kullandı?  Erkan’ın;  ‘Ben bu kulübün ekmeğini yiyorum. Taraftarı gördükçe kahroluyorum. Ama bunlar ne kadar rahat! Bu kadar relaks olmaları beni şaşırtıyor’ dediği kişiler kim?

 

İddiaya göre Erkan, şu an bu isimleri kamuoyuna açıklamıyor. Fakat oyuncu dost sohbetlerinde serzenişlerini sürdürüyor. Ve Erkan ‘Bir gün konuşacağım’ diyor.

 

“ TRABZONSPOR’UN HOCASI AKÇAY OLMALIDIR”

 

Aklın yolu birdir. Yazarımız Halil Şanlı’nın geçen hafta gündeme getirdiği;  ‘Trabzonspor’un gerçekleri göz önüne alındığında teknik direktörlük için en ideal isim Mustafa  Açay’dır’ şeklindeki görüş, Trabzonspor camiasında destek bulmaya başladı. Trabzonspor camiasının saygın isimlerinden Şükrü Kuleyn’de  benzer bir görüş ortaya koydu. Kuleyn; “ Bu ekonomik tablo ve takımın durumu; Mustafa Reşit Akçay ve Hüseyin Cimşir ikilisinin göreve getirilmesini elzem kılıyor. Serkan Ünver’e ise menajerlik yakışır. Hami hocayıda bence farklı ve ismine yakışır bir görevde değerlendirmek gerekir. Macera aramaya gerek yoktur” dedi.