1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-cuma...

A+A-

BÜYÜKŞEHİR İLE ARAP FİRMASI ARASINDA SORUN VAR!

 

Araklı’nın gözde yerlerinden Turup’ta  sıkıntı devam ediyor.  Arap firması Armada ile ön protokol imzalanıp, bu bölgede düşünülen proje firmaya verildi. Ancak daha sonra Araklı belediyesi söz konusu projenin yapımı için yetkiyi Trabzon Büyükşehir Belediyesine devretti. İddiaya göre  Kaşüstü mevkiinde yapılması düşünülen Sheraton  Otel’i de aynı firma yapacak. Fakat firma, otel inşaatına başlayamıyor. Otelin yapılacağı alanda  Trabzon Büyükşehir belediyesi ‘emsal’ konusunda sorun olduğu gerekçesi ile firmaya inşaata başlaması için henüz  onay vermedi.  Bu nedenle Turup projesini yapacak olan aynı firma olduğundan, Armada yetkilileri ‘Sheraton Otel inşaatı ile ilgili sorunlarımız giderilmez ise Turup’ta  düşünülen projeye de başlamayacağız’   restini çekti. Öte yandan Araklı Belediye başkanı Recep Çebi’nin de Turup Projesi ile ilgili heyette yer almadığı ileri sürüldü. Bakalım Armada Grup ile Büyükşehir Belediyesi arasında var olan iki proje ile ilgili sorun nasıl aşılacak?

 

SADIK ALBAYRAK TARTIŞMALARDAN UZAK DURUYOR!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü, hemşehrimiz  Sadık Albayrak ile ilgili olarak birilerinin, Cumhurbaşkanına şikayette bulunduğu iddia edilmişti. Yaptığımız araştırmalara göre böyle bir durumun söz konusu olmadığı, zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da  bu tür bir şikayete asla müsaade etmeyeceği  yönünde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, özellikle bölgemiz ile ilgili bilgileri de  Albayrak’tan aldığı ifade ediliyor. Bölgemizin önemli bir değeri olan Sadık beyle ilgili olarak önerimiz, hiç kimsenin böylesi bir değerimizin adını kendi çıkarları için kullanmaması ve yıpratma çabasına girişmemesi yönünde olacaktır. Sadık Albayrak’ın da hem bir bakan babası, hem de Cumhurbaşkanı dünürü olarak bu tür çekişmelerden ve tartışmalardan uzak durmaya özen gösterdiği bilinen bir gerçek.

 

ARAMIZDAN AYRILALI 4 YIL OLDU!

 

Merhum milletvekili Mustafa Cumur aramızdan ayrılalı tam dört yıl oldu. 13 Mayıs 2012 günü elim bir trafik kazası sonucu  ahirete intikal eden Trabzon eski Milletvekili Mustafa Cumur,  ölümünün 4. yıldönümünde mezarı  başında anılacak. 13 Mayıs Cuma günü merhum Cumur’un kabri başında gerçekleştirilecek anma töreni, Cuma Namazı’nın ardından yapılacak.

 

ÖZAK O TEKNİK ADAMI İSTİYOR!

 

Trabzonspor eski başkanı Faruk Özak’ın, Şenol Güneş çabası. Beşiktaş’ı  büyük ihtimalle şampiyon yapacak olan ve Siyah Beyazlı kulüple sözleşmesi bitecek olan Şenol Güneş’in tekrar Trabzonspor’da görev alması için Özak’ın büyük çaba gösterdiği ileri sürülüyor. İddiaya göre hem başkan Muharrem Usta’ya bu konuda öneri sunan Özak, hem de Şenol Güneş’in kulağına bu konuda kar suyunu kaçırdı. Muharrem Usta’nın; ‘Hocamız görev kabul ederse seve seve  görev veririz’ dediği iddia edilirken, Faruk Özak’ın, Şenol Güneş ile Beşiktaş’ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından detaylı görüşmesi bekleniyor.

 

YÖNETİMİN LİSTESİNDE KİMLER KALDI?

 

Trabzonspor’un yabancı teknik adam listesinde üç isim kaldı. UEFA’nın Bordo Mavili kulübe belli bir yaptırımının beklenmesi dolaysıyla, ekonomik olarak büyük para harcamaktan kaçınan yönetimin Lucescu defteri kesin olarak kapanırken,  listede Fonseca, Magaht ve Hasnik üçlüsünün kaldığı, anlaşmaya en yakın ismin ise şimdilik Arnavut teknik adam Hasnik olduğu ileri sürülüyor. Yerli teknik adam konusunda ise  tüm tepkilere rağmen Ersun Yanal’ın ismi geçerliliğini koruyor.