1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı...

A+A-

YENİ BAŞBAKAN YENİ KABİNE!

 

Ak Parti'nin,  Genel Başkanını belirlemek için  yaptığı parti içi yoklamada Binali Yıldırım birinci çıktı. Yıldırım’ın diğer adaylara karşı fark attığı konuşuluyor. Ulaştırma Bakanı Binali beyin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da  istediği isim olduğu kulislerde sıkça seslendiriliyor. Yani yeni dönemde Başbakanlık koltuğuna Binali beyin oturmasına kesin gözü ile bakılıyor. Cumhuriyet tarihinin en başarılı Ulaştırma bakanı olarak adlandırılan ve önemli hizmetlere imza atan Yıldırım’ın yeni kabinesinde  Trabzonlu bakan Süleyman Soylu’nun yine görevine  devam edeceği ifade ediliyor. Davutoğlu döneminde MKYK’da olan ancak MYK’da yer almayan Soylu’nun, Binali Yıldırım tarafından MYK’ya da alınacağı belirtiliyor. Yine bölge bakanlarından Numan Kurtulmuş’un bakanlığının da kesin olduğu gelen bilgiler arasında.Trabzonlu Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın ise ya yerini koruyacağı ya da ekonominin başına geleceği ileri sürülüyor. Mustafa Şentop, Nurettin Canikli ve Nihat Zeybek’in de yeni kabinede yer alması bekleniyor. 

 

URALOĞLU GENEL MÜDÜR OLUYOR!

 

Binali Yıldırım’ın başbakan olması durumunda hemşehrimiz A. Kadir Uraloğlu’nun Karayolları Genel Müdürü olmasına kesin gözü ile bakılıyor. İzmir Karayolları bölge müdürüyken Binali Yıldırım’ın isteği ile Trabzon’dan milletvekili aday adayı olan ancak  kendisine yer bulamayan Uraloğlu,  Binali Yıldırım tarafından çok beğeniliyor. A. Kadir Uraloğlu’nun icraatlarından da bir hayli memnun olduğu ileri sürülen Binali Yıldırım’ın, başbakan olması durumunda birkaç ay içerisinde A. Kadir Uraloğlu’nu Karayolları Genel Müdürü yapacağı  parti içinde açıkça söyleniyor.

 

EFKAN ALA İLE CANALİOĞLU TRABZON’U KONUŞTU!

 

Trabzon Belediye Başkanlığı ve milletvekilliği yapmış olan Volkan Canalioğlu...  Tüm görevleri sona erse de o Trabzon'un ve Türkiye'nin  ‘Volkan abisi’ olmaya devam ediyor. Vefa sahibi olan bir kişilik... Volkan abi önceki gün İstanbul'da oğlunu nişanladı. Aile arasında bir nişan oldu.. Trabzon'dan da bazı dostları bu mutlu gününde yanında olmak için İstanbul'a gitti. Volkan bey sabah saatlerinde  iseTBMM’den,  Florya Köşkü'nde konaklayan arkadaşlarının yanına gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızının da nikah töreni sebebiyle çok sayıda bakan ve siyasetçi de oradaydı.  Canalioğlu  ile Efkan Ala sohbeti en dikkat çekicisi olmuş. Bildiğiniz gibi Efkan Ala, 1991 yılında Trabzon'un Dernekpazarı İlçesi'nde kaymakamlık yaptı. O süreçte Volkan Canalioğlu ile de pek çok etkinlik gerçekleştirmişler. Dostlukları oraya dayanıyor. Trabzon anılarını yad eden iki siyasetçi, uzun uzun sohbet etti. Sohbetin konusu memleket meseleleri olsa da Trabzon daha çok konuşulmuş!

 

ALTUNBAŞ O ESNAFIN SIKINTILARINI DİNLEDİ!

 

Ak Parti Ortahisar ilçe başkanı Temel Altunbaş  Pazarkapı esnafını gezdi. Kentsel dönüşüm sebebi ile bölge esnafını ziyaret eden ve esnafın sıkıntılarını dinleyen  Altunbaş;  ‘Kentsel Dönüşüm kapsamında olan Pazarkapı'da esnafımızı ziyaret ederek sıkıntılarını dinledik.Ortahisar belediye başkanımızla birlikte bu konuda hassasiyetimiz büyük. İnşaallah  esnafımızı mağdur etmeyecek, çözümler üreterek kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz’  yorumunda bulundu.

 

ZİYA DOĞAN HABERİNİN DETAYI! İŞTE GERÇEKLER!

 

Murat Türköz! İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde Trabzonspor’da yöneticilik yapan ve sonra istifa eden bir isim. Son yapılan Trabzonspor kongresinden evvel, Muharrem Usta’yı açıkça destekleyen ve Usta’yı aday olması hususunda ikna edenlerden birisi. Murat bey, Muharrem Usta’ya çok yakın bir isim. Hatta öyle ki Trabzonspor yönetimine 500bin Euro borç verdiği biliniyor.(Muharrem Usta yönetimine) Yani başkan Usta ile yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Murat Türköz, sitemizde yer alan ve Ersun Yanal ile anlaşmaya çok yakın olunduğuna dair haberler üzerine;  sosyal medya facebook üzerinden,  haberimizin doğru olmadığını söyleyip,  ‘Ziya Doğan hayırlı olsun’ diye yazdı. Tekrar sorduğumuzda; ‘Ziya Doğan hayırlı olsun’ ifadesini yineledi. Türköz’ü daha sonra telefonla aradık. Kendisine durumu sorduk. Aynı şeyleri tekrar etti ve ‘Yönetim sağ gösterip sol vuracak’ dedi. Ardından  Ziya Doğan’ı aradık. Ziya Doğan; ‘Benimle görüşüldü ama henüz kesin bir durum yok. Salı günü Gümüşhane’de ki bir etkinlik için Trabzon’da olacağım. Hatta Zorlu Otel’de bulunacağım’ cevabını verdi. Ziya Doğan’ın ‘Gümüşhane’ söyleminin aldatmaca olduğunu düşünüp, Murat Türköz’e güvenerek,  dün akşam Ziya Doğan haberini verdik! ( Bu kulüpte başkan yardımcılığı yapmış ve bugünkü başkanın en yakınındaki isimlerden Murat Türköz!) Ancak  bu bilgi bizimde mantığımıza uygun düşmediği için, Murat Türköz’ün ‘ Ziya Doğan Hayırlı Olsun’ gibi net ve kesin ifadesine rağmen temkinli davranıp, haberin metninde ‘iddia ediliyor’, ‘ileri sürülüyor’ gibi ifadeler kullandık.  Yani bu kesin bilgiyi, ucu açık bırakarak verdik. Yönetimin Ziya Doğan’la görüştüğü doğru, fakat anlaşma olmadığını hep beraber gördük. Yani bu noktada kısmen Trabzonlu bir iş adamı, bir eski yönetici tarafından yanıltıldık. Okurlarımızdan özür diliyoruz. 

BAŞKAN USTA YANAL’DAN NE İSTEDİ?

 

Ersun Yanal’la yapılan  görüşmelerin ardından olumlu netice alınması üzerine Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, başkan yardımcıları ve Trabzon’dan İstanbul’a  giden asbaşkan Ahmet Çubukçu birlikte yemeğe çıktılar.  Başkan Muharrem Usta’nın Ersun Yanal’dan tek bir isteği olduğu ileri sürüldü. İddiaya göre başkan Usta; ‘Hocam kız arkadaşınızı da Trabzon’a getirin. Ya da İstanbul’a eskiden olduğu gibi sık sık gidişler yapmayın. Bu konuda bana söz verin. Ben sizden mesainize tam anlamıyla uymanız dışında bir şey istemiyorum. Hep beraber odaklanıp bu takımı ayağa kaldırmamız lazım’ dediği ileri sürüldü.