1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan-Çarşamba
Kaynar Kazan-Çarşamba

Kaynar Kazan-Çarşamba

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

 AK PARTİ ORTAHİSAR’DA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ BU AKŞAM!

Ak Parti Ortahisar ilçe yönetiminde başkan Temel Altunbaş’ın görev değişikliklerine gideceği yönünde  dünkü kulis köşemizde verdiğimiz  haber şehirde büyük yankı uyandırdı. İlçe başkanı Temel bey bu akşam yapılacak olan ilçe yönetim toplantısında, yeni görev dağılımını yaparak, açıklamada bulunacak. Bazı yöneticiler görevden alınıp,  başka isimler göreve getirilecek. İlçe başkanı Altunbaş’a yakın çevreler görev değişikliklerini;  ‘Temel bey yönetimini ilk oluşturduğunda, arkadaşlarından görev dağılımı sonrası üzülmemelerini isteyerek, herkese zaman içinde  görevler vereceğini söylemişti. Temel bey şimdi verdiği bu sözü tutuyor’ cümleleri ile değerlendiriyor. Bakalım başkan Temel Altunbaş,  bu akşam yeni görevlendirmeleri nasıl yapacak?

TRABZONSPOR YÖNETİMİNE ÇOK ÖNEMLİ UYARI!

Trabzonspor’un transfer listesinde Kasımpaşa’nın gurbetçi golcüsü Eren Derdiyok’un da olduğu öğrenildi. Yönetimin bu futbolcunun transferi için hamle yapmaya hazırlandığı ileri sürülürken aklımıza  eski asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun sözleri geldi. Hacısalihoğlu bu oyuncuyu kendi dönemlerinde  transfer etmek istediklerini ancak yaptıkları araştırmada kendilerine Eren Derdiyok ve ailesinin PKK ile bağlantısı bulunduğu bilgisi geldiği için bu transferden  vaz geçtiklerini söylemişti. Şimdi Trabzonspor başkanı ve yönetimine sesleniyoruz. Konuya ilişkin daha derin bilgiyi lütfen Hayrettin beyden alın. Ya da oyuncu hakkında daha detaylı bir araştırma yapın. Böyle bir durum varsa bu sevdadan vaz geçin. Çünkü Trabzon böylesi konularda çok  hassas olduğundan ileride çok büyük sorunlar yaşanabilir. Bizden uyarması.

ORDU’NUN TRAFİK IŞIKLARINA BİR TEPKİ DE ONDAN!

Karadeniz’in güzel illerinden  Ordu’nun şehir içindeki trafik ışıkları gündemde ki yerini koruyor. En son Maçka belediye başkanının 2800  lira tutarında yediği ceza konuşulurken, vatandaşlardan da bu kadar sıklıkla konulan trafik ışıkları ve 70km hız sınırı konusunda tepkiler gelmeye devam ediyor. Ordu ilinde ki trafik durumuna, bir tepki de Trabzon eski milletvekili Asım Aykan’dan geldi. Bakın Aykan, kendi sosyal paylaşım sitesinden konuya ilişkin neler söyledi:

ORDUNUN DERELERİ( YAZSA CEZAYI YAZSA...)

Ordu şehir geçişinde 12 tane lamba var. Orduya gelen her sürücü YA SABIR çekiyor!

Şimdi de bu yetmemiş gibi 70 kilometreyi geçen yandı! Bende şahit oldum. Peş peşe üç ceza yedik.

Cezanın yüzde yetmişi hazineye,geri kalanı Belediye ile özel firma arasında bölüşülüyor....

Şüphesiz kurallı toplum olacağız, kurallara uyacağız.Ancak kural koyanların ne yaptığını bilmesi gerekir.Bu iş resmen haraca dönüşmüş!

Şirin Ordu ilimiz için kötü bir reklam. Enver kardeşimin acil müdahalesi gerekir.’

MHP’DE MUHALİFLER BİR ARAYA GELDİ!

Trabzonhaber.com.tr farkı kendini gösteriyor. Yaklaşık bir ay evvel yazdığımız gibi Devlet Bahçeli’nin karşısına tek adayla çıkılması konusunda somut adım atıldı. MHP’de olağanüstü kongre isteyen Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın  Pazartesi günü  anlaştı. Ayrı ayrı imza toplayan üç isim, Ankara’da bir araya geldiler.Üç isim, noter aracılığıyla topladıkları imzaları, Ocak ayının ortalarına doğru genel merkeze teslim edecek. Akşener, Oğan ve Aydın’ın  şu ana kadar, 500  civarında delegenin imzasını aldıkları,  imza sayısının önümüzdeki günlerde 600’ü bulacağı öğrenildi.

Üç muhalif isim, tüzük kongresinde birlikte hareket edecekler, tüzük değişikliğinden sonra yapılacak genel kurulun ilk turunda hangi aday daha yüksek oy alırsa,  diğer iki aday çekilip, en fazla oyu alan  adayın etrafında birleşecekler. Kimi muhaliflere göre ilk tur seçime gidilmeden bile üç adaydan ikisi çekilip seçime direk tek adayla gidilebilir.

M. USTA İKİNCİ DEVRE İÇİN KİMİ TEKNİK ADAM OLARAK DÜŞÜNÜYOR?

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın teknik adamlık konusunda Sadi Hoca ile ilgili olarak tereddütleri var. Edinilen bilgiye göre sezon sonuna kadar geçici bir teknik adamla yola devam etmek isteyen başkan Usta, Sadi Hoca’nın çok konuşması ve kamuoyundan gelen bir takım eleştiriler sebebi ile ligin ikinci yarısında yola kimle devam edip etmeyeceği konusunda tereddüt yaşıyor. Lig maçlarında başarılı bir tablo çizen Tekelioğlu ile yola devam etmeyi de isteyen başkan Usta, yukarıda söylediğimiz iki sebepten dolayı kararsız kalıyor. Usta lig sonuna kadar eğer tereddütlerinden kurtulur ise Sadi hoca ile aksi durumda Hami ve Fatih tekke ikilisi ile gitmeyi hedefliyor.

İMZA TOPLADI! LİSTE YAPAMADI!

CHP’nin geçen hafta yapılan İl Başkanlığı Seçimleri ile ilgili olarak adaylardan Ferda Kudunoğlu bir açıklamada bulundu. Adaylık için yeterli imza toplayamadığından yarışa katılamadığı ileri sürülen Kudunoğlu, durumun böyle olmadığını belirterek daha ilginç bir gerekçe sundu. İşte Kudunoğlu’nun o açıklaması:

‘Ferda Kudunoğlu ve Ceyhun Alemdağ’ın da yeterli imza sayısına  ulaşamadıkları öğrenildi, diye haber yayımlandı. Benim imzalarım ilçelerden gelecekti. Geç gelenler oldu. O nedenle onları bekledim ve diğer arkadaşlardan sonra imzaları verdim. İmza toplarken Ortahisar'ın 140, Akçaabat'ın 52 delegesini aramadım. Tarafını belirlemiş 10 ilçeyi aramadım. Ancak kararsız olan 8 ilçeye gittim. Toplam 38 imza aldım. 34 -35 imza hesabı yaptığımdan çalışmayı da durdurdum. 33'ü geçtikten sonra 40-50-60 vb sayıda imza almamın bir şey fark ettirmeyeceğini düşündüğüm için imza toplamayı kestim. Hatta bir imzayı da diğer listeye de imza atmış diye divan başkanlığına bildirerek arkadaşa iade ettim. Liste çıkarabilirdim. Çıkarmadım. Çünkü birini bir tarafa diğerini de diğer tarafa atabilirdim. Müdahil olmak, birine kaldıraç olmayı doğru bulmadım. Kendilerine güvenen iki arkadaşın birbiri ile yarışmasını uygun buldum. Bu seçimde birlik ve beraberliğin temsilcisi oldum. Hatta örgütten bile fazla. Hatta salonda delegelere bir çağrı yaptım. Dedim ki bana ziyaretlerimde birlik olun dendi. Gerçekten bu isteniyorsa ben bu konuda bir yardım daha yapayım dedim. Delegeler salonu boşaltsın, yeterli çoğunluk bugün sağlanmasın. Diğer kongre tarihi 27 Aralık Pazar günü olarak ilan edilmiş. Adaylar mesajı almış olurlar. Bir günlük sürede de ortak liste yaparlar ve pazar günü seçime gidilir. Sonuç olarak imza sayısına ulaştım. Ancak, liste yapmadım ve seçime girmedim’.