1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Çarşamba
Kaynar Kazan Çarşamba

Kaynar Kazan Çarşamba

Kazan bugün fokur fokur...

A+A-

 MAZHAR YILDIRIMHAN MESELESİ

Ak Partinin önemli isimlerinden Mazhar Yıldırımhan için yeniden ‘Büyükşehir belediyesi Genel Sekreteri oluyor’  yorumları yapılıyor. İddiaya göre Davut Çakır ise Ankara ya da İstanbul’da  çok daha önemli bir göreve getirilecek. Partinin Genel Merkezinden önemli bir kişi ile konuştuk. Anlattıkları aynen şöyle: ‘Sayın bakanımız Süleyman bey aslında  Mazhar beyi bakan yardımcılığına getirmek istedi. Fakat Cumhurbaşkanımız ‘Mazhar bize Trabzon’da lazım’ diyerek, Yıldırımhan için Trabzon’da bir görev verilmesini istedi. Mazhar beyi büyükşehir belediye başkanı Orhan bey istemez. İstemediği de açıkça biliniyor. Fakat benim aldığım bilgiye ve Genel Merkezimizde konuşulanlara bakılırsa,  sayın Yıldırımhan  Şubat başına kadar göreve başlar’! 

MUHTAR AKSOY SOYLU’YU BEKLİYOR

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesi muhtarlarından Bilkay Aksoy’u hatırlarsınız. Hani yaz başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarları kabulünde  Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu şikayet ederek Türkiye gündemine oturan isim. Bayan muhtarımız Bilkay Aksoy’u aradık! ‘Sayın Cumhurbaşkanı sizin yanınızdan büyükşehir belediye başkanını aramıştı. Peki hizmet alabiliyor musunuz’?  diye sorduk. Bilkay hanım ; ‘Hizmet alamadım. Sayın bakan Süleyman Soylu beyi bekliyorum. Bakalım sorunlarımıza bir katkı sağlayacak mı? Süleyman bey  ilgisiz kalırsa yeniden Cumhurbaşkanımıza ulaşacağım. Şu an sadece sabrediyorum’ dedi.

ŞAŞKINLIK YARATAN ISRAR

 Gaziantepsporlu Muhammet Demir’in transfer edilme isteği  kafaları karıştırdı. Çok sayıda birinci lig takımında top koşturan ve sıradan bir oyuncu olan Muhammet Demir’in, Trabzonspor’a transfer edilmesi için Fenerbahçeli Ogün Altıparmak’ın oğlu menajer Batur Altıparmak’ın da devrede olduğu söyleniyor. Trabzonspor kurmaylarının  böylesi bir oyuncuda neden bu kadar ısrarcı oldukları mantıkla pek uyuşmuyor. Özellikle başkan Muharrem Usta’nın ‘en beğendiği’ isim olarak bu futbolcuyu lanse etmesi bir hayli garipsenmiş gibi görünüyor.

CAHİT ERDEM YOLU AÇTIRDI

ASKF başkanı ve belediye meclis üyesi Cahit Erdem  birkaç gün evvel sosyal medyadan Beşikdüzü belediyesine isim vermeden sitem etmişti. Beşikdüzü merkeze 1.5 km’lik köylerinin yolunun kar sebebi ile kapalı olması amacıyla yapılan bu eleştiri  sorunun çözülmesini sağladı.  Cahit Erdem yaptığı sitemin ardından köy yolunun açıldığını da şu cümlelerle yine sosyal paylaşım hesabından duyurdu:

“Dün bizzat kendi köyüm ile ilgili elektrik, su ve yol mağduriyetini dile getiren bir ileti yazmıştım... Belediye kepçesi bugün 21.33 saati itibari ile Sayvancık ve Seyitahmet Köylerindeki karı açmaya başladı. Yolun açılmasına katkı sağlayanlara, yolu açanlara teşekkür ederim’’.

 GÜMRÜKÇÜOĞLU DOKTORLARIN İŞTAHINI KABARTTI!

Atatürk Köşkü ve çevresinin SİT alanı olması nedeniyle çok katlı yapılaşmaya izin verilmiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun Köşk’te arazi satın aldığını duyan meslektaşı doktorlar, “Orhan başkan Köşk’te arazi almışsa yarın bölgede yeni imar düzenlemesine gidilebilir. Bölge imara açılabilir” demeye başladılar.  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ise, Atatürk Köşkü’nde satın aldığı arazide imar planına uygun olarak villa yapabileceğini söylüyor. Gümrükçüoğlu’nun Atatürk Köşkü’nde bir villası bulunuyor. Gümrükçüoğlu, Yomra ve Şana’da bir süre önce onlarca dönüm konutluk arazi satın aldı. Başkan Gümrükçüoğlu, Kaşüstü’ndeki bir inşaat firmasından da geçenlerde iki daire satın almıştı.

O HOMURDANMALARA CEVAP

Trabzonspor’da henüz bir hareketlilik yok. Bu durum bazı homurdanmaları da beraberinde getirmeye başladı. Fakat konuştuğumuz bir yönetici dostumuz, ‘ Herkes sabırlı olsun. Gerek idari gerek sportif konularda bir hafta içinde önemli bir hareketlilik yaşanacak. En iyisini yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın’ dedi. Dostumuz anlatmadı ancak;  Ömer Eyüboğlu, Serdar Bali gibi isimler büyük ihtimal iş başı yapacak. Belki sürpriz bir iki isim daha… Transferde de bir iki oyuncu takviyesine kesin gözü ile bakılıyor.