1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan-Çarşamba
Kaynar Kazan-Çarşamba

Kaynar Kazan-Çarşamba

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

“HİTLER BOZUNTUSU FAŞİSTLER!”

 

Alman Kanalı ZDF, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iftira niteliğinde haberler yapıyor. Hatta çizmeyi aşarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına, eleştirel klipler hazırlayıp yayınlıyor. Çok ahlaksızca ve çirkin tavırlar! Bu yayına en çok  tepki verenlerin başında Asım Aykan geliyor. Aykan, Alman televizyonunu ‘faşist’ diye tabir ederek;  “Alman televizyonu Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a adice saldırıyor. Adi adamlar! Saldırdığın insan, 3 milyon muhaciri yedirip, besleyip, barındırıyor! Senin ülkende ise 18 yaş altı 6 bine yakın sığınmacı kayıp! Kimsede tın yok. Hitler bozuntusu, faşistler! Bu konuda niçin susuyorsunuz” dedi.

 

SAĞIROĞLU’NUN BASIN AÇIKLAMASINA YORUMLAR!

 

Yomra belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu dün cemiyette bir basın toplantısı düzenledi. Başkan’ın basın toplantısında yapılan suçlamalara verdiği cevaplar Ak Partinin bazı kesimlerince çok inandırıcı bulunmadı. Sebep olarak da ‘Yomra Platformu belgelerle konuştu. Ancak başkan sadece lafla cevap verdi. Bir belge ortaya koymadı’ ifadeleri dile getirildi. Ak Partililer, İbrahim beyin  bakan Süleyman Soylu ve Ak Parti çevrelerince yalnız bırakıldığını ileri sürüyor. Buna bir başka örnek olarak da, Yomra ilçesinde Salih Dursun adının verildiği caddenin açılış törenine  Trabzon il ve Ortahisar ilçe teşkilatından hiç kimsenin katılmayışı gösteriliyor. Geçen hafta başlayan olaylardan sonra Yomra’da sular bulanık akıyor. Gerçekten İbrahim beye karşı önemli ve ciddi bir tavır var mı? Bunu zaman gösterecek!

 

ARAKLI BELEDİYE BAŞKANI ÇEBİ ARADI!

 

Araklı belediye başkanı Recep Çebi  imtiyaz sahibimiz Halil Şanlı’yı aradı. Başkan Çebi, dün sitemizde gündeme taşıdığımız  ‘Araklı bu binayı konuşuyor’ şeklindeki haberimizle ilgili olarak konuştu. İşte Çebi’nin söylemleri: “Habercilik anlayışınıza saygı duyuyorum. Araklı ile ilgilenmeniz de fevkalade olumlu bir taraf. Söz konusu bina ile ilgili birilerinin rahatsızlığı olabilir. Fakat kesinlikle usulsüz bir durum söz konusu değildir. Bina tamamen kanunidir. Bunun böyle bilinmesini isterim”! Araklı belediye başkanı Çebi’nin ‘her şeyi ile uygun’ dediği bina ile ilgili olarak ise 800metrekare alan üzerine 3000metrekarelik inşaat uygulaması ve 8 kat imara karşın 12 kat çıkılması gibi söylemler ortaya atılmıştı. Bu konuda kuyumcu olan iş adamı Ali Aygün’de  elinde belgeler olduğunu ve olayı mahkemeye taşıdığını belirtiyor!

 

İL BAŞKANI REVİ CEVAPLADI!

 

CHP Trabzon İL Başkanı Turgay Güngör’ün önceki gün bakan Süleyman Soylu’yu hedef alan açıklamalarına Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi tarafından cevap gecikmedi. Başkan Revi  cevabi açıklamasında, “Sayın Bakanımız, Teşkilat Başkanlığından MKYK Üyeliğine ve Milletvekilliğinden Bakanlığına kadar hem şehrimize hizmet etmiş hem de ülkemizi karış karış gezerek AK Parti davasını en iyi şekilde vatandaşlarımıza anlatmıştır. Trabzon’umuz da 1 Kasım Genel Seçimlerinde aldığımız oy oranı ve onun akabinde Sayın Soylu’nun Bakanımız olması her şeyi apaçık ortaya sermiştir. Bakan olduktan sonra da neler yaptığı, Trabzon için kapsamlı toplantılar düzenlediğine bizler şahit olmuş ve birlikte mesai harcamışızdır” ifadelerini kullandı.

 

BAZI ÇEVRELER İSTİYOR USTA UYGULUYOR MU?

 

Yaklaşık bir ay evvel Kaynar Kazan adlı köşemizde, Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ ya bazı siyasilerin ve TFF başkanı Yıldırım Demirören’in ‘Salih Dursun büyük yanlış yaptı. TFF’yi ve hakem camiasını ayaklar altına aldı. Bu oyuncuyu korumaktan  uzak dur. Sözleşmesini de yenileme’ dediği şeklindeki iddialara yer vermiştik.  Salih Dursun için yönetimin teknik direktör Hami Mandıralı’yı da uyardığı ve tecrübeli futbolcunun sezon sonu yaklaştıkça kadroya bilinçli olarak dahil edilmediği iddia ediliyor! Yani TFF’den gelen talimat gereği Salih Dursun gözden çıkarılıyor! Kulübün oyuncuya  mesafeli durduğuna en son örnek ise önceki gün Yomra’da yaşandı.   Yomra Belediyesi tarafından bir caddeye Salih Dursun'un isminin verilmesi  ile ilgili düzenlenen törene, Trabzonspor’dan hiçbir temsilcinin katılmaması ve kulüp resmi internet sitesinde tek cümle habere yer verilmeyişi,  uygulanan politikanın ne denli bilinçli olduğunu ve futbolcunun gözden çıkarıldığının en bariz görüntüsüydü! Yani  Başkan Muharrem Usta, siyaset ve TFF çevrelerinden aldığı uyarıları adım adım hayata geçiriyor!

 

TRANSFER YÖNTEMİNE ELEŞTİRİ VAR!

 

Trabzon’da bu konuşuluyor. Spor kamuoyu özellikle transferde izlenen yöntemi yanlış bulduğunu ifade ediyor. Trabzonspor’un sezon sonunda kabuk değiştirmeye hazırlandığını belirten spor otoriteleri; ‘ İyi ama bu derece hayati önem arz eden yeni bir yapılanma olacakken ve bugünkü teknik heyet olmayacakken, bu transferler kime ve hangi sisteme göre araştırılıyor? Trabzonspor yönetimi önce hocasını belirleyip teknik adamının da bilgisini alarak sisteme uygun oyuncuları takip etmeli. Yönetimimiz maalesef planı tersten uyguluyor’ şeklinde eleştiriler getiriyor. Fakat başkan Muharrem Usta’ya yakın çevreler ise ‘Başkan büyük ihtimalle Lucescu’ya danışıyor’ şeklinde ifade kullanmaktan geri kalmıyor!