1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Çok Dolu
Kaynar Kazan Çok Dolu

Kaynar Kazan Çok Dolu

İşte Çarşamba'nın Kaynar Kazan'ı

A+A-

 DAVUT ÇAKIROĞLU’NA YAKIŞTIRAMADIK!

Gereksiz ve utanılacak bir tartışma! Trabzon Ortahisar belediye meclis üyesi Davut Çakıroğlu, Soğuksu mahallesinde  yapılan parkın merdivenlerinin  her birinin farklı, yani Gökkuşağı renklerinde boyanması ile ilgili belediye meclisinde adeta gaf yapmış! Efendim Gökkuşağı renkleri ‘Gaylerin sembolü’ olduğundan farklı çağrışımlar yaparmış! Davut Çakıroğlu  beyin kafayı taktığı konuya bakar mısınız? Türkiye’nin, bırakın Türkiye’yi, Trabzon’un sorunları bitmiş, bir parkın merdivenlerinin gökkuşağı renklerinde boyanması, Davut beye dert olmuş! Hey Allah’ım! Sen nelere kadirsin! Davut beye soralım istedik. Acaba kendi mensubu olduğu partinin belediyesi,  basit bir merdiven boyamasının üzerine bırakın renkleri,  ‘Gay’ sembolü yapmış olsa acaba tek bir tepki verebilir miydi? Hiç sanmıyoruz. Kaldı ki sayın Çakıroğlu gibi asil bir aileden gelme, kültürlü ve saygın bir kişiliğin, olayı anlatırken, bir  başkanın  gözünün içine bakarak ‘Gay’ işareti yapması da hiç yakışık almadı.

DANIŞMA MECLİS TOPLANTISININ YANKILARI DEVAM EDİYOR

Önceki gün  Ak Parti Danışma Meclisinde, Ankara’dan aday adayı olmuş Hüseyin Ferşatoğlu’nun toplantıya katılanlara iki kez takdim edilmesi üzerine duyulan rahatsızlıkla ilgili olarak, dün bu köşede bir takım şeyler yazmıştık. Dünkü yazdıklarımıza Ak Partili arkadaşlarımızdan olumlu tepkiler geldi. Hatta o salonda bulunup dünkü yazımızı  okuyanlar;  ‘Az bile yazdınız. Kimse reklamını, kendi çıkarını düşünerek parti üzerinden yapmasın. Eğer orada takdim edilmesi gereken biri vardıysa, o da Ergin  Aydın olmalıydı’ yorumunda bulundular. Evet, gerçekten de hak vermemek mümkün değil. Ergin Aydın, seçilemeyeceğini bile bile 1 Kasım seçimleri için müthiş bir çalışma performansı göstermişti. O salonda bulunanlar içinde en fazla onure edilmesi gereken de o  olmalıydı. Zaten burada ki mesele, Hüseyin Ferşatoğlu’nun   şahsı ile alakalı değil. Mesele, il yönetiminde bulunan ve parti tabanının benimsemediği bir ismin, patronunu sırf kendi çıkarları için vitrine çıkarmasından başka bir şey değil. Ak Partili arkadaşlarımızın da itiraz ettiği nokta burası.  

TRABZON’A İKİNCİ BAKANLIK MI GELECEK?

Ak Parti Trabzon milletvekili sayın Muhammet Balta için olumlu bir bekleyiş var. Söz konusu beklentiye göre,  Meclis çevre komisyonu kurulması, ileride Çevre ve Şehircilik bakanlığının ayrılıp, yeni bir bakanlığın oluşacağı ve bu bakanlığa da Muhammet beyin getirileceği gibi bir algı oluşmuş. Hatta Genel Merkez çevrelerinde de bu iddia zaman zaman seslendiriliyor. Böyle bir şeyin olması ve Muhammet beyin de bakanlık alması demek, Trabzon için müthiş ve tarihi bir olay demek olur. Bizim büyüğümüz, bizim kardeşimiz, yöremizin insanı olan Muhammet beyle bugün olduğu gibi yarın da her Trabzonlu  gurur duyar. ‘İnşallah’ diyelim ve bekleyip görelim.

‘HEKİMOĞLU BAKAN BEYE RAĞMEN İKNA OLMADI’!

Bakan Süleyman Soylu beyin çok yakınındaki bir isimle konuştuk. Anlattıklarını aynen aktarıyoruz:

‘Süleyman bey bakan olmadan birkaç gün evvel, Trabzonspor başkan adaylarından Celil Hekimoğlu’nun daveti üzerine iş yerine gitti. Kendisine Trabzonspor’un durumunu anlatarak, Muharrem beyle birleşmesi gerektiğini anlattı. Kendisinden bu birleşme için katkı yapmasını istedi. Trabzonspor’un  içinde bulunduğu zor durumdan tek çatı altında olmakla çıkabileceğini söyledi. Hatta Celil beye ‘Sen bize güven. Biz uygun bir birleşme yapalım’ dedi. Fakat Celil beyi ikna edemedi. Birleşme konusunda Muharrem bey çok ciddiydi. Gerçekten  ‘Ben yetkimi Trabzonspor büyüklerine verip, adaylıktan çekileyim. Onlar nasıl uygun görürse öyle bir birleşme sağlansın’ dedi. Ama Celil bey  bu konuda olumlu bir adım atmadı’ dedi.

Anlatılanlara yorum yapmıyoruz. Celil beyin dönüşümlü başkanlık istediği açıklamasını da hatırlatarak, yorumu okurlarımıza bırakıyoruz.

M.USTA SAMSUN’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Trabzonspor başkan adayı Muharrem Usta arı gibi çalışıyor. Usta’nın  maşallahı var. İstanbul, Trabzon, Gebze, Trabzon, İstanbul, Ankara derken, mekik gibi dolaşıp, delegelerin ayağına giden Usta’nın enerjisi hayran bırakıyor. Usta, önceki akşam da İstanbul dönüşü Samsun yaptı. Orada 150 civarında ki delegenin davetine icabet ederek kendileri ile hasbihal olup, proje ve düşüncelerini anlattı. Samsun’da büyük ilgi gördü. Usta şimdi yine Trabzon’da! Çalışmalarını dur durak demeden sürdürüyor. ‘Süleyman Soylu  bakanımızla  birlikte Trabzonspor’u uçuracağız’ diyen Muharrem beyin inançlı ve kararlı duruşu, onu yakinen tanıyanların umudunu artırıyor.

HACIOSMANOĞLU ÜST MAHKEMEYE GİDİYOR MU?

İbrahim Hacıosmanoğlu, bu akşam 19 Mayıs Spor salonunda gövde gösterisi ile  listesini açıklayacak. Hacıosmanoğlu’nun ‘yeni üyeler oy kullanabilir’ şeklindeki görüşü mahkemeden ret cevabı aldı. Başkana sorduk, bir üst mahkemeye gitmeyeceğini söyledi. ‘Gerek yok’ dedi. Neden dedik? ‘Çünkü kongreyi yine kazanacağız’ dedi. Çok soğukkanlı ve kendinden emin görülen İbrahim Hacıosmanoğlu  son cümlesinde ise en doğru olanı söyledi: ‘Allah nasip etmişse başkanlık gelir. Nasip değilse başka arkadaşa nasip olur. İkisi de kabulümüzdür’! İşte en güzel, en doğru, en geçerli söz budur. Hacıosmanoğlu’nun bu akşam 19 Mayıs kapalı spor salonunda ki töreni ise herkesçe merak içinde  bekleniyor.