1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Cuma
Kaynar Kazan Cuma

Kaynar Kazan Cuma

İşte bugünkü Kaynar Kazan!

A+A-

 BÜYÜKŞEHİR’İN GARİP UYGULAMASI

Büyükşehir belediyesinden  etik dışı uygulama. Yeni yıl öncesine kadar Ortahisar belediye personeli büyükşehir belediyesi otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyordu. Fakat Trabzon büyükşehir belediyesi yeni aldığı kararla Ortahisar belediye çalışanlarının otobüslerden ücretsiz yararlanmasını kaldırdı. Öyle ki, Ortahisar zabıtaları bile bu haktan yararlanamayacak. Bu durum tüm personeli üzdüğü gibi Büyükşehir belediye yetkililerinin, Ortahisar’ı içine sindirememesi olarak yorumlanıyor.

TANDOĞAN UĞURLU KÖYÜNÜN MÜDÜRÜ MÜ?

Trabzon Büyükşehir belediyesi Tiski’nin Genel Müdür Yardımcısı  Nurettin Tandoğan’a  muhtarlar tepkili. Bir sohbette karşılaştığımız bazı muhtarlar; ‘ Tiski Genel Müdür Yardımcısı sayın Nurettin Tandoğan  bizlere,  Korege boru yardımı yapılmayacağını ve bu boruların yol geçişlerinde kullanılamayacağını  ifade etti. Fakat sayın Tandoğan ayrımcılık yaparak,  amcasının muhtar olan oğlunun bulunduğu kendi köyleri olan, Of Uğurlu köyüne kaç yüz metre korege boru verdi? Bunu dürüst bir şekilde açıklasın. Daha doğrusu Of ve Çaykara’da kaç yere, ne kadar boru gönderildiğini kamuoyu ile paylaşsın’ siteminde bulundular.

REKTÖR BAYKAL İÇİN SÖYLENENLER

Karadeniz Teknik üniversitesi rektörü Süleyman Baykal’ın,  üniversite rektörlük seçimlerinde  en çok oyu alması durumunda bile atanma ihtimali olmadığı sürekli konuşuluyor. Rektör Baykal’ın eski Cumhurbaşkanı tarafından atanan bir isim olması hasebiyle bugünkü Cumhurbaşkanı tarafından atanma ihtimalinin çok zayıf olduğu görüşü,  Ak Parti çevrelerinde  hakim! Öte yandan göreve geldiğinde ‘Nestle ve ona bağlı ürünler,  Yahudi malıdır. Hiçbir kantine alınmayacak’ talimatı vererek bu ürünleri KTÜ’ye sokturmadığı ileri sürülen rektör Baykal’ın, birkaç hafta evvel düzenlenen hamsi şölenine sponsor olarak Nestle firmasını tercih etmesi de büyük çelişki olarak yorumlanıp, hayretle karşılandı.

ORTAHİSAR ZİRAAT ODASI İÇİN YAŞANANLAR

Ortahisar Ziraat Odası işi çileye dönüştü. Türkiye’de 55 ilden daha büyük olan Ortahisar ilçesinin   hala ziraat odasının olmayışı tepkileri beraberinde getirirken, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hasan Koz’un,  kendi köylüsü olan bir ismi atama yolu ile yeni kurulacak odanın başkanlığına getirmek istemesi de ayrı bir tartışma konusu oldu. Muhtarların çoğunluğu Hüseyin Balaban’ı bu görevde görmek isterken, önümüzdeki hafta Tarım  Bakanı ile görüşmek için randevu talep eden 80 muhtar, bu olayı bakana taşımaya kararlı. Muhtarların Bakana, Ziraat Odaları Birliğini şikayete hazırlanıp, Bakanla görüştükten sonra da, Trabzon’da bir protesto eylemi düzenleme düşüncesi taşıdıkları ileri sürülüyor.

TRABZONSPOR YETKİLİSİ TRABZONHABER’İ TAKİP EDİYOR

Trabzonspor’da isminin açıklanmasını istemeyen önemli bir yetkili ile konuştuk. Transferle ilgili olarak yaptığımız haberlerden dolayı tebrik etti. Trabzonhaber.com.tr’nin en gerçekçi spor haberleri ile kamuoyunu aydınlattığını ifade eden yetkili; ‘Transfer için iki ismin peşindeyiz. İkisini de yazdınız zaten. ( N’Diaye- Güray)  Özellikle N’diaye transferini çok gizli tutuyorduk. Fakat siz bu haberi kamuoyu ile paylaştınız. Osmanlıspor  oyuncuyu sezon sonuna kadar vermeye yanaşmıyor. Sezon sonu verebileceklerini ifade ediyorlar. Bakalım inşallah şimdi alabiliriz. Olmazsa sezon sonu mutlaka kadromuzda olacak bir oyuncu. Fakat biz şu an alabilmek için iki Trabzonlu bakanımızı devreye soktuk. Siyasetle bu işi bitireceğiz diye düşünüyorum’ dedi. 

YÖNETİMDE GÖRÜŞ AYRILIĞI

Trabzonspor yönetimi Ömer Eyüboğlu konusunda görüş ayrılığına düştü.. Bu hafta imza atması beklenen Eyüboğlu dosyası, rafa kalkmadı. Fakat yönetim içinde bazı isimlerin,  Ömer Eyüboğlu’na gerek olmadığı görüşünü dile getirdiği, bir kısım yöneticinin ise ‘göreve başlatılmalı’ ısrarını koruduğu öğrenildi. Başkan Muharrem Usta’nın bu konuda  nasıl adım atacağı merakla bekleniyor. Ancak  başkanın  işi bir hayli zor.