1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Cuma
Kaynar Kazan Cuma

Kaynar Kazan Cuma

Kazan'da müthiş iddialar...

A+A-

 İFTİRA MAKİNELERİ YAZICI’NIN BAŞINA İŞ AÇACAK!

Trabzon Gençlik Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı’nın görevden alınmasını kabullenemeyen  bir kısım medya, her kesime çamur atmaya devam ediyor.  Hele de dün yerel bir gazete,  tam manasıyla çuvallayacak bir habere imza attı. Gerçi onlar iftira atmaya alışık olduğundan, yüzleri kızarmaz!  Olayla alakası  zerre kadar olmayan Ahmet beyi, Ömer beyi, Süleyman beyi akıllarınca zor duruma sokuyorlar! Tam bir trajedi! Tam da insanlığın bittiği nokta! Aslında dertleri Cemalettin Yazıcı filan değil. O bir kısım gazetecinin arkasında Gençlik Sporun ihalelerini alan iş adamları olduğunu bilmeyen yok! Mesela bazılarının arkasında Serkan İnşaat var! Bazıları ise  ‘Faruk ağabey’ istediği için, kimileri ise Büyükşehir’in en tartışmalı, en sansasyonel ismi Karakaya istediğinden dolayı,  masum insanların üzerine suçlama yapmakla meşgul! Çünkü öyle emir almışlar! Beslendikleri yerlere göre kalem sallıyorlar! Cemalettin bey gerçekte hiç de umurlarında değil. Hatta yaptıkları yaygaralarla Cemalettin beye daha da zarar veriyorlar. Cemalettin beyin yerinde olsaydık, tüm gazetelere yazılı müracaat eder, bu konu ile ilgili haber yapılmamasını isterdik! Edepsizlik, çıkar uğruna iftiracılık gırna gidiyor!

BAKAN SOYLU’YU HAZMEDEMİYORLAR!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu için  özellikle medya ve Büyükşehir ekseninde inanılmaz dedikodular dönüyor! Süleyman bey şehre geldiğinde önünde el pençe divan duran ve her gün; üç-dört, hatta beş-altı kez yüz değiştiren bukalemunlar, gerçekte Süleyman Soylu’nun bir gaf yapmasını, yanlış bir adım atmasını, Türkiye’de hedef olmasını cani gönülden bekliyorlar! İnanılmaz bir hazımsızlıkla sayın Bakan’ın güçlü olmasından dolayı çatlayacak gibiler! Belki de zaman içinde Süleyman beyin  Ak Parti’yi,  pisliklerden temizlemesinin endişesini yaşıyorlar! Kim bilir?

ETKİLİ BİR AK PARTİLİNİN ANLATTIKLARI

Dün bir Ak Partili ile konuştuk. Hem de  partinin içinden! Öyle şeyler anlattı ki! Biliyorduk ama yine de gözlerimiz fal taşı gibi açıldı! Trabzon’da bazı belediyelerin ve başkan etrafının yaptıklarını anlattı! Duyduklarımızdan çok duymadıklarımız varmış! Başbakan Ahmet Davutoğlu’na övgüler yağdıran partili; ‘Göreceksiniz bahara kalmadan Trabzon’dan iki belediye başkanı ve bazı belediye müdürleri yerle bir edilecek! Çok iddialıyım ve biliyorum. Sayın Davutoğlu olanların farkında ve asla taviz vermeyecek. Bazı yüzsüzler, rantçılar, gizli ortaklar, ihaleciler, tek tek hesap verecek. Siyasetin karanlık sayfalarına gömülecekler’ dedi. Biz ne diyelim! Hiçbir yorum yapmadık.  Sadece ‘Allah’ım yetim hakkı yiyenleri rezil rüsva eyle’ dedik ve noktayı koyduk!

‘MHP DEĞİŞİME GİTMEZSE BAŞKANLIK SİSTEMİ GELİR’!

MHP’nin milletvekili adaylarından Hasan Akyüz, CHP ve MHP’de değişen bir şey olmadığını, dolayısıyla baskın seçimle başkanlık sisteminin zorlanacağını ileri sürdü. Akyüz, MHP’de değişime direnmenin vebal getireceğini ifade ederek;  ‘’Mevcut siyasi tablo zemininde çok radikal değişiklikler oluşma potansiyeli mevcut. CHP’de değişen bir şey yok. Alternatif üretecek bir yapıları yok. MHP yönetimi anlamsızca direnmekte, prestij ve oy kaybına sebep olmakta. Eğer bu tablo değişmezse AKP yakın zamanda baskın bir genel seçime gider ve hem anayasayı değiştirecek, hem de başkanlık sistemini getirecek bir çoğunlukla meclise gelir oturur. Oluşacak olan bu durumu değiştirebilecek tek yol, MHP’de değişimle oluşacak dinamizm ve heyecandır. Değişime karşı çıkanlar çok büyük vebal altındadırlar. Sürekli aynı deneyi yapıp farklı sonuçlar alamazsınız’’  dedi. 

HAMİ HOCA KİMLERİ RADARA ALDI?

Trabzonspor teknik direktörlük görevine getirilen Hami Mandıralı, bazı futbolcular konusunda çok kararlıymış! Mandıralı, geldiği günden beri ortaya koyduğu performansla hayal kırıklığı yaratan Erkan Zengin için; ‘ Bir yıldır sergilediği futbolu devam ettirirse formayı unutur’ demiş! Hami Mandıralı'nın çok şeyler beklediği ama performansı kötü olan Mehmet Ekici’yi uyaracağı, yabancı oyunculardan da Cavanda’yı  ‘kasten oynamıyor’ düşüncesi ile kulübeye mahkum edeceği konuşuluyor! Daha evvel Malouda’yı kadro dışı bırakan ve bazı yıldızları kızağa çekerek başarılı olan Hami Hoca'nın; ‘Takımda genç yaşlı, yıldız filan ayırımı yapmayacağım. Hak eden formayı alacak. Bunu herkes görecek’ dediği öğrenildi. Hami hocanın en büyük arzusu ise Sadi Tekelioğlu’nun vitrine çıkardığı Muhammet Beşir’i tamamıyla kazanmak!

MUHARREM USTA’YA VERYANSIN EDİYORMUŞ!

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’dan, 1461 Trabzon takımının başkanlığını bekleyen ancak bu beklentisine karşılık bulamayan eski yönetici  Engin Kara’nın, sosyal paylaşım hesabından, Trabzonspor başkanı Usta’ya ver yansın ettiğini öğrendik. Sadece bu değil. Kara, gittiği her yerde, oturduğu her mekanda Muharrem beyin aleyhinde cümleler sarf ediyormuş! İddialara göre Engin bey ‘ Muharrem Usta bu işi götüremez. Seçim zamanı da bedel ödettiririz’ diyormuş!