1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan-Pazartesi
Kaynar Kazan-Pazartesi

Kaynar Kazan-Pazartesi

Kaynar Kazan yine dopdolu...

A+A-

 S. ÇEBİ İÇİN SÖYLENENLER

Ak Partinin önemli kilometre taşlarından Selahattin Çebi ile ilgili siyasi yorumlara sık  sık  rastlıyoruz. Kimileri Selahattin beyin gelecek seçimlerde il başkanlığı için adının geçtiğini, kimileri ise Ortahisar’ın A. Metin Genç’ten sonraki başkanı şeklinde değerlendirmelerde bulunuyor. Halen Ortahisar belediyesi başkan vekili  görevini yürüten Çebi ile ilgili çok küçük bir kısım ise Çebi’nin Araklı belediye başkanlığı için gelecek dönem çok iddialı olacağı görüşünde. Fakat araştırdık kendisi bu konularda sır vermedi. O sır  vermedi ama çok çok yakınında ve iyi bir aile dostuna ulaştık. Selahattin beyin birçok sırrını bilen kader arkadaşı niteliğindeki isim bize ‘Selahattin bey Araklı belediye başkanlığını bu saatten sonra istemez. Çünkü Selahattin bey bir hayli mesafe aldı. Partinin mihenk taşlarından birisi oldu artık. Ona Ortahisar belediye başkanlığı ya da İl başkanlığı yakışır bu saatten sonra’ değerlendirmesinde bulundu.

KTÜ SEÇİMLERİ İÇİN AYDIN ŞANSLI

KTÜ rektörlük seçimleri için geri sayım devam ediyor. Mevcut rektör Süleyman Baykal, eski rektör İbrahim Özen ve Orhan Aydın rektörlük seçimleri için şimdilik görünürdeki adaylar. Üç adayda yoğun bir çalışma temposu ile yarışa hazırlanıyor. Adaylardan özellikle Orhan Aydın’ın üniversitede çok sevildiği ve yarışı kazanma ihtimalinin yüksek olduğu ifade ediliyor. Bilindiği gibi seçimleri kazanmakta yetmiyor. Çünkü sonuçta en fazla oyu alsanız bile Cumhurbaşkanı adaylardan bir başkasını atayabilir. İşte bu noktada da güçlü iddia Cumhurbaşkanının Orhan Aydın’ı  atama ihtimalinin yüksek olduğu şeklinde. Bu tezi savunanlara göre;  ‘Baykal, cemaate yakınlığı ile bilindiği için Erdoğan kesinlikle üzerini çizecek. Diğer aday İbrahim Özen’de siyasi iktidara hem yakın değil hem de iki dönem rektörlük yaptığından  dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan Orhan Aydın’a vize verecektir’!

HİZMET VE GÖNÜL ADAMI OLMAK

Gönül adamı Ahmet Metin Genç. Sözünü esirgemeyen, haksızlıklar karşısında boyun bükmeyen Genç  gönül yapmak için de arı gibi çalışıyor. Trabzon Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç Cumartesi akşamı Avni Aker Stadında oynanan Trabzonspor Antalyaspor maçını izlemiş. Genç maçın ilk devresinin bitiş düdüğü ile birlikte  Avni Aker’den ayrılıp devre arasında sahildeki bir düğün salonuna giderek   il sağlık müdür yardımcısı Mustafa Kadri Eyüboğlu’nun  oğlunun nikah şahitliğini yapmış. Nikahı kıyan ve genç çiftlere mutluluk dileklerini sunan başkan Genç, tekrar Trabzonspor Antalyaspor maçının ikinci devresi için Hüseyin Avni Aker stadına gelmiş ve ikinci yarıyı da izlemiş. Ahmet beye maşallah ! Bitmeyen enerjisi ile şehrin her noktasına yetiştiği gibi  beş on dakikalık  zaman dilimlerini bile değerlendirip  insanların mutluluklarına ortak olmayı başarıyor.

İZZET VE MUHARREM USTA’YA AYIP EDİLİYOR

Trabzonlu iş adamı ve Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın ağabeyi İzzet Usta için bazı odaklar yıpratma yarışına girmiş gibi görünüyor. İzzet beyin  kardeşi Muharrem beyi Trabzonspor konusunda yönlendirdiği, işlerine çok karıştığı  gibi yıpratmaya dönük  değerlendirmeler hiç de şık değil. Daha şunun şurasında 20 gün evvel göreve gelmiş bir yönetimle ilgili kıyısından köşesinden yıpratmak için bahaneler  aramak doğru değil. Yönetimlere ve başkanlara biraz zaman, biraz  şans vermek  gerekir. Hele de bir kulübün başkanını kendi aile fertleri üzerinden yıpratmaya çalışmak doğru yaklaşım olmasa gerek. Sevgili İzzet Usta, ikiyüzlülüğün ve riyakarlığın kol gezdiği bir camiada, Trabzon’u çok iyi tanımayan kardeşine bazı konuşlarda fikri anlamda rehberlik edemez mi? Bundan daha doğal ne olabilir? İzzet bey dayatma mı yapıyor? Hayır! Muharrem bey dayatma ile iş yapacak, ya da her nefeste insanların söylemlerine göre hareket edecek biri mi ? Tabi ki  hayır! O zaman eleştirilerdeki amaç nedir? Bırakın kardeşi Muharrem başkandan daha çok şehri tanıyan  bir tecrübe olarak,  ağabeyi İzzet Usta, hataya düşmesini istemediği  başkan kardeşine, zaman zaman fikri uyarılarda bulunmuş olsun. Bu uyarılar Muharrem Usta’yı yönetmek değildir. Böyle bir algı yaratmaya çalışmak da ayıptır.

HAKAN ARIKAN GERÇEĞİ

Trabzonspor yönetimini toplumun sesine kulak vermeye davet ediyoruz. Açıkçası toplumun yüzde doksanı Hakan Arıkan’ın  transfer edilmesini bekliyor. Bizde bu görüşü savunanlardanız. Hakan Arıkan çok iyi bir kalecidir. Arıkan, Trabzonspor kalesini başarı ile korumuştur. Bordo Mavili formayı giydiği dönemlerde,  dönemin oyuncuları ile yaptığımız sohbetler ve kulüp yetkililerinin ifadesi ile sorunsuz ve efendi bir kişiliğe sahiptir. Takım içinde Onur recep Kıvrak sorunu kapanmış gibi olsa da sadece üzeri külle örtülmüştür. Çünkü Onur geçmişte yaşattığı dayatma ve söylemleri ile güvenilir olmaktan uzaktır. Şu an Onur’un yerini dolduracak yedek bir kaleciye da sahip değiliz. Onur kadar yetenekli, Onur’dan daha tecrübeli olan Hakan Arıkan transferi eğer gerçekleşmez ise bu sadece bir yönetim beceriksizliği olur. Çünkü Hakan Arıkan transferi her yönüm ile baktığınızda elzemdir.

FEVZİ BAYTAR’A  SABIR! KESKİN’E GEÇMİŞ OLSUN

Ortahisar belediyesinin imardan sorumlu başkan yardımcısı Fevzi  Baytar’ın acı günü. Başkan yardımcısı  Baytar’ın 84 yaşındaki annesi Emine Baytar hakkın rahmetine kavuştu. Emine hanımın cenazesi bugün öğlen namazına müteakip Bahçecik camiinden kaldırılacak.  Emine hanıma Allah’tan rahmet , Baytar ailesine ve sevenlerine da sabır dileklerimizi sunuyoruz. Öte yandan belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in   basın danışmanlığı görevini  başarı ile yürüten meslektaşımız Yusuf Keskin’e de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Emine Baytar’ın vefatı üzerine cenaze evine taziye ziyaretine giden Yusuf kardeşimiz düşerek omzunu çıkarmış. Doktorların tedavisi ile Yusuf kardeşimiz kendine gelmiş. Fakat Keskin çalışkan bir arkadaşımız olduğu için rapor almayı uygun görmemiş! Omuzu sargıda ama Yusuf kardeşimiz işinin başında.