1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Pazartesi
Kaynar Kazan Pazartesi

Kaynar Kazan Pazartesi

Kaynar Kazan kaynıyor!

A+A-

GÜMRÜKÇÜOĞLU ONLARI MI HEDEF ALDI?

Trabzon büyük şehir belediye başkanı sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun, geçtiğimiz hafta içinde yaptığı açıklama dikkat çekti. Gümrükçüoğlu açıklamasında; Yıldızlı, Yalıncak ve Kaşüstü bölgelerinde yüksek katlı ruhsatlar verilmemesi için başkanları uyardı. Fakat bu uyarı; ‘Başkan aslında arası açık olduğu kişileri  hedef gösterdi’ şeklinde yorumlandı. Bu yoruma göre; Gümrükçüoğlu Yıldızlı’yı işaret ederken, kavgalı olduğu iş adamı müteahhit Ahmet Canım’ın önünü kesmek için, Kaşüstü’nü işaret ederek, fikirlerinin hiç örtüşmediği Yomra belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu ve Yalıncak’ı işaret ederek içine sindiremediği ve partide yıldızı her geçen gün parlayan Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç’i  hedef göstermek için bu açıklamayı yaptı! Bunlar bizim değil, bizzat Ak Partililerin değerlendirmesi! Gerçekten de mantıklı bakıldığında, Orhan beyin bu isimlerle problemli olduğu gerçek! Hatta şu soru bile sorulabilir? Başkan geçmişte böyle yüksek kat için ruhsat vermedi mi? Kaldı ki, Trabzon’un Of, Araklı gibi ilçelerinde de yüksek katlı binalar yapılıyor. Peki bu belediyelere böyle bir uyarıda neden bulunmadı?

AK PARTİ’NİN ‘HIZIRI’ OLUYOR!

Ak Parti il başkan vekili Hasan Dilekoğlu’nun her geçen gün parti içinde güvenilirliği kendini gösteriyor. İl başkanı Haydar Revi, partisine yapılan eleştiriler karşısında hep sessiz kalmayı tercih ederken, bu durum parti tabanını  rahatsız ediyor. Velhasıl,  il yönetimine yapılan eleştirileri dikkate alan başkan vekili Dilekoğlu, boşluğu doldurmaya çalışıyor. Bu durumda, Dilekoğlu parti tabanından da büyük takdir görüyor. 1 Kasım genel seçimlerinde Trabzon tarihinin en büyük zaferini kazanan Ak Parti’de, Seçim Koordinasyon Merkezi başkanlığı görevini de yürüten ve gecesini gündüzüne katarak, arkadaşları ile dur durak bilmeden çalışan Hasan Dilekoğlu, bir anlamda şimdi de il yönetiminin eksiklerini kapatıyor. Dilekoğlu, Ak Parti Trabzon yönetiminin adeta ‘hızırı’ gibi, davasına saygın duruşu ile hizmet ediyor.

‘İSTİFA’KELİMESİNİ BİR TEK O KULLANDI!

Ahmet Metin Genç, her konuda olduğu gibi Trabzon meselelerinde yine hassasiyetini gösterdi. Ortahisar belediye başkanı Genç, dün geceki G. Saray müsabakasından hemen sonra korkusuz ve kimseden çekinmeden, en önemlisi kendi çıkarlarını hiç hesaba katmadan katıksız bir Trabzonspor sevdalısı gibi açıklamalar yaptı! Dikkat edildiğinde siyaset camiasında, hatta Trabzonspor başkanı Muharrem bey de dahil olmak üzere hiç kimse TFF’yi istifaya çağırmadı! ‘İstifa’ kelimesi itina ile kullanılamadı!  Bir tek Ahmet  Metin Genç; ‘TFF çok zamandır meşruiyetini kaybetmiştir. Derhal tüm kurulları ile istifa etmelidir’ çağrısını açık açık yaptı. Başkan bununla da yetinmedi. Trabzonspor asbaşkanı Ahmet Çubukçu’ya aynı çağrıyı yapmalarını söyledi! TFF’nin cezalı yönetim kurulu üyesi İbrahim Usta’yı arayarak benzer önerileri kendisine iletti! Kısacası başkan Genç, bir tek Trabzon ve Trabzonspor hesabı yaparak, her zamanki dik duruşunu sergiledi! Tebrikler başkan.

MAHALLE TEŞKİLATLARI KİMİN ÜZERİNE?

Ak Parti Trabzon’da bazı mahalle teşkilatları eski vekil Asım Aykan’ın üzerine gözüküyor. Edinilen bilgiye göre üç mahalle teşkilatı Aykan’ın üzerine kayıtlı halde. Oysa Asım bey yıllar önce vekillik yapmıştı. Trabzon’da beş milletvekili olan Ak Parti’de şimdiki vekiller ne işle meşgul oluyor? Bu teşkilatlar Asım beyin üzerinden neden alınmıyor? Bakalım bu teşkilatların durumu ile ilgili olarak bir değişiklik yapılacak mı? 

 

ATASOY TRABZONSPOR BAŞKANINI BEĞENMEDİ!

Trabzonspor eski başkan adaylarından Metin Atasoy, başkan Muharrem Usta’nın dün gece saat 23:00 de yaptığı basın toplantısında ki açıklamalarını beğenmedi! Atasoy, Usta’nın açıklamaları için, ‘Trabzonspor’a yapılan haksızlığı kendine kullandın’ eleştirisi getirdi. İşte Atasoy’un, Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ya dönük yaptığı o açıklama!  “Sayın Usta, Trabzonsporluların beklentilerine cevap verecek hiçbir şey söylemeden, sadece kendi tanınmışlığına ve marka değerine katkı sağlamak için bu basın toplantısı yaptın! Trabzonspor’a yapılan haksızlığı kendi şahsın adına kullandın. Yakışmadı! Saygılarımla”!

M.USTA’YA  SOKULMAYA ÇALIŞAN KİM?

Trabzonspor’un Sadri Şener yönetimi zamanında görev yapmış ve transferlerde kulübü bozguna uğratmış yöneticilerinden birinin, mevcut başkan Muharrem Usta’ya sokulmak, onunla samimiyet kurmak, böylece transferlere el atmak amaçlı girişimler içinde olduğunu duyduk! Bunu bize anlatan ise söz konusu eski yöneticinin çok yakınında ki bir isim! Başkan Usta’nın söz konusu şahsa karşı tutumunu sorduk! Aldığımız cevap memnuniyet vericiydi! ‘Başkan Muharrem bey kesinlikle pirim vermiyor. Yanına yaklaştırmıyor’! Bize göre de Muharrem bey doğrusunu yapıyor. İnşaallah sonradan bir değişken tavra bürünmez! Çünkü aksi durum hem kendisi hem de Trabzonspor için felaket olur!