1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan-Perşembe
Kaynar Kazan-Perşembe

Kaynar Kazan-Perşembe

İşte detaylar...

A+A-

 AK PARTİ İL BAŞKANLARI İÇİN İDDİAYA GİRDİLER

Ak Parti il başkanlarının hangi siyasi kökenden geldiğine dair bir tartışmaya şahit olduk. Eskiden siyasetin içinde aktif olarak yer alan arkadaşların sohbetinde,tüm il başkanları konusunda mutabık görüşler ortaya konulurken, bugünkü il başkanı Haydar Revi hususunda, farklı iki görüş ortaya atıldı. Buna göre Ak Parti il başkanlığı yapmış isimlerden  İbrahim Keskin, Büyük Birlik kökenli; A.Rıza Akdeniz, Refah-Fazilet kökenli;  A.Metin Genç,  Ak Partili;  Muhammet Balta, Anavatan kökenli;  Adnan Günnar, Milliyetçi Hareket görüşünden gelme  ancak  Ak Partide aktif siyasete girmiş kişiler olarak değerlendirildi. Buraya kadar sohbettekilerin hepsi aynı fikri paylaşıyordu. Ancak bugünkü il başkanı için bir kişi; ‘Haydar Revi iyi bir solcudur’ derken, diğer bir görüşü paylaşan şahıs ise ‘Haydar bey eski bir Adalet Partilidir’ tezini ileri sürdü. İki arkadaş sonunda bir çift ayakkabısına iddiaya girdiler. Bakalım iddiayı hangisi kazanacak? Biz de merak ediyoruz. Sahi sayınRevi’nin hangi siyasi görüşten geldiği konusunda kesin bir bilgisi olan var mı?

BÜYÜKŞEHİR MAĞDUR ETMEMELİ

Trabzon büyükşehir belediyesinin, gazetecilerin belediye otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanması ile ilgili olarak,  her yıl başında bir takım garip uygulamaları oluyor. Bu yılbaşında ise gazetecilerden sadece sarı basın kartlı olanların bu hizmetten yararlanabileceği meslektaşlarımıza iletilmiş. Bu yaklaşım son derece yanlış. Trabzon büyükşehir belediyesi, topu topu 150 gazeteciyi, zaman zaman taşımamakla zengin olacaksa amenna! Fakat bilinmeli ki basın kuruluşlarında çalışan ve asgari ücretle geçinen genç kardeşlerimizin yararlandığı tek hizmet olan ulaşımda, önlerine böyle set çekilmemeli. Sarı basın kartı vermemek için devletin kurumları her türlü zorluğu çıkarıyor. Genç gazetecilerin sarı basın kartı sahibi olmamaları, onların suçu değil. Sarı basın kartlı olanların ise bir çoğu, ununu eleyip eleğini asmış türden. Yani aktif olarak çalışmıyorlar. Asıl emekçi olanların çoğunluğu ise  sarı basın kartı sahibi değil. Bize göre belediye,  gazeteci olarak çalışan arkadaşlarımızın çalıştıkları şirketten sigortalılık belgelerini isteyip, olaya acilen çözüm getirmeli.

ALTUNBAŞ’IN MESAJLARI

Temel Altunbaş,Ortahisar ilçe teşkilatında yürütmeye iki arkadaşının daha atamasını yaparak gönülleri hoş etti. Altunbaş,  yaptığı atamalar ile ilgili olarak; ‘Göreve geldiğimizde arkadaşlarımıza sözümüz vardı. Zaman içinde her arkadaşım görev alacak demiştik. Onlarda buna saygıyla yaklaşıp, et tırnak gibi çalıştık. Bizde verdiğimiz sözün gereğini yaptık’ diyor. Temel bey siyasette bir hayli mesafe kaydedenlerden. Ak Partinin mihenk taşlarından birisi. Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç beyle son derece uyumlu çalışıp, hizmet üretiyorlar. Allah nazardan korusun. Temel beye kendisi için konuşulan, Bakan yardımcılığı konusunu soruyoruz! Kısa  ve öz bir cevap veriyor: ‘Bizim siyasi anlayışımızda,  bir makam için kulis atılmaz’ …

YİNE FARUK ÖZAK’I ELEŞTİRDİ!

KİM İÇİN ‘KOLTUĞUNUN ALTINA GİRDİ’ DEDİ!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ali Terzi aradı. Sohbetimizin konusu tabi ki Trabzonspor oldu. Terzi konuyu yine Faruk Özak’a getirdi. Biz yorum yapmadan söylemlerini aktaralım istedik:

‘Faruk Özak birlik adımlarından rahatsız olmuşa benziyor. Üç tane genç başkan adayının yakınlaşması her halde kendisini rahatsız etti. Yazık. Bu yaşa gelmiş hala bütünleştirmeden uzak. Kendisi ‘Muharrem Usta’ya acıyorum’ diyormuş! Bu kulübü kim acınacak hale getirdi? Bunun tek sorumlusu kendisi olduğunu bilmiyor mu? Sadri beye 30 milyon borcu 300 milyona taşıma desteğini kim verdi? İnsan konuşurken biraz haya etmeli. Fakat şunu da söyleyeyim. Muharrem Usta’dan umudum biraz olsun vardı. Sanki yanılıyorum. Gördüğüm kadarı ile o da Faruk abisinin kolunun altında dolaşıyor. Umarım yanılırım’!

ESKİ MASÖRÜMÜZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

Trabzonspor’a uzun yıllar hizmet etmiş eski masörlerden Murat Şahin kardeşimiz ciddi bir sağlık problemi yaşamış. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Murat Şahin iki böbreğinden yaşadığı sorunlar sebebi ile İstanbul’da iki ameliyat geçirmiş. Şubat ayında da bir operasyon daha geçirecek. Sevgili kardeşimizle konuştuk. Şu an sağlık durumunun  iyi olduğunu söyledi. Allah şifasını versin. Dostları için hatırlatalım dedik.