1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Perşembe
Kaynar Kazan Perşembe

Kaynar Kazan Perşembe

Kazan'da neler var?

A+A-

CAFER HAZAROĞLU’NA VERYANSIN ETTİ

CHP’ li  Ceyhun Alemdağ, CHP eski il başkanı Cafer Hazaroğlu’nun bir gazetede, Volkan Canalioğlu’na yönelik açıklamalarına sert tepki gösterdi. Alemdağ, Hazaroğlu’na sosyal medyada cevap verdi ve şöyle dedi;

‘Cafer Hazaroğlu ve saz arkadaşları çok yürüyor sokakta ya, sokakla tehdit ediyor. Siz ve sizin gibilerin yüzünden CHP'nin Trabzon'da geldiği yer bellidir.. Taban dersiniz tabanda kim var bilmezsiniz, parti dersiniz kapıdan içeri kimseyi sokmazsınız, şehir kulübünde ahkam keser gazetelere duayen takma adıyla demeç verirsiniz.. Sanırsınız CHP Trabzon örgütünün tapusu sizde.. CHP sizden paçayı kurtaracak merak etmeyin, gençler sizi süpürecek.. Şaşırıp ta elinizdeki mal gençlerden de bilmeyin bizi! Bizim hedefimiz de yolumuz da belli. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi Emekçileri’...

BEŞİKDÜZÜLÜLER  6 GÜN ELEKTRİKSİZ

Beşikdüzü İlçesine bağlı Şahmelik Mahallesinde 6 gündür elektrikler kesik.  Vatandaşlar ‘hangi çağda yaşıyoruz’ diyerek  “Bir haftadan beri devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, Şahmelik Mahallemizin Köçekli mevkiinde 6 gündür elektrik yok! Mağdur durumdayız. Konuyu defalarca Beşikdüzü Aksa İşletme şefliğine iletmemize rağmen şuana kadar bir sonuç alamadık. Hangi çağda yaşıyoruz? Vatandaş elektriğini bir ay ödemeyince hemen kesmeye gelen aksa yetkilileri 6 gündür kesik olan elektriği niye açmaya gelmiyorlar”   siteminde bulundu.

AYKAN’IN MAHALLE İSİM TARTIŞMASINA BAKIŞI

Trabzon eski belediye başkanı Asım Aykan, Trabzon’da ki Yalı ve Esentepe mahallelerine eski isimleri olan Faroz ve Arafilboyu isimlerinin verilip verilmemesi yönünde, şehirde uzun zamandır yaşanan tartışmalar için konuştu. Aykan söz konusu  tartışmalarla ilgili olarak; ‘ Trabzon bir dünya kentidir. Medeniyetler mozaiği zenginliğimizdir. Fatih, Fetih'ten sonra 10 a yakın ilden nüfus taşımıştır. İlçelerimiz arasındaki farklılığın temel nedeni budur. Trabzonluluk kimliğinde kaynaşmış bir zenginlik bu. Bu gün şehrimiz, ülkenin  omurga  ve çimentosudur. Rumlar bir dönem şehrimizde yaşamıştır. Onlardan öncede başka ırklar bu topraklarda yaşadı. Bütün bu farklılıklar birer kültür zenginliğidir. Fakat o günkü bazı mahalle isimlerini yeniden resmiyete  kavuşturma teşebbüsleri temelden sakattır. Herhalde şehrimizin bunlardan daha önemli işleri vardır’ dedi.

‘KORAY BEY NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ’

MHP Genel Merkez delegesi Şükrü Kuleyin için bir gazetede yer alan haber,  Milliyetçi camiayı da Şükrü beyi de üzmüş. Habere göre Şükrü bey Meral Akşener’in , Ali Sağır’da Koray beyin Genel Başkan olmasını istiyormuş! Haberi duyduğumuzda şaşırdık. Çünkü Şükrü Kuleyin, Koray beyin çok eskiden beri çok iyi dostu ve en yakın arkadaşlarındandır. Hatta Şükrü bey, Koray Aydın adına ilk imza verenlerden olup, kongre tadilatı ile ilgili olarak, Koray bey adına İstanbul’da ofis açıp imza toplayanlardandır. Şükrü beye ulaştık. Haberin doğru olmadığını ifade eden Kuleyin, tıpkı bizim düşündüğümüz gibi konuştu ve ‘Koray Aydın neredeyse biz oradayız. Böyle bir şey mümkün mü? Onun genel başkanlığını da bizden çok kimse isteyemez. Trabzon delegeleri arasında da hiçbir görüş ayrılığı söz konusu değildir’ dedi.

MUHARREM USTA TANIMAYA ÇALIŞIYOR

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın transferle ilgili olarak çok gizli  hareket ettiği öğrenildi. Başkan Usta’nın transfer edilmesi  gereken oyuncuları,  her yöneticinin yanında zikretmediği ve bu bilgileri sadece üç kişi ile paylaştığı ileri sürülüyor. Başkan Usta, ‘Herkesi çok iyi tanımam lazım. Birileri dışarı haber sızdırırsa bunun kulübe zararı olur’ diyormuş. Bu arada başkan Usta’nın, bazı eski yöneticilerin uzantısı olduğu bilinen, birkaç yöneticiyi yakın takibe aldırdığı bilgisine ulaştık. Söylenenlere göre Muharrem bey, kendi yönetiminde bulunan ve bazı eski yöneticiler ile sıkı ilişki içinde olan isimler için  güvendiği isimlere ‘Her şeyi onların yanında konuşmayın. İcraatlarını da sıkı takip edin’ dediği iddia ediliyor.

MURAT BARÇIN HAK ETTİ

Eski efsanelerden Bekir Barçın’ın  oğlu  Murat Barçın, Arsin Gençlik Spor İlçe müdürlüğü görevine yeniden atandı. Murat Barçın kardeşimizi yakinen tanıdığımız için kişiliğini de biliriz. Çok sosyal, karakteri düzgün, sözünün eri, kültürlü ve iyi bir eğitmendir. Onun bu göreve getirilmesine açıkçası çok sevindik. Çünkü Murat kardeşimiz daha iyisini  hak edecek bir insan. Hayırlı olsun. Allah utandırmasın.