1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Perşembe
Kaynar Kazan Perşembe

Kaynar Kazan Perşembe

Kazan bugün dopdolu...

A+A-

 AYKAN’A GÖRE BAŞKANLIK MESELESİ!

Trabzon eski milletvekili  Asım Aykan başkanlık sistemi ile ilgili olarak ‘ Başkanlık sistemi tüm partilerimizin meselesidir’  dedi. Aykan, başkanlık sisteminin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meselesi olmadığını vurgulayarak,  ‘ Bu mesele şüphesiz ki Türkiye'nin meselesidir. O halde AK partinin ve diğer partilerimizin meselesidir. Bu konudaki çalışma AK parti genel Merkezince yürütülmelidir. Parti işin sahibi olmalıdır. Cumhurbaşkanlığı merkezli kampanya, konuyu kişiselleştirir. Sonuç almayı güçleştirir. Türkiye çift başlı yönetimle daha fazla yürüyemez. Çözümü üretecek kurumda, Parlamentodur ve Milli iradedir’ değerlendirmesinde bulundu.

ERGİN AYDIN GÖZ KIRPTI!

Ortahisar belediye başkanlığı makamındayız. Başkan Genç Ankara’da olduğu için vekaleten makamda Selahattin Çebi var. Çebi’yi ziyarete gelenlerden birisi de milletvekili adaylarından Ergin Aydın. Tabi ki konu siyaset! Bir çok şey konuşulurken, başkan vekili Çebi; ‘Ergin beyi de ileride artık il başkanı ya da vekil, ya da belediye başkanı olarak göreceğiz inşaallah’ dedi. Ergin Aydın ise ‘İl başkanlığı olmaz artık. Biz o  dönemleri yaşadık ve geçtik’ diyerek, belediye başkanlığı veya milletvekilliği kapılarını açık bıraktı.

ÖZAK-HEKİMOĞLU OLAYI NASIL YORUMLANIYOR?

Dün akşam haberlerimizde duyurduğumuz gibi Trabzonspor başkan  adaylarından Celil Hekimoğlu,  eski bakan Faruk Özak’ı tersledi. Trabzon havaalanında  Faruk Özak, Celil Hekimoğlu’nun arkasından giderek, koluna girmek istedi ve ‘Hayırdır Celil neden bakmıyorsun’ dedi. Celil Hekimoğlu ise Faruk Özak’ı omzundan iterek, ‘Seninle işim olmaz. Yürü yoluna git’ diyerek tersledi. Olay Trabzon kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Özellikle Trabzonspor’un eskileri yani büyükleri, Celil beyin böyle bir tepki vermesinin doğru olmadığını dile getiriyor. Ancak orta yaş ve altı kesimin geneli ise ‘ Faruk bey bir büyük gibi davranmıyor. Her işe burnunu sokup, bütünleştirici olmaktan ziyade bölen oluyor. Böyle bir tepki verilmesi gerekirdi. Celil bey tepkisinde haklı. Faruk bey bu tepkileri bundan sonra çok görür. Aslında öz eleştiri yapması gerekir’ görüşünde birleşiyor.

İKİ BELEDİYENİN BAŞARILI MÜCADELESİ

Trabzon büyükşehir belediyesi ve Ortahisar belediyesi son yılların en büyük kış koşullarında başarılı bir sınav verdi. Büyükşehir belediyesi aşırı kar yağışı sonucu kapanan sahil devlet yolunu tüm ilçelere kadar yoğun bir mücadele ile açarken, Ortahisar belediyesi de şehir merkezi ve mahalle yollarına anında müdahale ederek, yolların kısa zamanda açılmasını sağladı. Müthiş bir performansla hem makineler çalıştı hem de gece gündüz tuzlama yapılarak, vatandaşın mağduriyeti giderildi. Tabi ki bazı yerlerde küçük aksaklıklar  yaşanmış olabilir. Fakat unutulmamalı ki, son yılların en büyük kış koşullarına karşı, müthiş öz verili ve ekip anlayışlı bir çalışma sergilendi. Emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

TRABZONSPOR’DA SKANDAL GİBİ SORUMSUZLUK

Trabzonspor’un Gaziantepspor deplasmanında ki görüntüsü  herkesi hayrete düşürdü! Futbolcular ayakta durmakta son derece büyük sorun yaşadı. Belki de oyuncuların bu hali, kupada ki ilk mağlubiyetin başlıca sebebiydi.  Meğerse Trabzonspor yetkilileri, Antep’e  buz kramponu  getirmemişler. Buz için özel vidalı olan kramponlar olmadığından, Trabzonspor oyuncuları sahada sadece patenaj yapmak zorunda kalmış! Amatör takımlarda bile yapılmayacak bu ciddiyetsizliğin sorumlularına, bakalım her hangi bir uyarı ya da ikaz yapılacak mı? Fakat bu konunun yöneticileri bir hayli rahatsız ettiği gerçek!

 YÖNETİMİN TAVRINDAN RAHATSIZ OLDULAR

Trabzonspor Alt yapı koordinatörü Sadi Tekelioğlu’nun,  A takımı çalıştırdığı dönemlerde yönetimden gördüğü muamele, Trabzon futbol taban birliklerini rahatsız etmiş! İddialara göre özellikle Tüfad çevreleri görevi süresince  Tekelioğlu’na yeterince sahip çıkılmadığını ve hocanın özverili tavrına karşın yönetim tarafından  savunulmayıp, toplumla karşı karşıya bırakıldığı görüşünü seslendiriyormuş! Aynı rahatsızlık Askf  çevrelerinde de baş göstermiş! Hatta futbolun taban birliklerinin, yönetimin Sadi Tekelioğlu’nun alt yapıdaki görevi ile ilgili bir tasarrufta bulunması halinde, yönetimden topyekün desteğini çekeceği ifade ediliyor