1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Salı
Kaynar Kazan Salı

Kaynar Kazan Salı

Kaynar Kazan'da bugün...

A+A-

 YILIN İLK TOPLANTISI MÜKEMMELDİ

Ortahisar belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını dün gerçekleştirdi. İlk meclis toplantısı son derece seviyeli ve mükemmel bir atmosferde geçti. CHP İl Başkanlığına seçilen  Turgay Güngör, Başkan Ahmet Metin Genç tarafından tebrik edildi. Başkan  Genç salonu tek tek dolaşarak tüm üyelerin yeni yılını kutladı. Turgay bey il başkanı seçilmesi münasebeti ile istifasını başkan Genç’e sundu. Veda konuşmasını yaparken; ‘Sizlerle bir arada çalıştığım için çok mutluyum’ dedi. Başkan Ahmet Metin Genç ve üyeler, meclis üyeliğine veda eden Turgay beyi ayakta alkışlayıp salon dışına kadar yolcu ettiler. MHP’li Meclis üyeleri İsmail İnan, Ali Sağır ve gurup başkanı Davut Çakır bazı konularda uyarılarda bulunurken, Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç, büyük bir sakinlik ve nezaketle ‘Aynen size iştirak ediyorum. Uyardığınız için teşekkür ediyorum’ gibi ifadeler ile takdire şayan bir davranış örneği sergiledi. Kısacası dünkü meclisi izleyen ve kimin hangi partiden olduğunu bilmeyen birisi takip etmiş olsa herkesi aynı partinin temsilcisi zannederdi.

KOMİSYON ÜYELERİ KAÇ OY ALDI?

Ortahisar belediye meclis denetleme komisyon üyeleri   belirlendi. Ak Parti ve MHP’lilerin ortaklaşa verdikleri denetleme komisyonu için aday isimler gizli oylamaya sunuldu. İşte o beş üye ve aldıkları oylar:  Tahsin Bayrak  30, Ayşegül Yılmaz 29, A. Kadir Soytemiz 29, Turan  Terzi 28, Derviş Köz 14 oy. İlk meclis toplantısına Havva Gümüş katılmazken, iki oy boş çıktı.

‘ÇÖPLER SÜRMENE’YE GİDECEK’!

Sürmene’de bulunan çöp depolama tesislerinin yolu aşırı kar yağışı nedeniyle kapalı. Depolama tesislerinin yolunun kapalı olması nedeniyle Ortahisar belediyesi geçici bir depolama yeri oluşturdu. Değirmendere semtinde çöpler geçici olarak depolanıyor. Ortahisar belediye yetkilileri ile konuştuk. Bir iki gün içinde Sürmene’de ki depolama tesislerinin yolunun açılacağını ve Değirmendere’de ki depolanan çöplerinde oraya hemen nakledileceğini belirttiler.

AYKAN BOMBALAMAYA DEVAM EDİYOR!

Asım Aykan, HDP’li Selahattin Demirtaş’ı hedef almayı sürdürüyor. Asım beyin haklı eleştirileri toplumda da karşılık görüyor. Aykan Demirtaş’ın ‘Kahramanlar sözüne ithafen şu eleştirilerde bulundu: ‘Hendekteki teröristlere  ‘kahramanlar’ diyerek, bağımsız Kürt devleti ilan eden bu densiz Demirtaş, hala TBMM’in de  siyaset yapma hakkını nereden buluyor? Bir insanın  vatan haini olması için daha ne yapması ya da ne konuşması gerekiyor. Bu piyonun elinden bu silah alınmalı’

ZEKİ BEY HAYDAR REVİ İÇİN ARADI

Geçtiğimiz hafta Ak Partili iki eski arkadaşın iddiasından söz etmiş ve Ak Parti mevcut il başkanı Haydar Revi’nin geçmişte hangi partili olduğunun konuşulduğunu ifade etmiştik. İddiaya giren iki arkadaştan biri Haydar beyin eski solcu, diğeri ise Adalet partili olduğunu iddia etmişlerdi. Bu kulis yazımız üzerine Haydar beyin yakın akrabası Zeki Revi kardeşimiz aradı. İddiaya giren iki kişinin de doğru tahmin yapamadıklarını belirterek; ‘Haydar bey yakın akrabamdır. Geçmişte saplantı şeklinde bir partizanlığı olmamıştır. Hatta rahmetli Erbakan hocaya da büyük sempati duyardı’ dedi. Zeki beye aydınlatıcı bilgileri için teşekkürler. 

 

YATTARA İLE DÜN GECE KONUŞTUK

Dün gece oynanan salon futbol maçında Trabzonsporlu şöhretler G. Saray’a 6-5 mağlup oldu. Maçın yıldızı 4 gole imza atan İbrahima Yattara’ydı. Yattara ile maç sonrası telefonda görüştük. Morali sanki bozuktu. Her ne kadar eğlence maçı olsa da ‘Moralim bozuldu’ diyen Yattara, ‘Bu formanın benim için anlamı çok farklı. Üzerime giydiğimde geçmiş günlerimi ve Avni Aker’i hatırladım. Trabzon benim vatanım. Bir gösteri maçı da olsa sonuç böyle olmamalıydı. Basit goller yedik’ dedi. Yattara Trabzon ve Trabzonspor’u hep yüreğinde taşıdığını belirterek; ‘İnşaallah bir gün hep beraber Trabzonspor’un şampiyonluk şöleninde buluşuruz. Tüm dostlarıma selamlar’ dedi.