1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Salı
Kaynar Kazan Salı

Kaynar Kazan Salı

Kaynar Kazan'da bugün...

A+A-

 HAYDAR REVİ’NİN HABERİ YOK MUYDU?

Trabzon Gençlik ve Spor il müdürü Cemalettin Yazıcı’nın görevden alınmasının yankıları devam ediyor. Kimileri bu görevden alınışı normal  olarak kabul etse de kimi kesim büyük sürpriz olarak adlandırıyor. Herkesin yorumu kendine! Fakat işin bir başka boyutu da il başkanı Haydar Revi’nin bu görevden alınmadan haberdar  olmadığı şeklindeki iddialar! İddiaya göre İl Müdürünün görevden alınmasından il başkanı sayın Revi’nin haberi olmamış! İnanmak istemedik. Fakat durum gerçekten böyle ise düşünün siz il başkanının  ne durumda olduğunu!

TRABZON GÜNLERİ SANCISI

Almanya’da yapılacak Trabzon günlerinin tartışması devam ediyor. Özellikle Ak Parti tabanında inanılmaz bir tepki ve rahatsızlık var. Partinin en önemli gücü olarak bilinen  bakan Süleyman Soylu’nun bu israfa ‘dur’ demesi isteniyor. Ülkede bu kadar yoksul, bu kadar gariban, bir dilim ekmeğe muhtaç insanlar varken, 8 milyon liranın boşa harcanacak olması hakkaniyetli Ak Partilileri derinden yaralıyor!  Ak Partili  diğer bir kesimi oldukça rahatsız eden bir başka konu ise  bu tanıtım günleri organizasyonunu Faruk Özak’ın yardımı ile Bilgin Aygün’ün gerçekleştirmesi. Ak Partili bazı kişiler; ‘ Bilgin Aygün Trabzon Ayasofya müzesinin camiye dönüşmesi kararını mahkemeye taşıyanlardan! Faruk Özak davaya resmen ihanet ediyor ve buna kimse ses çıkarmıyor’ değerlendirmesinde bulundu.

REKTÖR BAYKAL İÇİN BİR İDDİA DAHA

Karadeniz Teknik Üniversitesi rektörü   Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın seçim yatırımlarına hız verdiği konuşuluyor. İddiaya göre Baykal, rektörlük seçimlerinde oy verecek olan öğretim görevlilerinden kendisine yakın olan isimlere yardımcı doçentlik unvanı verdiriyormuş! Son iki ay içinde başlatılan  bu uygulama ile bir çok kişinin yardımcı doçentlik hakkı kazandığı ileri sürüldü. Bilindiği gibi üniversite rektörlük seçimlerinde  profesörler, doçentler ve yardımcı doçentler oy kullanma hakkına sahip olacaklar.

‘ERDOĞAN ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİR’!

AK Parti’nin eski il genel meclisi Üyelerinden Emin Zurnacı ile konuştuk. Zurnacı, CHP kongresinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerine tepki göstererek, ‘Bir Genel Başkan partisinin kongresinde projelerini anlatmalı! Hakaret içeren sözler etmemeli. Hele namus ve şeref kavramlarını ağzına almamalı. Sayın Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum. Kendisine siyaset yapmaya davet ediyorum.  Tayyip Erdoğan bu ülkenin kaderini değiştiren adamdır. Onun eleştirileri ile altın değer kaybetmez’ dedi.

MUHARREM USTA’YA UYARILAR

Trabzonspor başkanı  Muharrem Usta’nın  ‘feda’ adı altında yaptığı hamleler kamuoyundan takdir görürken  bazı kesimler başkanı uyarıyor. Trabzonspor’un bazı eski yöneticileri; ‘Eğer sayın başkan mevcut oyunculardan ‘feda’ isteyip , bir yandan  tasarruf ederken  gidip  Muhammet Demir gibi rüştünü ispatlamamış futbolculara trilyonlar akıtacaksa, yapılacak ‘feda’nın ya da tasarrufların hiçbir anlamı olmaz. Sayın başkan iyi niyetle bir şeyler yapmak istiyor ama transferde almayı düşündüğü oyuncular konusunda çok sağlıksız bir düşünce içinde. Bu fikrinden ve ısrarından derhal vazgeçmeli’  görüşünü seslendiriyor.

 

TEKELİOĞLU İÇİN AYNI GÖRÜŞTELER ! ANCAK

Trabzonspor  yönetiminin teknik adam konusunda büyük bir karmaşa yaşadığı ileri sürülüyor. İddiaya göre kimi yöneticiler  Hami Mandıralı, kimi yöneticiler Ersun Yanal, kimileri yabancı ve ünlü bir teknik adam, kimileri ise Ertuğrul Sağlam diyormuş! Cicim aylarını yaşayan yönetimde başkan Muharrem beyin de kimseyi kırmak istemediği ve bu konuda net bir tavır koyamadığı iddia ediliyor. Yine iddiaya göre yönetimin iki üç isim hariç tamamına yakınının ise Sadi Tekelioğlu ile ‘bu iş olmaz’ görüşünde oldukları söyleniyor. Kısacası Sadi hoca konusunda hemen hemen herkes aynı fikri taşıyor ama yeni teknik adam ‘kim olacak’ sorusunun cevabında bir uzlaşma ve ortak bir karar çıkmıyor!