1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan Salı
Kaynar Kazan Salı

Kaynar Kazan Salı

İşte bugünkü Kazan!

A+A-

 GENEL MERKEZ G.HANE BELEDİYESİNİ İNCELİYOR!

Birkaç defadır yazıyoruz. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı doğrultusunda şu an, 10 belediye ve 15 il başkanlığı teftiş ediliyor. Yolsuzlukla ilgili iddialar üzerine başlatılan ‘temizlik’ harekatında, Ak Partide önemli ihraçlar bekleniyor. Kulağımıza gelen son iddiaya göre mercek altındaki belediyelerden birisi de Gümüşhane Belediyesi. Şok iddiaya göre Ercan Çimen, topun ağzında! Başkan hakkında isnat edilen iddialara göre, Çimen’in başka birisi adına gazete kurmak ve o gazete vasıtası ile arasının açık olduğu partilileri hedef almak, özellikle DSİ,Yurt-Kur gibi devlet kurumlarında ihalelere müdahil olmak, paravan şirket kurup kazanç sağlamak gibi konularda, Genel Merkez kapsamlı bir  inceleme başlatmış durumda. Bakalım iddialar ne kadar doğru çıkacak ve sonuç ne olacak?

AK PARTİ KÖPRÜBAŞI HUZUR BULMUYOR

Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde Ak Parti bir türlü huzur bulamadı. Seçimlerde bu ilçeden çok yüksek oranda oy alınmasına rağmen, teşkilat hiçbir dönem barışık olamadı. Daha evvel il teşkilatının ‘aday olma’ demesine karşın, aday olup seçimi kazanan ve ilçe başkanlığına hak kazanan Yüksel Erdoğan, görevden alınmıştı. O seçimlerin öncesi ve sonrasında büyük tartışmalar yaşanmıştı. Erdoğan’ın yerine ise şimdiki ilçe başkanı Cevdet Karataş atama yolu ile getirilmişti. Fakat Karataş’ın geçen hafta Büyükşehir Belediye Başkanı ve bazı vekilleri hedef alan açıklamaları ile Köprübaşı ilçe teşkilatı, yine gündeme damga vurdu. Kısacası Ak Parti Köprübaşı’nda aradığı huzuru bir türlü bulamadı. Mevcut ilçe başkanı Cevdet Karataş’ın da her an görevden alınabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

ADNAN GÜNNAR’IN İL NÖBETİ

Ak Parti il binasında Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’ın vekil nöbeti vardı. Günnar da kendinden öncekiler gibi dert dinledi. Ancak biz Günnar’ın nöbetinde bir önemli özelliğini kayda geçirdik. Günnar’ın parti teşkilatları bazında kendine yakın bir ekibi var. Her yere bu ekip ile giriyor. Ekip ruhu mükemmel, kimsenin de bunu eleştirmesine hakkı yok. En uzun süreli il başkanlığı yapmış olan Günnar, nöbeti esnasında da bu özelliğinden dolayı bayağı rahattı. Ekip ruhu ile ilgili tespitimizi, fotoğrafı dikkatlice izlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. Ekip sağlam ve dağılmıyor. Her zaman da görev başında.

GÖNÜL ADAMI SÜRMEN TAKDİR GÖRÜYOR

Niyazi Sürmen…Trabzon eski belediye başkanı. Sürmen tam bir beyefendilik abidesidir. Partili partisiz herkes bunu kabul eder. Aynı zamanda Ak Parti davasının da hem bekçilerinden hem de çok önemli değerlerindendir. Sürmen, uzun zamandan beri aktif siyasette olmamasına karşın, partinin davet gelen tüm etkinliklerinde yerini alıyor. Bu durum Ak Partililer nezdinde takdirle karşılanıyor. Bir çok isim davet alsa da icabet etmese bile Sürmen öyle değil. Sürmen’e bunu sorduğumuzda ise ‘Ben niye katılıyorum. Çünkü hem iyi bir Ak Partiliyim. Hem bir ağabeyim. Daha da önemlisi davete icabet etmek benim genel prensibimdir’ diyor. Gönül adamı, nezaket timsali güzel insan Niyazi Sürmen’e sağlıklı ömürler diliyoruz.

SÜLEYMAN ATAL’DAN MİNİ RESİTAL

İstanbul’da yaşayan İdmanocağı ve Trabzonspor eski yöneticilerinden Bülent Akyazıcı, önceki gün doğup büyüdüğü memleketine geldi. Eski arkadaş ve dostlarını ziyaret etti. Bülent Akyazıcı için önceki akşam Karadeniz Kulüpte bir yemek düzenlendi. Ali Sürmen, Hayrettin Hacısalihoğlu, Kemal Ocak gibi isimlerin katıldığı yemekte Trabzonspor eski yöneticilerinden  Süleyman Atal, mini  bir konser verdi. Atal’ın söylediği birbirinden güzel şarkılarla efkar dağıtan ekip, Bülent Akyazıcı’nın davetlisi olarak birkaç ay sonra Bozcaada’da bir araya gelme kararı aldı!

HACIOSMANOĞLU NEDEN SUSUYOR?

Trabzonspor’un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu neden konuşmuyor? Muharrem Usta’nın bir çok eleştirisine maruz kalan Hacıosmanoğlu’na bu durumu sorduk. Hacıosmanoğlu şu ifadeleri kullandı: ‘Söylenenlerin bir çoğu doğru değil. Hatalarımız olmuştur elbet. Şu an konuşmayacağım. Herkes eteğindeki taşları tamamen döksün. Hepsini not ediyorum. Gün olur belki cevap gerekir’ demekle yetindi. Hacıosmanoğlu’nun, özellikle Başkan Usta’nın son canlı yayında ki ifadelerine de bozulduğu ileri sürüldü.