1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan'da Neler Var Neler!
Kaynar Kazan'da Neler Var Neler!

Kaynar Kazan'da Neler Var Neler!

Bu Kazan'da sadece gerçekler var...

A+A-

 BAKAN SOYLU İLK FIRÇAYI KİME ATTI?

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Süleyman Soylu,  Trabzon ziyaretinde ilk fırçasını il başkanı Haydar Revi’ye attı. İl Danışma Meclis toplantısında  bakan Soylu’nun, daha konuşma yapmadan evvel yanına oturan il başkanı Haydar Revi’yi azarladığı öğrenilirken, çok sert tepki gösteren  Soylu’nun, hangi konuda il başkanına tepki gösterdiği bilinmiyor. Bakan Süleyman Soylu, konuşması esnasında ise il başkanına methiyeler dizdi.

AKP DANIŞMA MECLİSİNDE GARİP BİR OLAY

Ak Parti’nin Danışma Meclisi toplantısında,  milletvekili aday adayları üzüldü. Çünkü toplantıda il yöneticisi Giresunlu Murat Çakır’ın şahsi çıkarları için yaptırdığı şov  tepki yarattı. Murat Çakır’ın Trabzon’da ortaklarından olduğu özel bir okulun, Türkiye’de ki kurucusu ve Ak Parti’nin  Ankara’dan aday adayı olan Hüseyin Ferşatoğlu’nun, salonda anons edilmesi ve katılanlara tanıtılması ve kendisine teşekkürde bulunulması,  Trabzon’dan aday adayı olup salonda bulunan isimler arasında huzursuzluk  yarattı. Öyle ya, Hüseyin Ferşatoğlu Trabzon’dan değil, Ankara’dan aday olmuş, üstelik binlerce aday adayından sadece bir tanesiydi! Trabzon danışma meclisinde kendisine gösterilen bu ayrıcalık,  parti adamlığından mı, yoksa parti tabanının içine sindiremediği Murat Çakır’ın gönlünün yapılması için miydi? Bize göre hava hoş. Ancak parti adına gerçekten çalışan, aday adayı olup, aday gösterilmedikleri halde hiç küsmeyen gerçek dava adamları durumdan rahatsız!

SELAHATTİN ÇEBİ’NİN ACI GÜNÜ

Ortahisar belediye başkan vekili Selahattin Çebi’nin acı günü. Çebi’nin  55 yaşında ki hala oğlu ani bir kalp krizi neticesinde vefat etti. Başkanvekili Selahattin bey bu acı haber üzerine dün sabah İzmir’e gitti. Cenaze İzmir’de defnedildi. Selahattin beyin de bu sabah ya da gece, Trabzon’a dönmesi bekleniyor. Selahattin bey ve merhumun yakınlarına sabır, merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz.

HEKİMOĞLU EL ÖPTÜ! DUA İSTEDİ!

Trabzonspor başkan adaylarından Celil Hekimoğlu’nun çalışmaları devam ediyor. Hekimoğlu’nun  sahadaki  çalışma ekibinde  Haydar Baş hocanın cemaatinde yer alan arkadaşların yoğunluğu dikkat çekiyor. Trabzon’un önemli değerlerinden olan Haydar Baş hocanın  ikinci adamı da,  bilindiği gibi Celil beyin kardeşi Nihat Hekimoğlu. Hekimoğlu ailesinin Haydar hocaya gönülden bağlılığı neticesinde sayın Baş’ da bir vefa örneği olarak,  ekibini Celil beyin yanına seferber etmiş durumda. Öte yandan başkan adayı Celil Hekimoğlu’nun da iki kez Prof. Dr. Haydar Baş’ı evinde ziyaret ederek; ‘Hocam seçilirsem Trabzonspor olarak emrindeyiz’ dediği ve el öpüp, dua istediği öğrenildi.

EMİN KAHRAMAN USTA’YA BOZULDU!

Trabzonspor’un diğer başkan adayı Muharrem Usta’da çalışmalarını sürdürüyor. Usta’nın listesine girmek için yoğun talep var. Usta, bu taleplere haklı olarak karşılık verebilmiş durumda değil. Belli ki bir kısım insan sonuçta üzülecek. Fakat farklı bir durum şu.  Trabzon’un beyefendi ve çalışkan isimlerinden Emin Kahraman, Muharrem beye çok önemli bir yerden önerilmiş. Muharrem bey de Emin beyle yaptığı görüşmede; ’40-50 kişilik bir havuzumuz var. Sizi de bu havuza yazdık’ demiş! Emin Kahraman haklı olarak bu duruma bozulmuş. Çünkü Emin bey, hem kazandıracağı oy bakımından, hem de uyumlu ve dürüst kişiliği ile havuza  değil, direk alınıp önemli görev verilmesi gereken bir isimdir.

 

HACIOSMANOĞLU’NUN İKİ İSMİ İÇİN TANIYANLARIN YORUMU

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesine aldığı iki isim,  Resul Kalkan ve Hikmet Alpdündar... Tanıyanlar, her ikisi içinde ‘Trabzonspor’a çok faydaları olur’ görüşünü dile getiriyor. Fransa’da iş adamı olan Resul Kalkan’ın çok güçlü bir ekonomik yapıya sahip olduğu ve Hacıosmanoğlu’nun en önemli finansmanı Ali Ağaoğlu’nun da aile dostu olduğu belirtiliyor. Bürokrasiden gelen diğer isim Hikmet Alpdündar için de ‘tam bir proje adamı ve bürokraside aşamayacağı iş yoktur’ tabiri kullanılıyor. Her iki isim hakkında bizim fazla bir bilgimiz yok. Fakat yaptığımız araştırmalarda bize aktarılan bilgiler bu şekilde. Öte yandan asıl merak edilen ise Hacıosmanoğlu’nun listesinde yer alacak ve Türkiye’de herkesin tanıdığı ileri sürülen finansçı yöneticilerde. Bu iki yönetici adayından, özellikle birinin çok ses getireceği konuşuluyor. Fakat isimler hala sır gibi saklanıyor. Herkes gibi bizlerde merak ediyoruz. Acaba gerçekten söylendikleri, övüldükleri kadar varlar mı? Bekleyip göreceğiz. Şunun şurasında sadece birkaç gün kaldı zaten.