1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Kazım Koyuncu’nun mezarı başında duygusal anlar!
Kazım Koyuncu’nun mezarı başında duygusal anlar!

Kazım Koyuncu’nun mezarı başında duygusal anlar!

Şota'dan duygulandıran yorum...

A+A-

Şota'nın yorumu duygulandırdı... Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, kulüp sportif direktörü Süleyman Hurma, yönetim kurulu üyeleri ile teknik direktör Şota Arveladze ve futbolcular, Hopa'da sel ve heyelanda hayatını kaybeden kişilerin yakınları ile Kazım Koyuncu'nun mezarını ziyaret etti.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor ile hazırlık maçı  öncesi Artvin'in Hopa ilçesine gelen Trabzonspor'da kulüp genel sekreteri Köksal  Güney, divan başkanı Ali Sürmen, yöneticiler Engin Hacısalihoğlu, Ömer Demir,  sportif direktör Süleyman Hurma, teknik direktör Arveladze, futbolcular Aykut Demir, Cavanda, Marko Marin, Alper Uludağ ve Muhammet Beşir, Hopa Kaymakamlığını  ziyaret etti.

Bordo-mavili kafileyi burada bir grup taraftar çiçekle karşıladı.  Arveladze ve futbolcular taraftarlarla fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı.

Kafile daha sonra Ortahopa Mahallesi'nde sel ve heyelanda hayatını  kaybeden Altan Kara, Hacer Kara ve Funda Toksoy'un ailesini ziyaret etti ve  başsağlığı diledi. Ziyaret sırasında aileye çeşitli hediyeler verildi.

Heyette yer alanlar ayrıca, Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu'nun  Yeşilköy'deki anıt mezarını ziyaret etti. Mezara çiçek ve forma bırakan  futbolcular, dua etti.

Koyuncu'nun annesi Hüsniye Koyuncu, burada yaptığı açıklamada, oğlu  için müze yapmayı planladıklarını vurgulayarak, "Sel nedeniyle yapamadık. Kazım  çok koyu bir Trabzonsporlu'ydu. Burada evinin olmasını çok istedi ama sel  nedeniyle hepsi gitti" dedi.

Koyuncu'nun kız kardeşi Canan Erdem ise Kazım Koyuncu'nun doğduğu ve  en çok sevdiği yerin köyü olduğunu belirterek, "Hep burada evinin olması  hayaliydi. Öldükten sonra ev yapmak istedik ama sel aldı götürdü. Kazım'ın bazı  değerlerini yavaş yavaş kaybediyoruz.

"Bu tür insanlar ölmüyor"

Teknik direktör Arveladze, Kazım Koyuncu'nun önemli bir değer  olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

"Yaşıyor gibi hissediyoruz. Bu gücünü ve sevgisini hala hissediyoruz.  Bir yerde burada muhakkak. Biz buna inanıyoruz. İnsanlar ölmüyor. Bu insanlar her  zaman yaşıyor. Ailelerine teşekkür etmek lazım. Bu kadar büyük insanları  yetiştirdiği için. Sadece Türkiye için değil Gürcistan'a da bağlı bu kültür.  Ailesinin tekrar elini öpmek lazım. Bu insanlar ölmüyor keşke herkes etraf öyle  olsa."

Arveladze ve futbolcular, daha sonra Çaykur Rizespor ile oynayacakları  hazırlık maçı nedeniyle Hopa'dan ayrıldı.