1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Almanya'ya tepki
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Almanya'ya tepki

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Almanya'ya tepki

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Almanya'ya tepki

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın toplantısını iptal etmesini eleştirdi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bekir Bozdağ'ın Almanya'daki toplantısının iptal edilmesi için, "Asla ve asla doğru değildir. Hem dünyaya demokrasi dersi verirsiniz hem bir partinin iki bakanı konuşmak ister, siz bu konuşmayı şu veya bu gerekçeyle yasaklarsınız. Asla doğru bulmuyoruz" dedi.

 

CHP lideri dernek temsicileriyle bir araya geldi.

 

16 Nisan referandumu hakkında konuşan Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin satırbaşları şöyle:

 

"Hayır çıkarsa hiçbie şey değişmeyecek. Ama evet çıkarsa bizi büyük bir macera bekliyor. Sonu belli olmayan bir macera. Türkiye'nin bu kadar sorunu varken niye başkanlık sistemi geliyor. Vatandaş neden evet desin? Çıkış bulamadıkları için toplumu kutuplaştırmaya çalışıyorlar. Kimse bu tuzağa düşmesin. Kutuplaşmayacağız. Bu bir siyasi seçim değil. Bugünü değil, geleceği değil, torunlarımızı ilgilendiren, vatanımızı, bayrağımızı ilgilendiren bir seçim.

 

Cumhurbaşkanı tarafsızsa devletin sigoratası olur. Devletin bütün kurumlarının çalışmasını denetler. Bir yerde uyumsuzluk varsa, çağırır. Cumhurbaşkanı taraflı olursa, o devletin sigortası olmaz. Benim muhatabım genel başkan mı olacak, o partinin başkan mı olacak. Ben eleştirdiğim zaman ne olacak; o partinin genel başkanı mı, başkanı mı eleştireceğim? Demokrasi mi istiyoruz, tek adam yönetimi mi istiyoruz? Bunun kararını vereceğiz. Bunun parti ile ilgisi yok" dedi.

 

BAKAN BOZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

 

Almanya'da yapacağı toplantı yasaklanan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konu ilgili açıklamada bulundu.

 

Bakan Bozdağ şunları söyledi: "İfade hürriyeti engellendi, hani siz demorkattınız? PKK, FETÖ, DKKP-C üyeleri, Türkiye'nin aleyhine suç işleyen kim varsa Almanya bugün onların sığınağı olmuştur. Darbeyi yapanlar, Türkiye'nin aleyhine suç işleyen herkes oraya kaçıyor. Almanya'daki skandal uygulama tam anlamıyla faşist bir uygulamadır. Teröristlerin ifade hürriyeti var da Adalet Bakanı'nın ifade hürriyeti yok mu? Türk yargısı Alman yargısından daha tarafsız, daha bağımsızdır" dedi.