1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi işinden oldu
Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi işinden oldu

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi işinden oldu

Geçtiğimiz günlerde haber bültenlerinde yer alan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi işinden oldu. Kılıçdaroğlu kardeşinin çalıştığı firmaya çıkan haberden sonra inceleme başlatılması üzerine işten çıkarıldığını ifade etti.

A+A-

 Yaptığı iş ortaya çıkınca gündeme damgasını vuran Celal Kılıçdaroğlu işsiz kaldı

İzmir'de bir inşaat firmasında bekçilik yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu en küçük kardeşi işten çıkarıldı. 
Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde toplanan partisinin MYK toplantısında “Kardeşim Celal’i işten çıkartmışlar” dedi. Gelişmeyle ilgili olarak konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de “Genel başkanımızın kardeşinin çalıştığı şirkete yönelik bir denetim süreci başlatılmış. Maliye defterlerini incelemeye almış. Bu sürece bağlı olarak Celal Kılıçdaroğlu bu sabah işten çıkartılmış” dedi.
Tekin, “Eşkıya dağda değil, kente inmiş. Namuslu bir siyasetçinin, evine alın teriyle kazanılmış parayla alınmış ekmek götürmekten başka derdi olmayan kardeşine bile tahammül edilemiyor. Celal beyin bekçilik yaptığına ilişkin haberin gazetelerde yer almasının ardından maliye şirkete yönelik denetim başlatmış.
Bu denetimden korkulmuş olacak ki yönetim işten çıkartma gerçekleştirmiş. AKP zihniyetinin bu eşkıyalığını şiddetle kınıyoruz. Bu davranış kabul edilebilir değildir. Bir anamuhalefet partisinin liderinin kardeşi ülkesinde özgürce çalışamıyor." dedi.