1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Kılıç, Doker'in elini sıkmadı
Kılıç, Doker'in elini sıkmadı

Kılıç, Doker'in elini sıkmadı

Kuzey TV'nin ilginç iddiası...

A+A-

Bakan Kılıç, Eski Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak ile EYOF tesislerini gezdi. Bakan Kılıç: "İyi bir organizasyon ve muhteşem bir açılış yapacağız."Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak olan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın yapılacağı tesisleri gezmek, yetkililerden bilgi almak ve EYOF 2011 Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Trabzon'a geldi.

Beraberinde Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile birlikte Trabzon'da ilk olarak Valiliği ziyaret edip vali vekili Aziz Mercan ile görüşen Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç burada yaptığı kısa konuşmada Türkiye'de ilk defa olimpiyat yapılacağını hatırlatarak,  Trabzon'un tarihi ve kültürü ile oyunları en iyi şekilde organize edeceğini söyleyerek, görevi devraldığı Faruk Nafız Özak'ın yaptığı çalışmalara teşekkür etti ve oyunlar süresince bilgi ve birikiminden faydalanmaya devam edeceklerini bildirdi.Bakan Kılıç, daha sonra yeni inşa edilen ve oyunlar köyü olarak kullanılacak KTÜ içerisindeki Yurt-Kur'a ait 2 bin 350 kişilik yurtları gezdi ve çok beğendiğini söyledi. Bakan Kılıç, 7 bin 500 kişilik Hayri Gür Spor Salonu ve Türkiye'nin ilk üzeri açılır-kapanır atlama kuleli olimpik yüzme havuzunda eski Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak ile incelemelerde bulundu.

 Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ı Olimpik Yüzme Havuzu'na gelişinde EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörü Nihat Doker ve oyunların maskotu olan hamsilerden 4 tanesi karşıladı. Bakan Kılıç, maskot hamsi ile birlikte basın mensuplarına poz verdi.Bakan Kılıç, havuzdaki incelemelerinden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 24 Temmuz'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile muhteşem bir açılış töreni yapacaklarını belirterek şunları söyledi:

"Eşsiz bir gece yaşayacağız. Trabzon halkının Avni Aker'i dolduracağına inanıyorum. Çünkü olimpiyat kavramı Avrupa Gençlik Oyunları sayesinde ilk defa Türkiye'ye geliyor. Çok güzel tesisler yapıldı. Bütün bu tesisler olimpiyatlardan sonra tamamen Trabzon halkının olacak."

Dünya çapındaki tesislerin yapımına Trabzon halkına olan ilgisi ve desteği nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın çok büyük katkıda bulunduğunu hatırlatan Bakan Kılıç:  "Emeği geçen herkese canıgönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Büyükaydın, kendi isminin yazılı olduğu bir forma ile kaşkol hediye etti. Bakan Kılıç, gezi sırasında karşılaştığı Trabzonlu Dünya Şampiyonu güreşçi Selçuk Çebi ile de bir müddet sohbet etti.Bakan Kılıç daha sonra ilk kez başkanlık etmek üzere EYOF 2011 Trabzon Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıda eski Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak da bulundu.


KILIÇ DOKER’İN ELİNİ SIKMADI


Bu arada EYOF’un Trabzon’daki merkezinde Bakan Suat Kılıç’ı görevlilerin karşılaması esnasında Kuyez TV’nin iddiasına göre Kılıç, genel koordinatör Nihat Doker’in elini kısmadı. Kuzey TV görüntüleri ile habere yayınladı. Doker’in elini Bakan Kılıç’ın sıkmadığına dair görüntüleri haber olarak veren Kuzey TV haber merkezi, olayı kendileri açısından da ilginç bulduklarını belirtti..