1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu ajan krizine sert çıktı
Kılıçdaroğlu ajan krizine sert çıktı

Kılıçdaroğlu ajan krizine sert çıktı

CHP Milletvekillerinden Dilek Akagün Yılmaz Şevki Kuloğlu ve Sezgin Tanrıkulu arasındaki tartışmaya CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin MYK toplantısında sert tepki gösterdi.

A+A-

 CHP MYK dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığından toplandı. MYK’da, önceki gün CHP’nin kapalı grubunda yaşanan kavga da ele alındı. Milletvekilleri Dilek Akagün Yılmaz ve Şevki Kulkuloğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu arasından yaşanan kavgaya CHP lideri çok kızdı. Kılıçdaroğlu’nun, Yılmaz’ın, Tanrıkulu’na “CIA Ajanı” demesi ve bu sözlerin basına sızdırılmasına oldukça sinirlenerek,şöyle konuştuğu öğrenildi:

‘Parti zarar görüyor’

“AKP Türkiye’yi bataklığa sürüklerken, medya CHP’de kavga haberleri yapıyor... Bu haberleri de toplantı biter bitmez arkadaşlar sızdırıyor. Bu hiç hoş değil. Ben ne kadar hoşgörülü olursam, o kadar parti zarar görüyor. Sorun benim zarar görmem de değil partinin zarar görmesi. Vekilimiz, parti yöneticisine ‘ajan’ diyebiliyor. Bunu kabul edemiyorum. İdeolojik tartışma olabilir ama iş bu noktaya gelmemeli. Bu ifadeler cezasız kalmaz, kalmayacak.” Konuşmaların devam etmesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlar gereken yapılacaktır” diyerek kavga konusunu kapattı.

Kapalı toplantı yok

CHP’de her hafta yapılan ve bazılarına Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı kapalı grup toplantıları da bir süre yapılmayacak. Kılıçdaroğlu’nun, “Ben demokrasi olsun, tartışma olsun dedim ancak burada konuşulanlar anında medyaya servis edilmeye başlandı. Bunu kabul etmiyorum. Bu sorun çözülene kadar kapalı grup toplantısı istemiyorum” dediği öğrenildi.