1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'la Terörü Görüşecek
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'la Terörü Görüşecek

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'la Terörü Görüşecek

"Şehit annelerin talebini Başbakan'a aktarmaya gidiyorum"

A+A-

 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yarın yapacağı görüşme öncesinde NTV'ye özel açıklamalarda bulundu.


Kılıçdaroğlu, terörle mücadelede hükümetin atacağı her adımda katkı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.


Görüşmede Erdoğan’la, 'bir daha şehit cenazesi gelmemesi için neler yapılabileceğini’ konuşacaklarını aktaran Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: 


"Arzu etmeme rağmen bugün bir şehit binbaşının cenazesinde bulundum. Her şehit cenazesine gitmek beni üzüyor, yıkılıyorum. Her şehit haberi geldiğinde dünyam kararıyor.


Elimden tek gelen şey şehit ailelerine gidip onlara başsağlığı dileyip cenaze namazı kılıyorum. Her şehit ailesi 'ne olur bu terörü durdurun' diyor.


Ben de şehit ailelerinin sesine kulak veriyorum. Ve hükümetin başı olarak sayın Başbakan'a 'bir daha şehit gelmemesi için ne yapabiliriz' çözüm arayışı için gidiyorum."


'TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ARKASINDA DEĞİLİZ'

Bu konuda parti olarak bir çalışmaları olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, hükümete terörle ilgili her adımda katkı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.


Kılıçdaroğlu, "Yoksa CHP hiçbir terör örgütünün yanında ya da arkasında değildir. Terör örgütüne destek sağlamaz. Tek isteğimiz analar ağlamasın şehit cenazesi gelmesin.


Şehit cenazesi bir daha gelmesin diye şehit annelerinin talebini yerine getirip yarın Başbakan'a gidiyorum. Katkı sunmak istediğimizi söyleyeceğiz, çözüm önerilerimizi ortaya koymaya gidiyorum."