1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu terör sevici HDP'lilerle kol kola yürüdü
Kılıçdaroğlu terör sevici HDP'lilerle kol kola yürüdü

Kılıçdaroğlu terör sevici HDP'lilerle kol kola yürüdü

Destek ortaya çıktı

A+A-

CHP’nin sözde adalet yürüyüşüyle Kandil ve FETÖ’cülere verdiği örtülü destek iyice açığa çıktı. Kartepe’de HDP heyeti ile buluşan Kılıçdaroğlu, HDP’lilerin verdiği çiçeği havaya kaldırarak birlikte yürüdü.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na verilen cezayı bahane ederek yollara düşen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında, FETÖ'cülerden sonra şimdi de HDP'liler birleşti. CHP'nin sözde 'Adalet Yürüyüşü'nün 19'uncu gününde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği yürüyüşçüler Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bir araya geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca ve eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk'ten oluşan heyet, CHP kortejine destek ziyaretinde bulundu. Buluşmada HDP'liler Kılıçdaroğlu'na çiçek verdikten sonra kortejle birlikte yürüdü. Öte yandan Kılıçdaroğlu, dün sözde ‘Adalet Yürüyüşü'ne başlamadan önce 16 Nisan referandumu sonrası çok tartışılan mühürsüz oylarla ilgili AİHM'e başvuru dilekçesini imzaladı.