1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu: Yargılanmak İstiyorum
Kılıçdaroğlu: Yargılanmak İstiyorum

Kılıçdaroğlu: Yargılanmak İstiyorum

Önemli açıklamalarda bulundu...

A+A-

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkedeki gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hazırlanan fezlekenin TBMM Başkanlığına ulaşmasıyla ilgili olarak, "Madem olması gereken oldu, onun gereğini yapın. Dokunulmazlığımı kaldırın, ben gidip yargılanmak istiyorum" dedi. 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Meclis Grubu tarafından Sheraton Hotel'de düzenlenen "4+4+4 eğitim" konulu toplantıya gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 


Toplantının içeriğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, yaptıkları toplantının çok önemli olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanlığının yapması gereken bir toplantıyı düzenlediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 


"Çocuklarımızın nasıl yetişmesi gerekir, bununla ilgili olarak pedagogların, bilim insanlarının, eğitimcilerin görüş bildirmesi lazım çünkü bu konunun uzmanı onlar. Parlamentoya bir kanun teklifi geldi Bakanlar Kurulu'ndan geçmeden, hükümet bunu konuşmadan, tartışmadan, kamuoyunda tartışılmadan... Bütün medya mensubu arkadaşlarımdan rica ediyorum, televizyon yöneticilerinden rica ediyorum; halka 'yeni getirilen eğitim sisteminden sizin bilginiz var mı' diye sorsunlar. Çocuklarınız eğitilecek, 4+4+4 ne anlama geliyor bilen yok. Umuyorum güzel sonuçlar çıkacak buradan. 


"FEZLEKE UTANÇ BELGESİ" 


Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "Sizinle ilgili fezlekenin Meclis Başkanlığına ulaştığı haberi geldi. Bu konudaki değerlendirmenizi alabilir miyiz" demesi üzerine ise, "Bu fezleke demokrasi açısından bir utanç belgesidir. Ana muhalefet partisine 'sen belli konularda düşüncelerini söyleme, kamuoyuyla paylaşma' deme fezlekesidir bu. Demokrasinin temeline dinamit koyma fezlekesidir bu. Bu fezleke, siyasi otoritenin bilgisi ve algısı doğrultusunda hazırlanan bir fezlekedir. Çünkü o fezleke sonucunda Sayın başbakanın söylediği bir laf var; 


'Olması gereken oldu'. Yani oh oldu. Buradan sayın Başbakana çağrı yapıyorum; madem olması gereken oldu, onun gereğini yapın, dokunulmazlığımı kaldırın, ben gidip yargılanmak istiyorum." 


Başka bir soru üzerine Pozantı Cezaevi'nde Adalet Bakanlığının aldığı önlemlerin yeterli olmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, bu konuda CHP milletvekillerinin yetkililerle ve sivil otoritelerle görüştüğünü, hazırladıkları raporu hem parti grubuna hem de partiye sunduklarını anlattı.