1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak açıklama
Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak açıklama

Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak açıklama

Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'liler hakkında toplam 19 dava açtıklarını buradan gelecek tazminatları seçimler için kullanmaya hazırlandığını açıkladı.

A+A-

 Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tazminatları seçim propagandası için kullacaklarını açıklayıp “Afişlere Kılıçdaroğlu'nun adını sponsor yazacağız” dedi.

Akşam'da yer alan haberde, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik suçlamaları üzerine açtığı tazminat davalarını kazandı. Başkan Özhaseki söz konusu davalardan kazandıkları paraları seçim çalışmalarında kullanacağını açıkladı:

19 DAVADAN 175 BİN LİRA

- Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'liler hakkında toplam 19 dava açtık. Kılıçdaroğlu aleyhine 52, Şevki Kulkuloğlu aleyhine 27, Atilla Kart aleyhine 11, Deniz Baykal aleyhine de 10 bin liraya hükmedildi. Bunlar masraflarıyla birlikte 175 bin TL tutuyor. Diğer davalardan da masraflar hariç 100 bin lira civarında para bekliyoruz. Bunları önümüzdeki yerel seçim çalışmalarında kullanacağız. Kemal Bey merak etmesin, düzenleyeceğimiz faaliyetler sırasında sponsor olarak kendisinin adını da yazacağız.

- Kemal Kılıçdaroğlu hakkında belediye görevlileri tarafından açılan 30-40 dava daha var. Yargıtay kararı uyarınca onlara da tazminat ödemesi gerekecek. Ayrıca, belediye görevlilerinin CHP'li milletvekilleri hakkında açtığı pek çok dava bulunuyor.

HEDEFİMİZ YÜZDE 70 OY

- Geçen seçimde Kayseri'de yüzde 60 oyla belediye başkanlığını kazandık. Önümüzdeki seçimde hedefimiz yüzde 70. Bu kadar hizmetin bir karşılığı olması lazım. Türkiye genelinde de ciddi oy artışı bekliyorum.