1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Kılıçdaroğ'lunun Bayram Tatili!
Kılıçdaroğ'lunun Bayram Tatili!

Kılıçdaroğ'lunun Bayram Tatili!

Kılıçdaroğlu Ailesi Bayramda Ayder Yaylası'nda...

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayrımı'nı eşi Selvi ve kızı Zeynep Kılıçdaroğlu ile birlikte dün gece geldiği Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ndeki Ayder Yaylası'nda geçiriyor.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayrımı'nı eşi Selvi ve kızı Zeynep Kılıçdaroğlu ile birlikte dün gece geldiği Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ndeki Ayder Yaylası'nda geçiriyor. Bu sabah ailesiyle birlikte önce ateş başında yöresel kahvaltı ardından da doğa yürüyüşü yapan Kılıçdaroğlu, kendisini telefonla arayan ve bayramlaşan bir kişiye de "Sen Ayvalık, Bodrum, Milano'dasın, biz de Ayder'deyiz. Ne yapalım?" dedi.

 

Geceyi Ayder Yaylası'ndaki Kalegon dağ evinde geçiren Kılıçdaroğlu ve ailesinin kaldığı evin dış cephesine, 'Onlar Oslo'ya CHP Parlamentoya' pankartı asıldı. Sabah ateş başında kahvaltı yapan Kılıçdaroğlu'nun sofrasında organik Ayder balı ile peynir ve yağ yer aldı, hazırlanan yöresel yemek mıhlama ikram edildi. CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı Yaşar Çalık'ın kızı Ayşegül Çalık, Selvi ve Zeynep Kılıçdaroğlu'nun başına 'şay ve şifon' adı verilen yöresel örtü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun boynuna da bordo- mavili atkı takıldı. Bu sırada eşine seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi tam Ayderli olduk" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, sohbet ettiği CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın uzattığı telefonu aldı ve konuştuğu kişiye, "Sen Ayvalık, Bodrum, Milano'dasın, biz de Ayder'deyiz. Ne yapalım?" dedi, bayramını kutlayarak telefonu kapattı. Kılıçdaroğlu'nun konuştuğu kişinin kim olduğu ise öğrenilemedi.

 

Daha sonra ailesi ile birlikte kısa süreli doğa yürüyüşü yapan Kılıçdaroğlu, piknik alanındaki çift gövdeli ağacı inceledi. Kılıçdaroğlu Ailesi, daha sonra ateş başında oturarak dinlendi