1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Kim başkan olur Rabbim bilir’
‘Kim başkan olur Rabbim bilir’

‘Kim başkan olur Rabbim bilir’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği 26. Olağan Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2023 hedefleri açısından 7 Haziran seçimlerinin hayati önem taşıdığını söyledi.

A+A-

Erdoğan şöyle devam etti:

 

BİR KENARDA BEKLEYEMEM

Türkiye’nin milletin oyuyla iş başına gelmiş ilk cumhurbaşkanı olarak bu süreçte bir kenarda beklemem elbette ki düşünülmez. Ülkemin ve milletimin geleceği ile ilgili görüşlerimi seçim döneminde de her fırsatta ifade ediyorum, etmeye de devam edeceğim. Gerek toplu açılış törenleri vesilesiyle gittiğim illerimizde gerekse de katıldığım diğer programlarda düşüncelerimi, tekliflerimi milletimle paylaşıyorum. Herhangi bir siyasi parti için değil, Türkiye için, tüm milletimiz için, ne düşünüyorsam, ne hedefliyorsam onu söylüyorum.

 

DAMDAN DÜŞEN BENİM

Yeni Türkiye için yeni anayasaya ve başkanlık sistemine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Hiç kimse benim bu tekliflerimden bu görüşlerimden rahatsız olmamalıdır. Çünkü ben bunları şahsım için değil milletim için, ülkemin geleceği için ifade ediyorum. Çünkü damdan düşenim. Damdan düşen bir insan olarak siyasetçi olarak, neyin ne olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bu konuda da beni en iyi anlaması gereken benim çiftçi kardeşlerimdir. Sizler toprağı sürer tohumu atar tüm hazırlıkları yapar sonra da ürünün boy vermesini olgunlaşmasını beklersiniz. Ama o üründen sizin faydalanıp faydalanamayacağınız belli değildir çünkü dünya fani. Hepimiz gelip geçeceğiz.

 

TARTIŞMAYI BAŞLATIYORUM

Ülkemin ve milletimin geleceği için bu tartışmaları başlatıyor, yürütüyorum. Sonuçta yarın öbür gün Türkiye başkanlık sistemine geçtiğinde kim ölür kim kalır. Kim devlet başkanı olur onu ancak Rabbim bilir, Allah bilir. Bunun kararını verecek olan sizlersiniz, aziz milletimdir. Hakikate fikirlerin, düşüncelerin, tekliflerin tartışılmasıyla ulaşılır. Çekinmeyelim, korkmayalım, bu fikirler tartışılsın. Ama birileri ’acaba başkanlık sistemine geçilirse biz bir daha iktidar yüzü görebilir miyiz, bir daha koalisyon ortağı olabilir miyiz?’ gibi düşüncelerle ne yapıyor başkanlık sistemi olmaz diyor. Sıkıntı buradan geliyor.

 

‘Biz neden eksik kaldık’

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde önceki gün akademisyenlerle bir araya geldiğini söyleyen Erdoğan, “Ermeni meselesini konuştuk. Ermeniler lobileri yaparken biz nerede zayıf kaldık tespiti lazım” dedi.