1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kimler aday, kimler kimin adamı...!
Kimler aday, kimler kimin adamı...!

Kimler aday, kimler kimin adamı...!

"İşte adaylar"

A+A-
Trabzon’un en büyük ilçelerinden ve siyasi potansiyeli ile gücü de bulunan Akçaabat AK Parti’de ilçe başkanlığı için kim aday olacak.
Mevcut ilçe başkanı Osman Çavuş, üç dönem üst üste ilçe başkanı olduğu için tüzük gereği bu sefer yeniden aday olamıyor.
 
İŞTE ADAYLAR

İlçede adı başkanlık için geçenler şunlar;

Ahmet Ziya Öztürk, İrfan Özçelik, Davut Gerigelmez, Nazmi Kalaycı, Mehmet Atmaca, Emin Zurnacı, Osman Parlayan gibi isimler lanse edilirken, bunlardan Ahmet Ziya Öztürk’ün bir adım önde olduğu ileri sürülüyor. Bu arada, Mustafa Cumur’un sahaya belirgin bir şekilde inmediğini de özellikle hatırlatalım. Adnan Günnar her bir gelişmeyi uzaktan seyre dalacak gibi değil. Yani Akçaabat ciddi şekilde fokur fokur. Bu da kimi partililerce partinin bereketi olarak nitelendiriliyor.


SIKINTI VAR MI..?
Öte yandan ilçedeki fokor fokurlukla ilgili siyasi kulislerde konuşulanlar ise şöyle;
Fikri Işıkoğlu, AK Parti Trabzon parti müfettişi.Kocaeli Milletvekili. İçinde Trabzon’un da yer aldığı 5. bölgeden sorumlu. Işıkoğlu, Trabzon’a geldi.


Partililerle konuştu. Bütün il ve ilçe kongrelerinde tek listeli seçimlerin yapılmasını istedi. Bu arada kesin olmamakla birlikte, yerel yönetimlere aday olacakların ilçe ve il teşkilatlarında yer almaması konusunda bir temenni ikazında bulundu. Belediye başkanları ile görüştü. İlçe başkanlarını topladı. Belli bir kanaatle geri döndü. Kendisi gelip konuşacak, gözlemleyecek ve kanaatini netleştirecek. Trabzon’da AK Parti kanadında son durum böyle.
Akçaabat’ta ise mevcut ilçe başkanı Osman Çavuş’un, Fikri Işıkoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra “Tek liste Akçaabat’ındır, ikinci bir liste Akçaabat’ın değildir” sözleri geniş yankı uyandırdı. Akçaabat gibi bir ilçenin iktidar partisi başkanı olmayı herkes ister herhalde. O halde en derininden nabız da atılır kulis de. Şimdi biz gelen son bilgilerle Akçaabat konusunda sizi bilgilendirelim.
 
İLÇE KONGRELERİ ÖNE ÇEKİLİYOR


Trabzon Ak Parti’de ilçe kongreleri öne çekildi.
Kongreler 18 Kasım’da başlayacak.
18 Kasım’da başlanmasına karar verilen kongrelerin Şubat ortasına kadar tamamlanacak.
Bu arada Trabzon’da iki beldede belde teşkilatı kongresi yapılacak. Diğer beldelerdeki parti yönetimi ise atama ile belirlenecek. Buradaki kıstas da beldelerde 5 bin nüfusu şartı aranacak.
Trabzon’da bu koşullara uyan iki belde bulunuyor..