1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kızılcıhamam kampının yıldızı Bayraktar oldu...
Kızılcıhamam kampının yıldızı Bayraktar oldu...

Kızılcıhamam kampının yıldızı Bayraktar oldu...

Vekillerin tam notunu aldı

A+A-

 Adalet ve Kalkınma Partisi 18. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ikinci gün çalışmaları başladı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında milletvekilleri, parti kurucuları, MKYK üyeleri, MYK üyeleri ile Bakanlar Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının bugünkü oturumu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın sunumu ile başladı.

Basına kapalı gerçekleşen oturumlarda bugün ayrıca terörle mücadele başta olmak üzere güvenlik konuları hakkında İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile yeni anayasa çalışmaları hakkında ise Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in de birer sunum yapacakları belirtildi.

Toplantının dünkü bölümünde Nurettin Canikli, yasama faaliyetleri hakkında, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve AKPM Başkanı, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da kendi alanları hakkında birer konuşma yapmışlardı.


BAYRAKTAR ŞEHİRCİLİĞİ ANLATACAK


Bu arda kampın öğleden sonraki bölümünde ise, Erdoğan Bayraktar, bakanlığının şehircilikle ilgili projelerini anlatacak. Bayraktar'ın 81 ile örnek köy projesini de milletvekillerine tanıtacağı belirtildi.Bakan Erdoğan Bayraktar'ın kentsel dönüşümler ve HES'lerle ilgili olarak da milletvekillerini bilgilendireceği öğrenildi.


VE SORGULAMA


AK Parti'nin geleneksel hale getirdiği bu kampların en ilginç bölümü ise Milletvekilleri ile Bakanların yüz şyüze buluşmaları. Başb.akan R.Tayyip Erdoğan'ın da bakanları milletvekillerine sorması oluyor. Bu b.ölümde Erdoğan, Milletvekillerine Bakanların performansları hakkında görüşlerini soruyor. İşte bu bölümde, özellikle Milletvekilleri kendileri ile ilişkilerinde sorun yaşadığı bakanları rahatlıkla başbakana şikayet edebiliyorlar. Bu bölüm ise kşama doğru, gerçekleşecek. Kamtan gelen bilgilere göre, milletvekillerinin en çok şikayet ettiği bakanlar arasında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç bulunuyor. Kılıç'ın atamalardaki uygulaması milletvekillerini ciddi ölcüde sıkıntıya uğratmıştı.


BAYRAKTAR GÖZDE


Öte yandan Trabzon Milletvekili Çevre ve Şehircilik Bakan Erdoğan Bayraktar'ın ise milletvekillerinin gözdesi olduğu da gelen bilgiler arasında. Milletvekilleri Erdoğan Bayraktar'ın kendileri ile ilişkilerinde, teşkilatlarla diyaloğlarında ve milletvekili taleplerine sıcak bakışındaki stratejisi ile Bayraktar Kızımcıhamam kampında Ak Parti grubunun en memmun kaldığı bakanlardanr biri olmaya namzet.