1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Kızılcık ziyaretlere devam!
Kızılcık ziyaretlere devam!

Kızılcık ziyaretlere devam!

Bayan Kızılcık, Ziyaretlerine Maçka’da Devam Etti...

A+A-
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık, Maçka ilçesine giderek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.


Bayan Kızılcık’ın bir sene önce açılışını yaptığı Maçka Anaokulu’nu ziyaretinde kendisine Maçka Kaymakamı Ümit Cavuldak ve eşi Tuğba Cavuldak, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk’un eşi Arzu Batuk, Vali Yardımcısı Aziz Mercan’ın eşi Suna Mercan eşlik etti.

Anaokulunda bulunan öğrencilerle ilgilenen Bayan Kızılcık, öğrencilere yaş gruplarına göre alınan hediyeleri dağıttı.
Çocukların gelişimlerinde anaokullarının önemine dikkat çeken Bayan Kızılcık, “Maçka Anaokulu’nun açılışını da birlikte yapmıştık. Şimdi de görüyorum ki okulumuz çok iyi bir konumda eğitim veriyor. Okul öncesi eğitimlerin önemi dünyada bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Okul öncesi eğitimler Türkiye’nin geleceğine yön verecektir” dedi.


Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman yanlarında olduklarını dile getiren Bayan Kızılcık, anaokulunda çalışan görevlileri de tebrik etti.


Bayan Kızılcık ve beraberindekiler anaokulu ziyaretinden sonra Yeter Bostan isimli vatandaşın evini de ziyaret ettiler.
 Yeter Bostan’ın sağlık problemleri olduğunu öğrenen Bayan Kızılcık, Bostan’ın sağlık problemlerinin çözülmesi için yardımcı olacağını ifade etti.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bostan, “Sema Kızılcık Hanımefendi evime gelerek çayımı içti. Benim sıkıntılarımı dinledi. Kendisinin ziyaretinden dolayı çok memnun oldum. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.


Trabzon merkez ve ilçe ziyaretlerine aralıksız devam eden Bayan Kızılcık, “Vatandaşlarımızın evlerine misafir olarak, onların sıkıntılarına ortak oluyor ve mutluluklarını paylaşıyorum. Her zaman Trabzonlu hemşerilerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.