1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Kocasını Öldürten Kadının Planı
Kocasını Öldürten Kadının Planı

Kocasını Öldürten Kadının Planı

Planı pes dedirtti...

A+A-

  Antalya'da 3 hafta önce 12 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan kişinin, eşinin üniversite öğrencisi erkek arkadaşı tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Antalya'da geçtiğimiz 6 Ağustos'ta Ankara'dan Muratpaşa ilçesi Güzeloba mahallesindeki kızı H.B.'ye ziyarete gelen emekli O.N.Ç.'nin (54) öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. 


Antalya Emniyeti Asayişa Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri tarafından yapılan soruşturmada cinayetin işlendikten sonra evdeki eşyaların dağınık olduğu ve cep telefonunun çalındığı belirlendi. Ancak evin kapı ve pencerelerinde zorlama bulunmadığını tespit eden polis ekipleri, olaya 'hırsızlık ve cinayet' süsü verilebildiğini tespit etti. Bunun üzerine aile fertlerini sorgulayan ekipler, çelişkili ifadeler veren O.N.Ç.'nin eşi S.Ç.'yi (44) takibe aldı. Yapılan çalışmalarda, S.Ç.'nin eşiyle bir süredir problemler yaşadığı, yaklaşık 1 yıl önce de bir televizyon kanalı aracılığıyla Mersin Üniversitesi öğrencisi Ş.Ş. ile tanıştığını tespit etti. 


Polis, aralarında duygusal ilişki başlayan ikilinin maktul O.N.Ç.'yi öldürmek için plan yaptığı iddia edildi. İkili, maktul O.N.Ç.'nin Ankara'dan Antalya'ya kızı H.B.'nin yanına ziyarete gelmesini fırsat bilerek, cinayet planını uygulamaya koydu. S.Ç. erkek arkadaşı Ş.Ş. ile birlikte eşinin O.N.Ç.'nin arkasından başka bir otobüsle Antalya'ya geldi. Şuayip Ş. H.B.'nin evine yakın bir noktadaki pansiyona yerleşirken S.Ç. de kızı H.B.'nin evine gitti. Daha sonra dünürlerini ziyaret için evden çıktıkları sırada S.Ç. eşine, 'İlaçlarımı evde unuttum. Eve dönüp ilaçlarımı alabilir misin.' diyerek O.N.Ç.'yi eve gönderdi. Bu sırada S.Ç.'den evin yedek anahtarını alan Ş.Ş. evde beklemeye başladı. S.Ç.'de Ş.Ş.'ye mesaj atarak kocasını eve gönderdiğini söyledi. Bunun üzerine cinayet için hazırlık yapan Ş.Ş. eve geri gelen O.N.Ç.'yi 12 bıçak darbesiyle öldürdü. Daha sonra da boğazını kesti. Ş.Ş. olaya ise cinayet ve hırsızlık süsü vermek için evdeki eşyaları dağıtıp, cep telefonu da çaldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan ve cinayeti çözen dedektifler, S.Ç. ve Ş.Ş.'yi Ankara'da kiraladıkları bir evde yakalayarak gözaltına aldı. Sorgularında cinayeti itiraf eden ikili çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.