1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. KONGRE HEYECANI ALEV ALDI!
KONGRE HEYECANI ALEV ALDI!

KONGRE HEYECANI ALEV ALDI!

Trabzonspor’da kongre heyecanı yeniden alev aldı. Yapılması muhtemel yönetim kurulu seçimine muhalif kanat başkan adayı çıkarmaya çalışıyor.

A+A-

Trabzonspor’da Aralık ayındaki Olağan Genel Kurul’da yapılması muhtemel yönetim kurulu seçimine muhalif kanat başkan adayı çıkarmaya çalışıyor. Trabzonspor’da kongre heyecanı yeniden alev aldı. Bordo-Mavili kulübün 25-26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda 68. maddeye, "Yönetim kurulunun görev süresine bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl eklenir" şeklinde eklenen geçici maddenin mahkemenin kararıyla iptal edilmesi sonrası mevcut yönetime muhalif kanat kongre startını verdi.

Mahkemenin verdiği iptal kararı seçimli kongreyi kaçınılmaz kılarken yönetimin durumu Yargıtay’a taşıması ihtimali can sıkıyor. Ancak buna rağmen muhalif kanat başkan adaylığı için güçlü isimlerle görüşmelerine başladı. Bunun için İstanbul’da güçlü iş adamlarıyla görüşmeler yapıldığı ve başkan adaylığı konusunda bu kişilerin ikna edilmeye çalışıldığı belirlendi. Muhalif kanat bu isimleri şimdilik sır gibi saklıyor.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Onur İncehasan, Aralık ayında kongre yapılması yönünde mahkeme kararının ardından, kendisine ait twitter hesabından, “Kongre yapmayacağız, Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulunacağız” dedi. İncehasan’ın bu sözleri yönetim içerisinde büyük tepkilere neden oldu. Yönetimin büyük bir kesiminin “Bu bizim ortak kararımız değil. Kendi fikrini yönetim adına niye yapıyorsun” diye çıkıştığı belirlendi. Öte yandan İncehasan, aldığı olumsuz tepkiler üzerine yeni bir tweet atarak, “Trabzonspor kimliğine ihtiyacım yok” dedi. Bu mesaj, "İstifa mı edecek?" sorusunu akıllara getirdi.