1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Koray Aydın yol haritasını açıkladı!
Koray Aydın yol haritasını açıkladı!

Koray Aydın yol haritasını açıkladı!

Gündemle ilgili konuştu...

A+A-
MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, parlamentonun en duayen gazetecilerinden Müşerref Seçkin’e önemli açıklamalarda bulundu.
Şeçkin Aydın’la sohbetini şöyle yazdı:

KORAY AYDIN’LA KULİS SOHBETİ


Meclis uzunca bir tatile giriyor. Seçim, ardından hükümet, yemin krizi, komisyonlar vs. sıkı bir çalışma içine giren milletvekilleri yorgun. Peki tatile mi gidecekler?

 
 
Meclis kulisinde, bakanlık yıllarından beri tanıdığım MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’la sohbet ediyoruz.
 
- Artık bir tatil yaparsınız diyorum.
Aydın, “Ne tatili? Fındık mevsimi geldi. Fındıkla ilgili çok geniş bir araştırma yaptırdım. Yakında Trabzon’a gidip bu konudaki verileri, yapılması gerekenleri anlatacağım. Fındık üreticisinin uğradığı kayıpları anlatacağım” diyor.
Koray Aydın, araştırmaların ve raporlarının arkasının geleceğini söylüyor. “Toplumsal muhalefeti oluşturmak lazım. Bunun için 4 yıl boyunca muhalefet yapmak lazım. Haksızlığa uğrayanları taraf haline getirmek lazım. Bu ülkede haksızlığa uğrayanlar taraf olamıyor, o yüzden de toplumsal muhalefet bir türlü sağlanmıyor” diyor.

Koray Aydın’ın sözlerinde muhalefeti de yetersiz bulduğuna ilişkin bir ima var. Muhalefet derken işin içine MHP de giriyor ama üstelemiyorum. Zaten aday olduğundan beri adı potansiyel genel başkan adayı. Devlet Bahçeli ile arası bozulmasın. Ya da bozulacaksa bizden olmasın.

K-1 MERAKI

Şike soruşturmasına hiç girmiyoruz. Yargıdaki bir konuda siyasilerin görüş bildirmelerini doğru bulmuyor. Ama “Dikkatle izliyorum” diyor.
Biraz da kişisel konulara girmek istiyorum. Bakanlığından beri çalışkan olduğunu biliyorum ama kendine ve özel yaşamına da özen gösterir. Sigara vs. zararlı alışkanlıklardan uzak, eşinin denetimindeki beslenme tarzıyla kilosunu korumayı başarmış. Geçen yıllar ona sanki hiç dokunmamış.

Bunları konuşurken ilginç bir hobisini öğreniyorum: K-1.

O da ne, diye düşünürken açıklıyor: “Kick-box’ın bir türü. Elle, ayakla oynanan bir tür spor ama çok daha serti.”
-Peki sadece izliyor musunuz, oynuyor musunuz?
Yüzüme öyle bir bakıyor ki, bana da “Tamam sayın bakanım, size iyi günler!” diyerek uzaklaşmak düşüyor.