1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Köylülerden PKK'ya Tokat Gibi Cevap!
Köylülerden PKK'ya Tokat Gibi Cevap!

Köylülerden PKK'ya Tokat Gibi Cevap!

Planları Tutmadı...

A+A-

PKK 'nın ilçelere sızıp halkla-devleti karşı karşıya getirme, ayaklanma planları tutmadı.Son aylarda yürütülen operasyonlarda örgütün kayıp sayısı hayli arttı. Son bir ayda ölü ele geçirilen teröristsayısı 500'ü aştı. İyice sıkışan örgütün yeni hedefi köylüler oldu.

 

Bir grup PKK'lının kayıplar sonrası Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova'da Zorgeçit, Bağlar, Boğazköy, Yeşiltaş, Sarıtaş, Ağaçlı köylerine gidip vatandaşı tehdit ettiği ortaya çıktı. Köylere giden teröristler 'Buraları birlikte koruyacağız. Bizimle birlikte savaşacaksınız' diyerek silah dağıtacaklarını söyledi. Köylüler ise teklifi kabul etmedi, 'Biz devlete silah sıkmayız' yanıtı verdi. Vatandaşlardan bir kısmı topraklarını bırakıp Kuzey Irak'taki akrabalarının yanına kaçtı. Bazı köylüler ise güvenlik güçlerine sığındı.

 


SU KAYNAKLARINA SALDIRI

Cevaba çok kızan terör örgütünün ise bazı köylerin su kaynaklarını imha ettiği öğrenildi. Terör örgütünü bu yönteme iten sebebin ise 'örgütün hala güçlü olduğu' izlenimi vermek olduğu belirtiliyor.

 

312 KİMLİK KAYIP

Teröristler Şemdinli, Bağlar ve Yiğitler mevkiinde de yol kesti, vatandaşların kimliklerini topladı. Kimliklerini geri isteyen vatandaşlar tehdit edildi. Operasyon başlayınca kaçan örgüt üyeleri, 312 kişinin kimliğini yanlarında götürdü. Nüfus Müdürlüğü'ne başvuran vatandaşlar durumu anlattı. Mağdur köylülere yeni kimlikler verildi, Kaymakamlık 60 liralık ücretin de alınmamasını istedi. Köylüler, PKK'nın elinde olan kimliklerinin başka olaylarda kullanılmasından endişeli.

 

PKK'YI ÇILDIRTAN TABLO

Diyarbakır'da da önceki gün terör örgütünün hain tuzağını yine Diyarbakırlı vatandaş bozmuştu. Kilolarca ağırlığındaki patlayıcıyı vatandaşlar ihbar etmişti. Muş'ta ise Astsubay Mehmet Çapar'ın şehit olduğu haberini duyan Hasköylü kadınlar gözyaşları içinde karakola koşmuştu