1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KPSS İle İlgili Şok İddia!
KPSS İle İlgili Şok İddia!

KPSS İle İlgili Şok İddia!

Sorularını 25 Bine Pazarladılar...

A+A-

Son gerçekleştirilen KPSS sınavı ile ilgili şüpheler gün geçtikçe büyürken tartışmaya BDP İstanbul Milletvekili Sırrı süreyya Önder de katıldı.

 


BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) önce soru kitapçığının 25 bin TL karşılığı pazarlandığını, Diyarbakır'da buna şahitlik edebilecek insanlar olduğunu savundu.

 

Önder, 2012 KPSS sınavına giren üç kişiyle birlikte basın toplantısı düzenledi.

2010'daki KPSS'de meydana gelen olayın sorumlularının hala ortaya çıkarılmadığını ifade eden Önder, "Kolluk kuvvetleri bunun karşısında acze düşmüştür. Bu, bunun bir siyasi tercih olduğuna ilişkin fikirlerin kesinleşmesine yol açtı" dedi.

 

Bu yıl da yeni bir skandalla karşı karşıya olunduğunu ifade eden Önder,

"Yine kısa sürede tatmin olan yöneticileri görüyorum. Binlerce ailenin emeğini ilgilendiren bir hırsızlık. Kimse bu vebalın altından kalkamaz" diye konuştu.

 

ÖSYM Başkanı Ali Demir'e "Bir vilayette soru kitapçığı çalındığından haberiniz oldu mu olmadı mı-" sorusunu yönelten ve tek kelime ile yanıt isteyen Önder, KPSS soru kitapçığının sınavdan önce 25 bin liradan pazarlandığını, Diyarbakır'da buna şahitlik edebilecek insanların bulunduğunu savundu.

 

Sınava giren Eren Kaya da soruların önceden dışarıya sızdırıldığını iddia ederek sorumluların bulunmasını istedi.

 

3'ÜNCÜ YARGI PAKETİ

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 3. Yargı Paketi'nin ardından gelen bazı tahliyelere ilişkin, "Kabul edilemez. İktidarın bu yasanın görüşülmesi sırasındaki bıçkın, muhalefetin öneri ve itirazlarını dinlememez tavrı bizatihi bu meselenin kaynar kazanı bir yerde dururken el altından neyi yapmak istediklerinin delili, hiçbir izah gerektirmeyecek kadar açık" diye değerlendirdi.