1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KPSS Madurlarından Eylem!
KPSS Madurlarından Eylem!

KPSS Madurlarından Eylem!

Ramazan Pideli Protesto...

A+A-

Başkent'te kendilerini KPSS mağdurları olarak niteleyen bir grup, ÖSYM binası önünde yanlarında getirdikleri Ramazan pidelerini yiyerek, sınavın iptal edilmesi talebiyle eylem yaptı.

 


Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) kopya çekildiği iddiasıyla mağdurlar olduklarını anlatan bir grup, "Kul hakkı dediniz, hakkımızı yediniz", "Soruları değil, geleceği çaldınız", "KPPS iptal, Ali Demir istifa" sloganları attı. Bilkent ÖSYM Binası önünde ellerindeki KPSS kitapçıkları ve kalemleri yere atarak tepkilerini gösteren grup, yanlarında getirdikleri sabun ve süngerleri yere bırakarak, ÖSYM'nin kendisini temizlemesi gerektiğini iddia etti.

 

Burada, KPSS mağdurları adına yapılan basın açıklamasında Pelin Çalık, neredeyse her yaptığı sınavda bir skandala imza atan ÖSYM'nin son KPSS sınavında da bu geleneği bozmadığını ileri sürdü.

 

Kendilerinin KPSS mahkumları olduklarını belirten Çalık, "ÖSYM önünde toplanmamızın sebebi, KPSS'ye hayatlarını bağlamak zorunda olan insanlara bu kurum başkanının hiçbir değer vermemesi ve işini layığıyla yapmamış olmasıdır. Biz KPSS mağdurları olarak Ali Demir'in o makamın hakkını veremediğini düşünüyoruz, kendisinin kurumdaki soru sızmalarının, soruların servis edilmesinin ve sınav şikelerini engelleyemediği ortadır. Kendisinin yapacağı en iyi davranış istifa etmektir" dedi.

 

ÖSYM Başkanı'na karne veren grup, vicdan, iş ahlakı, sorumluluk, dürüstlük, güven, özveri ve tecrübe derslerinden Ali Demir'e sıfır verdi.

 

Grup basın açıklamasının ardından 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda 57 sorunun çalındığını iddia ederek, 57 dakikalık oturma eylemi başlattı. Hava sıcaklığını 35 dereceyi bulmasına rağmen eylemlerini sürdüren grup, olaysız şekilde dağıldı.